Rynny dla wymagających

Rynny metalowe wykonane z wysokiej jakości materiałów cechuje trwałość i odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

kolory rynienEleganckie…
Rynny metalowe PLASTAL zostały stworzone w duchu klasycznej, subtelnej elegancji. Dla projektantów ważna była prostota formy oraz jakość zastosowanych materiałów.

Są nie tylko funkcjonalne – wyróżnia je także wciąż modny design. Duże możliwości zastosowania daje szeroka gama podstawowych kolorów (grafitowy, czarny, biały, metaliczny miedziany, ciemnobrązowy, ceglastoczerwony i zielony), a pozostałe barwy są dostępne na zamówienie.

Zaletą rynien metalowych jest ich ponadczasowość. Rynny PLASTAL dobrze komponują się z zabytkowymi, wiekowymi dworkami, a także z budowlami futurystycznymi. Dostępne rozmiary pozwalają na zastosowanie rynien zarówno na hali przemysłowej jak i na podmiejskiej rezydencji.

Ekologiczne…
System rynnowy PLASTAL stworzono w myśl proekologicznego hasła pozyskania wody deszczowej
i jej ponownego wykorzystania.
„Ekologicznym” elementem systemu jest rzygacz, który pozwala na gromadzenie wody deszczowe
j i ponowne jej wykorzystanie. Można pozyskać wodę do oczek, sadzawek, basenów oraz do podlewania kwiatów w ogrodzie. Taki sposób wykorzystania wody zamyka naturalny cykl i nie zakłóca obiegu wody w przyrodzie. Warto zaznaczyć, że rynny powstają w czystych procesach produkcyjnych i podlegają pełnemu recyklingowi.

Trwałe…
Ze względu na jakość wykonania i zastosowane materiały rynny PLASTAL są niezwykle trwałe i odporne na działanie czynniki atmosferyczne. Rynny mają bardzo długą żywotność – ponad 30 lat (oczywiście pod warunkiem, że są prawidłowo  zamontowane). Osobną kategorię stanowią rynny tytan cynkowe i miedziane, które mają jeszcze dłuższy okres użytkowania.

system rynnowy z miedzi system rynnowy z cynku

Łatwe w montażu…
Atutem systemu PLASTAL jest jego łatwy montaż za pomocą złączek uszczelkowych oraz kielichowego połączenia elementów pionowych, które można wykonać samodzielnie. Dla osób, które chcą ograniczyć wydatki i samodzielnie zamontować system rynnowy ważny jest fakt, że
elementy są do siebie bardzo dobrze dopasowane, dzięki czemu system składa się jak klocki; montaż ułatwi też szczegółowa instrukcja.

Elastyczne w instalacji…
System PLASTAL jako jedyny umożliwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów architektonicznych. Pozwala komponować i łączyć dowolne elementy, np. narożniki o dowolnym kącie rozwarcia oraz rynny w kształcie łuków. Łuki te mogą być jedno- lub dwukrzywiznowe. 

Wysokiej jakości…
Systemy rynnowe PLASTAL wyróżnia wysoka jakość. Stal stosowana do produkcji rynien pochodzi ze skandynawskich hut, gwarantujących najwyższą renomę. Elementy systemu PLASTAL spełniają wszystkie normy i wymagania budowlane. Prawidłowo wykonana instalacja rynnowa zapewnia szczelność i wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Zastosowanie głębokiego profilu elementów poziomych, zabezpiecza rynny przed przelaniem się wody w czasie intensywnych opadów.

System rynnowy PLASTAL zdaje egzamin także podczas długich i mroźnych zim, z obfitymi opadami śniegu, zalegającym lodem i dużymi wahaniami temperatur.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Plastmo Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także