Rynny - stylowa rama domu

W aranżacji domu wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać i tworzyć spójną całość. Warto też właściwie dobrać orynnowanie.

Przy budowie domu, dopasowujemy do siebie kolor elewacji oraz pokrycia dachowego, drzwi i okna oraz materiały wykończeniowe i ozdoby. W przypadku systemu rynnowego skupiamy się głównie na parametrach technicznych, a przecież ich wygląd i ogólna estetyka budynku jest również ważna.
Głównym zadaniem orynnowania jest ochrona budynku przed wodą opadową. Warto jednak pamiętać, że jest ono również istotnym elementem aranżacyjnym. Systemy odwadniające, które charakteryzuje zarówno wysoka jakość, jak i atrakcyjny wygląd oferuje szwedzka firma Plannja, która stale udoskonala swoje produkty i testuje je w trudnych warunkach skandynawskiego klimatu. Innowacyjna powłoka  Plannja Hard Coat Glossy stosowana do pokrywania rynien i akcesoriów gwarantuje im długie użytkowanie oraz atrakcyjny wygląd na lata. Pełny asortyment jest dostępny w 8 barwach.

Kolory rynien a charakter budynkuRynny - stylowa rama domu - zdjęcie 1
Barwa orynnowania powinna pasować do kolorystyki oraz stylu architektonicznego budynku. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, możemy dobrać kolory stonowane lub kontrastowe. Tradycyjne zestawy – ceglastoczerwony, wiśniowy lub brązowy idealnie komponują się z pokryciem dachowym w tym samym kolorze oraz kontrastową elewacją. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z tradycyjną kolorystyką (biel, beż), ale równie dobrze będą się prezentować na tle ścian w odważniejszych barwach, tworząc niespotykane i oryginalne połączenie. Zwolennicy nowoczesnego stylu mogą wybrać system w kolorze srebrnym, który będzie współgrał z metalizowanymi elementami wykończeniowymi oraz dachem i elewacją utrzymanymi w stonowanej kolorystyce. Stalowy kolor nadaje lekkości i podkreśla modernistyczny styl, a przy tym umożliwia tworzenie różnorodnych zestawień. Miedziany metalik to kolor orynnowania, który wspaniale uwydatni elegancki charakter fasady. Doskonale skomponuje się z odcieniami brązu i czerwieni oraz drewnianą stolarką. Systemy w kolorach: biały, grafitowy oraz czarny mają uniwersalne przeznaczenie. Łącząc je z kolorami pozostałych elementów, możemy uzyskać tradycyjną, bądź awangardową kompozycję. Ciekawą propozycją jest zastosowanie grafitowego orynnowania do bordowej elewacji i antracytowego dachu. Białe rynny natomiast, często są wykorzystywane przy ścianach w tym samym kolorze, co  sprawia, że są niemal niewidoczne. Zestawiając je z ciemnym tłem, np. fioletowym oraz ciemnoszarym dachem możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt wyraźnie zaakcentowanych ram budynku.
Szeroka oferta systemów odwadniających stwarza możliwość wykreowania fasady naszego domu w dowolnym stylu.

Kolorystyka niezmienna w czasie
Rynny i akcesoria Plannja Siba są wykonane z wysokiej jakości szwedzkiej stali odpornej na odkształcenia termiczne i mechaniczne, dzięki czemu system nie zostanie zniszczony wskutek działania zmiennych temperatur, uderzeń, naporu zalegającego śniegu czy silnego wiatru. Dodatkowe zabezpieczenia przed uszkodzeniami oraz korozją stanowi dwustronne cynkowanie blachy oraz zewnętrzna powłoka Plannja Hard Coat Glossy. Jest to trwała powierzchnia ochronna, która jednocześnie zwiększa efektywność odprowadzania wody, gdyż jej śliska struktura przyspiesza jej spływanie.  Powłoka wydobywa głębię koloru oraz chroni go przed blaknięciem. Dzięki temu wszystkie elementy systemu odwadniającego zachowują swoje właściwości i piękny wygląd nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Stosowane powłoki Plannja Hard Coat są w pełni zgodne z normami ekologicznymi.

Akcesoria – efektowne wykończenie domu
Ważnymi elementami systemu odwadniającego są wysokiej jakości akcesoria wykonane z wytrzymałego materiału. Obfite i gwałtowne opady, silne wiatry, intensywne nasłonecznienie oraz zmienne temperatury mogą uszkodzić jeden z elementów systemu rynnowego, a w konsekwencji spowodować zniszczenie elewacji budynku. W przypadku akcesoriów stalowych o ich walorach decyduje jakość surowca, z którego są wykonane, a także zastosowane powłoki zabezpieczające.

Stalowy rdzeń o grubości 0,60 mm i dwustronne cynkowanie na gorąco sprawiają, że akcesoria Plannja są odporne na wahania temperatur i korozję. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi powłoka Plannja Hard Coat Glossy, która przyspiesza spływanie wody i zwiększa odporność produktów na działanie wilgoci i temperatur.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także