Rynny tytan cynk

rura spustowa spawana plazmowoProdukcja blachy cynkowo-tytanowej ze względu na stopień skomplikowania i zaawansowane technologie użyte w procesie, może być realizowana wyłącznie przez przedsiębiorstwa mające długoletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie przerobu metali nieżelaznych. W Polsce jedynym producentem tego materiału jest firma ZM Silesia SA z Katowic, która na rynku w branży metali kolorowych działa już ponad 170 lat. Dzięki stałemu doskonaleniu procesów produkcyjnych oraz współpracy z wiodącą placówką naukową w dziedzinie metalurgii jaką jestAGH w Krakowie, przedsiębiorstwo dostarcza wysokiej jakości blachę cynkowo-tytanową do klientów na całym świecie.
Z tego materiału powstają elementy systemu rynnowego, które z powodzeniem trafiają do polskich hurtowni i klientów indywidualnych, przyczyniając się do stałego wzrostu jego popularności. System rynnowy opiera się na sprawdzonych w użytkowaniu elementach. Jednak co jakiś czas pojawiają się nowinki techniczne.
ZM Silesia SA wprowadziła na rynek polski rurę spustową spawaną plazmowo. Rozwiązanie takie pozwala na otrzymywanie rur o większych długościach, bez występów (felc) na powierzchni, co zdecydowanie poprawia jej estetykę.

odprowadzenie wody z dachuElementy systemu oferowanego przez ZM Silesia SA produkowane są zgodnie z normą PN-EN 612, która precyzyjnie określa grubość zastosowanej blachy oraz wygląd i wymiary poszczególnych części systemu. Zastosowanie do produkcji elementów systemu rynnowego odpowiedniej, zgodnej z normą grubości blachy, ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia estetyki, trwałości i odpowiedniej sztywności. Rynna dachowa jest detalem skupiającym na sobie stosunkowo duże obciążenia pochodzące od zsuwającego się z połaci śniegu i lodu, pracy termicznej, a także odprowadzającym do pionów spustowych wszelkie spływy z dachu. Spływy te niosą z sobą różnego rodzaju zanieczyszczenia, które działają ścierająco na spodnią część rynny. Dlatego decydując się na zakup, należy zwracać uwagę na dostarczane zgodnie z wymogami prawa atesty i deklaracje zgodności, gdyż pozorna i nieodczuwalna oszczędność przy zakupie (związana z mniejszą ilością materiału), oznacza zmniejszoną trwałość i konieczność szybszej wymiany elementu, co pociąga za sobą odczuwalne już dla inwestora koszty wymiany (robocizna, sprzęt). Wymagane normą grubości blachy dla rynny i rury w zależności od wielkości/średnicy przedstawia tabela.
Rynna (rozwinięcie mm) Grubość blachy Rura Grubość blachy
105 (250) 0,65 76 0,65
127 (280) 0,70 87 0,65
153 (333) 0,70 100 0,65
192 (400) 0,80 120 0,70

Wybierając system rynnowy z tytan-cynku inwestor zyskuje poprzez gwarancję wieloletniej, bezproblemowej i co najważniejsze bezkosztowej eksploatacji, poczucie dobrze zainwestowanego kapitału. W tym miejscu należy również wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Tytan-cynk jako materiał w pełni naturalny i poddający się w 100% recyklingowi doskonale wpisuje się w obecne trendy w zakresie dbałości o środowisko naturalne.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: ZM Silesia

Polecamy Ci również

Zobacz także