Sosna zamiast PVC

Podbitka dachowa sosnowa to naturalna kontroferta dla podbitek z PVC. Wyprodukowana z wysokiej jakości drewna sosnowego zapewnia lata trwałości i łatwą konserwację, polegającą wyłącznie na ponownym malowaniu.

podbitka dachowa z sosnyOkap, to część dachu wystająca poza ściany i dlatego jest narażona na zniszczenie. Aby temu zapobiec, należy go przykryć podbitką. Podbitki dachowe (czy też podsufitka) pod okapem  pozwala zasłonić elementy konstrukcji dachu. Można też zamontować w niej dodatkowe oświetlenie wokół domu. Podbitka z Tartaków Burkietowicz wykonana jest z najwyższej jakości drzewa sosnowego. Ma 16 cm grubości, 85 i 107 mm szerokości. Długość zawiera się w przedziale od 0,3 do 2,70 m. Deska do podbitki jest czterostronnie strugana, a producent gwarantuje, że sęki nie będą z niej wypadać (w klasie A).

Podbitkę dachową przybija się gwoździami do łat montażowych w środku ich szerokości. Krawędzie można wykończyć listwami kątowymi albo o przekroju ćwierćwałka – te deski także dostarcza producent podbitki. Drewno sosnowe z którego wykonana jest podbitka łatwo się barwi i uszlachetnia.  Podbitka dostarczana jest w optymalnej dla naszych warunków geograficznych wilgotności 12-14%.

Cena za metr kwadratowy podbitki - 28 zł. Podbitki o długości poniżej 1,8 m są tańsze.

 

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Tartaki Burkietowicz

Polecamy Ci również

Zobacz także