Stalowe narożniki - rozwiązanie pod każdym kątem

Stabilność i niezawodność systemu rynnowego zależą przede wszystkim od jakości oraz kompatybilności jego elementów składowych. Narożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie 105°-135°, narożnik 110 mm klamrowy oraz narożniki 130 mm z systemem kluczykowym - nowości w ofercie firmy GALECO - sprawiają, że montowanie systemu rynnowego nigdy nie było tak proste, a w połączeniu z pozostałymi elementami systemu rynnowego Galeco STAL są gwarantem efektywnego odprowadzania wody z całej połaci dachowej.
narożnik zewnętrznyNarożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie 105º-135º, narożnik 110 mm klamrowy oraz narożniki 130 mm z systemem kluczykowym charakteryzują łatwość montażu, zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne oraz wysoka jakość. Wykonane są z najwyższej jakości stali powlekanej i dostępne są w szerokiej gamie barw. Narożniki klamrowe wewnętrzne
i zewnętrzne 90°, 110 mm są oferowane w kolorze grafitowym, czarnym, ceglastym, czekoladowym brązie, ciemnoczerwonym oraz ciemnobrązowym. Narożnik zewnętrzny 130 mm oraz narożniki wewnętrzne i zewnętrzne 90º, 130 mm występują  we wszystkich dostępnych kolorach stali – czyli w odcieniu ceglastym, ciemnobrązowym, czekoladowym brązie, miedzianym, białym, czarnym, ciemnoczerwonym, grafitowym i ciemnozielonym.

narożnik do zadań specjalnychNarożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie  105°-135° - narożnik do zadań specjalnych
Idealne dopasowanie rynny do bryły budynku to nie lada wzywanie. Dlatego też firma Galeco wprowadza na rynek innowacyjny narożnik zewnętrzny 130 mm, regulowany w kącie 105º-135º. Pozwala on na przejście rynny w prostopadłych kierunkach, nawet przy niestandardowych konstrukcjach. Narożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie 105º-135º firmy Galeco wyjściowo składa się z dwóch części (regulowanej i bazowej), przeciętych symetrycznie pod kątem 45º. Wsunięcie połówki regulowanej w bazową pozwala nam uzyskać kąt od 105º do 135º. Co warte podkreślenia, narożnik regulowany możemy ręcznie dociąć, dzięki czemu pożądany kąt zwiększy się aż do ponad 165º. Elementy narożnika regulowanego w kącie firmy Galeco są łączone za pomocą specjalnego kleju uszczelniającego,
a także na zakładkę z listkami mocującymi. Z kolei specjalnie zaprojektowane otwory umożliwiają dodatkowe zespolenie listków za pomocą nitów, co pozwala zwiększyć stabilność systemu rynnowego. Szczelności połączenia z rynną gwarantują natomiast uszczelki o szerokości aż 70 mm, w które wyposażone są obie połówki narożnika zewnętrznego 130 mm regulowanego w kącie 105º-135º firmy Galeco. Warto również zaznaczyć, że dodatkowy kluczykowy system montażu bardzo ułatwia prace, a także obniża koszt wykonania całego systemu.

Stalowy narożnik 90º 130 mm z opatentowanym systemem kluczykowym
Innowacyjny narożnik 90º 130 mm, z opatentowanym kluczykowym systemem montażu, to rozwiązanie pozwalające na idealne zespojenie narożnika z rynną, tworzące szczelną powierzchnię, odporną na przecieki. Kluczykowy system dociągania do rynny zastosowany został we wszystkich czterech listkach zaczepowych narożnika. Dodatkowym zabezpieczeniem przed nieszczelnością oraz gwarantem stabilności zespolenia jest uszczelka o szerokości aż 70 mm, ze specjalnie zaprojektowanym profilem przekroju poprzecznego. Narożnik z opatentowanym systemem kluczykowym firmy Galeco mocowany jest bezpośrednio do rynny bez użycia klejów i łączników,
co znacząco wpływa na skrócenie czasu montażu systemu rynnowego.

stalowy narożnik klamrowy wewnętrzny i zewnętrzny Stalowy narożnik klamrowy wewnętrzny
i zewnętrzny Galeco STAL 110
Nowatorskie rozwiązanie klamrowe, zastosowane
w narożniku Galeco STAL 110, nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych łączników,
co minimalizuje koszt całego systemu rynnowego. Sama rynna zaś w sposób prosty i szybki montowana jest bezpośrednio do narożnika. Zastosowana uszczelka o szerokości 70 mm zwiększa z kolei szczelność systemu. Narożnik klamrowy Galeco STAL 110 jest niezwykle odporny na różnice temperatur, zarysowania i uszkodzenia, co jest zasługą najwyższej jakości materiałów użytych do jego produkcji.

System rynnowy Galeco STAL to układ idealnie dobranych komponentów, które charakteryzują najwyższe paramentry techniczne i nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne. Teraz, dzięki obecności w ofercie nowych narożników - narożnika 130 mm regulowanego w kącie 105º-135º, stalowego narożnika 90º 130 mm z opatentowanym systemem kluczykowym oraz stalowego narożnika klamrowego Galeco STAL 110 montaż całego systemu Galeco STAL staje się łatwy.

System rynnowy jest nieodłącznym elementem każdego domu. Odpowiednio dobrany podkreśla charakter fasady, chroni ją przed zawilgoceniem i działaniem czynników organicznych. Kompletny system to oprócz elementów podstawowych, czyli rynien i rur spustowych, także szereg elementów dodatkowych, takich jak narożniki, łączniki, odpływy, haki,  kolana, mufy i obejmy.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Galeco

Polecamy Ci również

Zobacz także