Świetlik tunelowy VELUX

Firma VELUX Polska wprowadziła do swojej oferty nowy produkt - świetlik tunelowy. Jest to nowatorskie rozwiązanie do pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania okna.

Świetlik tunelowy VELUX - zdjęcie 1Świetlik tunelowy VELUX - zdjęcie 2

Pomieszczeniami, w których zastosowanie okien nie jest możliwe są najczęściej łazienki, ciemne korytarze i garderoby. Nowe rozwiązanie jest alternatywą dla sztucznego oświetlenia w takich miejscach. Świetlik tunelowy umożliwia doprowadzanie dziennego światła od dachu budynku do sufitu wybranego pomieszczenia przez specjalnie zaprojektowany, elastyczny tunel. Zyskuje się w ten sposób subtelny efekt świetlny w pomieszczeniu, a także zapewnia promieni słonecznych. Oszczędność energii elektrycznej ma też walor ekologiczny i finansowy.

Świetlik tunelowy VELUX - zdjęcie 3Zasada funkcjonowania świetlika tunelowego jest bardzo prosta. Czteromilimetrowa, hartowana szyba, osadzona w płaskiej ramie zintegrowanej z  kołnierzem uszczelniającym, absorbuje promienie słoneczne padające na połać dachu. Elastyczny tunel o średnicy 35 cm i standardowej długości 2 metrów kieruje światło do umieszczonego w suficie zestawu izolacyjnego z akrylu, który rozprasza promienie zapewniając równomierną poświatę. Sufitowy element wykończeniowy w postaci białego pierścienia zapewnia estetyczny wygląd świetlika wewnątrz pomieszczenia.

Montaż świetlika nie wymaga jakichkolwiek zmian w konstrukcji dachowej i jest możliwy w połaciach nachylonych pod kątem od 15 do 60 stopni. Najlepsze doświetlenie osiąga się minimalizując długość tunelu światłonośnego oraz montując go między krokwiami w linii prostej, najlepiej na stronę południową. Element dachowy świetlika tunelowego komponuje się stylistycznie z oknami do poddaszy firmy Velux.

Cena zestawu - 1750 zł (brutto)


Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Velux Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także