System doświetlania wnętrza

Skytube to nowoczesny system doświetlania wnętrza naturalnym światłem, które dostaje się do pomieszczenia przez tubę o średnicy 24 cm, pokrytą specjalną powłoką, Silverlux - z domieszką srebra. Ta specjalna tuba powoduje rozpraszanie światła do wnętrza.

System doświetlania wnętrza - zdjęcie 1Wiązka światła jest rozpraszana równomiernie w pomieszczeniu przez specjalny dyfuzer zamontowany w suficie pomieszczenia. Aby uzyskać doświetlenie przez cały dzień, zastosowano specjalną nakładkę - Intech. Działa ona na zasadzie pryzmatu. Dzięki nakładce nie tracimy promieni wschodzącego i zachodzącego słońca jak dzieje się to w przypadku zwykłych świetlików, które najlepiej działają, gdy słońce jest w zenicie. Przestrzeń wentylująca w kopule zapobiega skraplaniu się wody w tubie, a niewielka powierzchnia nie powoduje strat ciepła. V.P.A.- Pierścień adapcyjny do różnego kąta nachylenia umożliwia skierowanie tuby pod kątem i doprowadzenie światła w to miejsce, które potrzebujemy doświetlić. A łącznik do adaptacji kątowej umożliwia przeprowadzenie tuby przez przestrzeń strychową. Gładka powierzchnia tuby pokryta powłoką Silverlux jak i V.P.A zapewniają maksymalne efekty doświetlenia wnętrza.

Dzięki wymiennym elementom, system można dostosować do każdego rodzaju połaci dachowej niezależnie od sposobu pokrycia jak i konstrukcji dachu. Dostępnych jest 6 rodzajów obróbek dopasowanych do najczęściej używanych pokryć dachu oraz jedna uniwersalna wykończona metalowym kołnierzem, który można dopasować do każdego rodzaju pokrycia. Umożliwiają one łatwy montaż i zapewniają uszczelnienie przejścia przez dach.

System doświetlania wnętrza - zdjęcie 2System doświetlania wnętrza - zdjęcie 3

System doświetlania wnętrza - zdjęcie 4System doświetlania wnętrza - zdjęcie 5

Zalety systemu

  • maksymalnie doświetla wnętrze dzięki płaskiej powierzchni tuby pokrytej powłoką Silverlux z domieszką srebra,
  • doprowadza naturalne światło do wnętrza niezależnie od pogody,
  • energooszczędny - nie trzeba włączać światła w pomieszczeniu w ciągu dnia,
  • można zastosować wszędzie niezależnie od przeznaczenia budynku, zarówno w trakcie budowy jak i w istniejących, wykończonych budynkach,
  • dzięki (V.P.A) nie ma problemów z ominięciem przeszkód w przestrzeni strychowej.
Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Attik

Polecamy Ci również

Zobacz także