System ochrony przeciwoblodzeniowej

System Elektra SelfTec chroni rynny i inne elementy budynku narażone na działanie niskich temperatur. Jest przeznaczony do bezpośredniego montażu na chronionym elemencie, na przykład odcinku rynny i rury spustowej.

System ochrony przeciwoblodzeniowej - zdjęcie 1Można go również montować na elementach z PVC.
W odróżnieniu od innych przewodów grzejnych, nawet w niskich temperaturach samoregulujący przewód zachowuje elastyczność i daje się łatwo odwijać.

System ochrony przed zamarzaniem pracuje tylko wtedy, gdy występuje taka potrzeba. Samoczynnie dostosowuje temperaturę przewodu grzejnego, w taki sposób, aby nie uległ uszkodzeniu zarówno od zbyt niskiej temperatury otoczenia, jak i za wysokiej temperatury przewodu. Samoregulacja przewodów grzejnych polega na wydzielaniu zmiennej ilości ciepła (mocy) w zależności od warunków otoczenia (temperatury). Po załączeniu systemu, gdy chroniony element jest jeszcze zimny, przewód grzejny rozgrzewa się pracując ze zwiększoną mocą
i odwrotnie, podczas osiągania przez element chroniony wyższej temperatury, przewód grzejny zaczyna pracować ze zmniejszoną mocą wydzielając mniejszą ilość ciepła.

Polimerowy rdzeń jest tak skonstruowany, że w przypadku przegrzania miejscowego tylko część przegrzana nie pracuje, a pozostała zachowuje swoje właściwości. Na rdzeń przewodu nawinięty jest ekran ochronny z miedzi, ocynowany a osłona zewnętrzna z modyfikowanego poliolefinu poprawia właściwości mechaniczne przewodu.

Przewód grzejny może nachodzić na siebie, nie musi być nadmiernie izolowany i może podlegać modyfikacjom. System ochrony Elektra SelfTec jest dostosowany do typowego napięcia zmiennego w sieci jednofazowej ~ 230V.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Elektra

Polecamy Ci również

Zobacz także