System rynnowy BEZOKAPOWY – patent światowy

System rynnowy BEZOKAPOWY – patent światowy

Szczepan Buryło, prezes firmy GalecoO innowacyjnym systemie rynnowym BEZOKAPOWYM rozmawiamy ze Szczepanem Buryło, prezesem firmy Galeco.

W jaki sposób firma osiągnęła obecną pozycję na rynku? Jakie były jej początki?

– Budowanie pozycji firmy na rynku to długotrwały proces. Działając na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest rynek systemów rynnowych w Polsce dla osiągnięcia sukcesu, niezbędna jest ścisła specjalizacja oraz głęboka wiedza o zmianach trendów rynkowych. Wydaje mi się, że dotychczas w prawidłowy sposób odczytywaliśmy jego potrzeby poprzez wprowadzanie produktów, które wyznaczały standardy rynkowe.
Przykładem niech tutaj będzie głęboka rynna stalowa wprowadzona na rynek w 2004 roku, kiedy jeszcze dominowały w sprzedaży systemy z PVC .
Wydaje mi się, że podobnie będzie z naszym nowym produktem czyli systemem BEZOKAPOWYM, który za kilka lat będzie wyznacznikiem standardów w orynnowaniu nowoczesnych budynków.

Co było inspiracją do wprowadzenia na rynek Systemu BEZOKAPOWEGO?

Galeco jest firmą kierującą się dewizą, że gwarantem sukcesu jest „ ucieczka do przodu” poprzez kreowanie nowatorskich rozwiązań. W przypadku systemu BEZOKAPOWEGO inspiracją były dochodzące z rynku  sygnały o braku systemowych rozwiązań rynnowych przy realizacji nowoczesnych domów pasywnych. Zauważyłem w tym szansę na zaistnienie w niszowym segmencie dotychczas przez nikogo nie tylko nie zagospodarowanym, ale nawet nie zdefiniowanym.
Z dumą zatem mogę powiedzieć, że jesteśmy twórcą nowego segmentu rynkowego pod nazwą „systemy bezokapowe”.

Jakie są reakcje rynku na ten innowacyjny pomysł?

– Jesteśmy absolutnie zaskoczeni. Reakcja rynku jest wprost zdumiewająca. Okazało się, że istniało uśpione zapotrzebowanie rynku na rozwiązania, które pozwolą „ukryć” rurę i rynnę lub tylko rynnę. Te potrzeby dotyczą nie tylko domów pasywnych czy ekologicznych. W zwykłych domach z tradycyjnym okapem również istnieją oczekiwania do „ukrycia” rynny. Nasz system pozwala te wszystkie oczekiwania zaspokoić.

Jakie są przewidywania co do sukcesu rynkowego?

– Jestem o to całkowicie spokojny.  Pierwsze reakcje rynku są bardzo zachęcające. Docelowo ten system będzie dostępny w wielu wariantach zarówno na domy bez okapu, małe obiekty przemysłowe z rurą na zewnątrz i ukrytą rynną za maskownicą, jak i tradycyjne domy okapowe jako system z rynną prostokątną.

Czy istnieje podobne rozwiązanie na rynkach zagranicznych?

– Firma Galeco jako pierwsza zarejestrowała to rozwiązanie w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej jako patent światowy. Oznacza to, że nie znaleziono na świecie podobnych rozwiązań.

Czy system będzie sprzedawany także na rynki zagraniczne?

– Oczywiście. Nie tylko będzie, ale musi być. Ten system rynnowy idealnie pasuje do nowoczesnego typu budownictwa, które nie zna granic i jest pewnym trendem globalnym. To pozwala nam  wierzyć, że nasze rozwiązanie stanie się hitem eksportowym.

Dlaczego główną grupą docelową tego rozwiązania są architekci?

– Grupą docelową są oczywiście inwestorzy, którzy zdecydowali się na inwestycję w nowoczesny typ budownictwa. Architekci są grupą zawodową silnie kreującą nowoczesne rozwiązania. Jest zatem oczywiste, że widzimy w nich partnerów do promowania naszych pomysłów.

Czasy dla budownictwa nie są łatwe. Czy to dobry moment na wprowadzenie nowego produktu?

– Dla firm tzw. „kopistów” czasy są zawsze trudne. Jeśli jest kryzys, to narzekają na spadające zamówienia i malejące marże, jeśli jest hossa to narzekają na wysokie koszty surowców i rosnące wynagrodzenia.  Dla mnie jest to moment idealny. Wprowadzeniem teraz tego systemu pokazujemy kto na rynku jest liderem i kto wyznacza rynkowe standardy. Kiedy  przyjdzie hossa to my będziemy odcinać kupony od dzisiaj wykonanej pracy.

Oceń artykuł
4,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Galeco

Polecamy Ci również

Zobacz także