System rynnowy Galeco PVC

System rynnowy Galeco PVC , charakteryzuje się dobrą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, zginanie i odbarwienia. Jest odporny na korozję, działanie kwasów, zasad i soli oraz innych związków rozpuszczalnych w wodzie deszczowej.

System rynnowy Galeco PVC - zdjęcie 1System Galeco PVC wykonany jest z nieplastyfikowanego polichlorku winylu. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, zginanie,  odbarwienia oraz korozję i wszelkie związki rozpuszczalne w wodzie.
Istotną cechą wszystkich systemów rynnowych Galeco jest kształt rynny z wywinięciem jej brzegów do wewnątrz. Rozwiązanie to zapobiega przelewaniu się wody nawet podczas obfitych opadów.  Łączniki i odpływy mocowane są do deski doczołowej dzięki specjalnym uchwytom bocznym. W ten sposób elementem ruchomym systemu pozostaje sama rynna, która w zależności od temperatury rozciąga się i kurczy. Sztywne przymocowanie tych elementów do deski doczołowej stabilizuje cały system. Każdy łącznik jest  wyposażony w linie montażowe. Dzięki nim można precyzyjne zainstalować rynny w zależności od panujących warunków termicznych. Ponadto, łączniki mają uszczelki podnoszące szczelność systemu.
Elementami utrzymującymi całą konstrukcję orynnowania są haki. Haki charakteryzują się wysoką wytrzymałość  na obciążenia. Dzięki nim montaż całego systemu jest łatwy i wygodny. Najpierw montowane są haki a dopiero po założeniu fartuchów nadrynnowych instalowane są  same rynny. To przemyślane rozwiązanie daje gwarancję, kiedy spadające podczas kładzenia dachu dachówki czy narzędzia, nie uszkodzą rynien. Dodatkowo haki mają możliwość regulacji wysokości w pionie.
Odpływ Galeco PVC jest wyposażony w  system progowy (Water Back System), dzięki któremu woda odprowadzana przez rynny nie wycieka na zewnątrz, bez konieczności stosowania uszczelek. 
Galeco PVC oferowane jest w  rozmiarach: 70, 90, 110, 130, 150 i 180 oraz w następujących kolorach: miedzianym, brązowym, białym, czarnym, jasno- i ciemnopopielatym.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Galeco

Polecamy Ci również

Zobacz także