System rynnowy Owacja

System rynnowy Owacja

system rynnowy OwacjaFirma Nicoll wprowadziła na rynek nowy system rynnowy z PVC o nazwie „Owacja”. Podstawową zaletą jest jego wygląd. Przekrój w kształcie gzymsu, dobrze wkomponuje się w architekturę budynku, zarówno nowoczesną i tradycyjną.

System jest przeznaczony jest do domów jednorodzinnych o powierzchni 92 m² i kącie nachylenia dachu do 45 stopni. Rury spustowe dostępne są w dwóch kształtach: owalnym i okrągłym. Jedne i drugie mają taką samą przepustowość. Elementy systemu łączy się przez klejenie. Aby mogły swobodnie pracować, zastosowano odpływ dylatacyjny, który ponadto pozwala właściwie ustawić rynny w stosunku do połaci dachowej. Rurę spustową mocuje się za pomocą prostego zapięcia (klipsa). Takie zamocowanie jest niewidoczne i nie psuje ogólnego wyglądu. Konstrukcja haka zabezpiecza przed przypadkowym odpięciem tylnej części rynny i jednocześnie umożliwia oparcie drabiny bezpośrednio na rynnie. System jest wyprodukowany z PVC wzbogaconego o surowce zawierające tlenek tytanu. Sprawiają one, że elementy systemu są bardzo odporne na zmiany temperatur i uszkodzenia mechaniczne oraz na promieniowanie ultrafioletowe i działanie czynników chemicznych.

„Owacja” spełnia wszystkie wymogi techniczne, stawiane systemom odwodnień powierzchni dachowych. Dostępna jest w trzech kolorach: białym, beżowym i brązowym.
Wymiary (mm): przekrój rynny 125; przekroje rur spustowych
125 x 80; 125 x 90 x 56.
Gwarancja: 10 lat.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Nicoll

Polecamy Ci również

Zobacz także