Systemy dachowe Vedag

Systemy dachowe Vedag

Dach spadzisty pokryty dachówkami bitumicznymi (gontem) może być wykonany z materiałów wyprodukowanych przez różnych producentów, można też, podobnie jak w przypadku pokryć ceramicznych i cementowych, skorzystać z rozwiązania systemowego. Producentem takich rozwiązań jest między innymi niemiecka firma Vedag.

Systemy dachowe Vedag - zdjęcie 1

Vedag działa na rynku pokryć dachowych od ponad 150 lat. Produkuje papy podkładowe, papy wierzchniego krycia, dachówki bitumiczne, kleje i uszczelniacze oraz tzw. dachy zielone, czyli wielowarstwowe pokrycia dachowe, na których można uprawiać rośliny. Poniżej przedstawiamy przykłady produktów, wchodzących w skład systemu opracowanego przez Vedag dla dachów spadzistych.

Gonty bitumiczne Vedaform*. Można je układać na dachach spadzistych o najbardziej skomplikowanych formach. Gonty montuje się łatwo i szybko (nawet na kalenicach i w narożach dachu), w technologii samoprzylepnej, na pełnym deskowaniu. Trwałość gontów i ułożenie w systemie podwójnego krycia zapewniają doskonałą ochronę przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi. Dodatkową zaletą dachówek jest ich niewielki ciężar, co znacznie obniża koszty budowy więźby dachowej oraz koszty transportu. Dachówki są elastyczne, dostępne w różnych kształtach (prostokąt, karpiówka i trójkąt) i kolorach, mają długi okres użytkowania.

Termozgrzewalna papa podkładowa Vedaform KB-S. Może być stosowana zarówno jako podłoże pod dachówki bitumiczne (np. Vedagform lub Villas), jak i ceramiczne lub cementowe. Zabezpiecza przestrzeń znajdującą się bezpośrednio pod dachem przed wodą i kurzem. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne (zerwanie, przebicie), nienasiąkliwa, „oddycha”, montuje się ją na deskowaniu lub rozpina między krokwiami.

Systemowe uszczelniacze Vedag to kit elastyczny Vedagplast stosowany m.in. do uszczelniania połączenia obróbek blacharskich ze ścianą, oraz Vedatex-adhesiv, bitumiczny klej do mocowania i łączenia folii paroizolacyjnych oraz płyt styropianowych.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Vedag

Polecamy Ci również

Zobacz także