Systemy kominowe Schiedel

Systemy kominowe Schiedel

Systemy kominowe Schiedel przystosowane są do każdego rodzaju ogrzewania. Komin
z ceramiczną rurą wewnętrzną spełnia wymagania stawiane nowoczesnym systemom ogrzewania - ceramiczna rura wewnętrzna Schiedel jest gazoszczelna oraz odporna na wilgoć, korozję i pożar sadzy.

Stosowane w budownictwie systemy grzewcze wymagają energii elektrycznej - w razie przerwy w jej dostawie ogrzewanie jest niemożliwe, tymczasem naturalny ruch ogrzanego powietrza do góry wytwarza niezbędny ciąg bez dodatkowego źródła energii. Przewidując w projekcie domu właściwą ilość kominów można przestawić ogrzewanie budynku na alternatywny system.

Przykład optymalnej koncepcji ogrzewania:

  • komin główny - niezbędny jest dla palenisk otwartych, gazu o ogrzewania olejem; komin uniwersalny można stosować do różnych technik grzewczych i materiałów opałowych
  • komin do kominka - służy do przyłączania kominka otwartego lub zamkniętego
  • komin zapasowy - pomaga w problemach związanych z przerwami w dostawie energii umożliwia przy okazji rozbudowę piwnicy lub poddasza, podłączenie termy lub kominka
  • dodatkowe kanały wentylacyjne - gwarantują nie tylko optymalną wentylację pomieszczeń ale także bezproblemowe przeprowadzenie przewodów zasilających ogrzewanie alternatywne, podłączeń do anteny satelitarnej lub Internetu.

Schiedel Polska sp. z o.o. - producent systemów kominowych, należy do koncernu Lafarge Roofing - potentata w produkcji materiałów budowlanych, pokryć dachowych i systemów kominowych.


Systemy kominowe Schiedel - zdjęcie 1

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Schiedel Polska

Zdjęcia: Schiedel Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także