Systemy orynnowania Galeco

Systemy orynnowania Galeco

Wybór systemu rynnowego jest ważnym zagadnieniem przy projektowaniu budowy domu lub przy jego remoncie. Bezpieczne odprowadzenie wody deszczowej to nie jedyne zadanie jakie orynnowaniu jest przypisane.

orynnowanie GalecoOdpowiedni dobór materiału dostosowany do odpowiednich warunków klimatycznych czy kolorystyka nie pozostają bez znaczenia. Na odbiór całego domu mają wpływ wszystkie jego elementy, które tworzą ze sobą jedną, spójną całość. Planując wybór systemu rynnowego zwróćmy uwagę na wszystkie jego walory tak estetyczne jak i użytkowe. Firma  Galeco działając na rynku orynnowania przeszło 10lat oferuje sprawdzone systemy rynnowe o wysokiej jakości potwierdzone licznymi certyfikatami i nagrodami. Atrybutem Galeco wyróżniającym go spośród wszystkich systemów rynnowych dostępnych na rynku jest wewnętrzne wywinięcie krawędzi rynny. Firma opatentowała to rozwiązanie a wyrazem tego kształtu jest uśmiech wykorzystany w logotypie.

Efektywna powierzchnia dachu

Dobierając system rynnowy w pierwszej kolejności ustalmy, z jakiej powierzchni dachu nasz system ma odprowadzić wodę, czyli jaki rozmiar orynnowania potrzebujemy.By to wyliczyć musimy posłużyć się wzorem na Efektywną Powierzchnię Dachu. Obliczeń możemy dokonać sami.

obliczanie powierzchni dachu

Wyniki obliczeń zestawiamy z wartościami tabeli wydajności poszczególnych systemów i otrzymujemy wskazówkę, który rozmiar systemu najlepiej nadaje się do orynnowania naszego domu.

system PVC GalecoGaleco PVC

Tak nazywa się system popularnie nazywany - plastikowym. Do jego wykonania stosuje się polichlorek winylu, którego właściwości idealnie sprawdzają się w warunkach klimatu umiarkowanego oraz nadmorskiego. Galeco PVC to system lekki i całkowicie odporny na korozję. Orynnowanie wykonane z tego materiału odporne jest na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie oraz zginanie. Wytrzymałość haków na wysokie obciążenia potwierdzona jest licznymi niezależnymi badaniami. Wszystkie kształtki systemu zostały zaprojektowane z myślą o jak największej skuteczności w odprowadzaniu wody. Łączniki i odpływy w systemie Galeco PVC dzięki bocznym uchwytom są przytwierdzone do deski czołowej a jedynym ruchomym elementem pozostaje sama rynna. Z tego względu przy zmianach temperatur nie ma obaw rozszczelnienia systemu.

rynny PVCPamiętajmy o tym, że rynny PVC pod wpływem temperatury mają zdolność do kurczenia się i rozciągania, dlatego też na łącznikach firma Galeco zamieściła linie montażowe. Linie te wskazują miejsce dosunięcia rynny w zależności od temperatury panującej podczas montażu.
Bezuszczelkowe odpływy to kolejne przełomowe rozwiązanie mające na celu szczelne odprowadzenie wody do spustu. System progów, który skutecznie zastępuje tradycyjne uszczelki uniemożliwia wydostanie się choćby jednej kropli wody na zewnątrz.
Galeco PVC dostępne jest w kolorze: ciemnoczerwonym, grafitowym, brązowym, miedzianym, białym, czarnym oraz jasno- i ciemno-popielatym.


Rozmiary systemów Galeco PVC zostały tak zaprojektowane by odwodnić każdą powierzchnię dachu:

  • Galeco 90 – system uzupełniający przeznaczony na wykusze, jaskółki a także garaże, wiaty czy większe  altany,
  • Galeco 110 – system pośredni pomiędzy rozmiarem 90 a 130, służący odprowadzaniu wody m.in. z małych domów jednorodzinnych, balkonów czy garaży,
  • Galeco 130 – system podstawowy, najpopularniejszy na rynku. Rozmiar przeznaczony na domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne i małe obiekty przemysłowe,
  • Galeco 150 - zaprojektowany dla budowli przemysłowych, dużych budynków wielorodzinnych
    i obiektów użyteczności publicznej,

Warto wspomnieć, że w przypadku dachu skomplikowanego tzn. wymagającego zastosowania różnych rozmiarów orynnowania firma Galeco ujednoliciła wygląd kształtek w systemie Galeco PVC 90, 110, 130. Dlatego z powodzeniem możesz zastosować na jednym dachu łącznie te trzy systemy bez obawy o ich odmienny wygląd.

system Stal GalecoGaleco STAL

Jest to stalowy system rynnowy, który doskonale sprawdza się w miejscach gdzie nasz dom narażony jest na wysokie opady deszczu czy śniegu. Wytrzymałość tego materiału w trudnych warunkach jest o wiele większa niż pozostałych materiałów. Wewnętrzne wywinięcie krawędzi rynny, głęboki profil oraz półokrągły kształt czynią ten system bardzo wydajnym. Galeco STAL wykonany jest ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej czterema warstwami ochronnymi. Rynny są dodatkowo zabezpieczone warstwa ochronną PURALEM (inni producenci orynnowania stalowego powlekają rynny plastizolem, niemniej uważa się powłokę Puralową za lepszą), który zwiększa ich odporność na niekorzystne warunki np. żrące działanie soli w klimacie nadmorskim.

rynna stalowaEstetykę wykonania gwarantuje wygląd samych kształtek orynnowania. Rura w Galeco STAL ma tzw. szew wewnętrzny,
a wszystkie kształtki zostały „zgrabnie” zaprojektowane. Zwrócić należy uwagę na to by system rynnowy został szczelnie i stabilnie zamontowany. Tylko taki montaż gwarantuje 100% skuteczność
w odprowadzaniu wody. Narożniki Galeco STAL posiadają uszczelki, co podnosi szczelność połączenia z rynną oraz obniża koszty całego systemu. Takie rozwiązanie nie wymaga stosowania łączników między narożnikiem a rynną. Koszty maleją o koszty łączników, które należałoby zastosować stosując systemy konkurencyjne. W celu zwiększenia szczelności połączenia elementów orynnowania narożniki, łączniki oraz odpływy zostały zaopatrzone w specjalne „uszy” zaginane na rynnie.

W trosce o idealny wygląd rynien stalowych oraz końcowe wrażenie Galeco wszystkie elementy długie systemu pokrywa folią. Folia ta zdejmowana jest podczas montażu orynnowania na dachu. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się nieskazitelnym wyglądem systemu bez najmniejszego zadrapania.Wybierając system Galeco STAL możemy dobrać kolor orynnowania do koloru dachu. System ten dostępny jest w kolorze: ciemnoczerwonym, ceglastym, grafitowym, ciemnozielonym, białym, czarnym, brązowym.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także