Systemy orynnowania z u-PVC

Rynny, rury spustowe i łączniki produkowane są tu z wysokoudarowego polichlorku winylu, odpornego na uszkodzenia mechaniczne, mrozy, kwaśne deszcze, słoną wodę i promieniowanie słoneczne. Trwałe pigmenty używane do barwienia powodują, że rynny nie blakną pod wpływem słońca. Rynny z PVC nie wymagają konserwacji, a ich trwałość oceniana jest na 50 lat.

Systemy orynnowania z u-PVC - zdjęcie 1 W systemach Hunter specjalnie ukształtowane łączniki z gumą Epom tworzą szczelny system. Wzdłużne, wewnętrzne "ożebrowanie" większości rynien zwiększa przepływ, zapobiega wychlapywaniu się wody, przyleganiu liści i zanieczyszczeń. Odpływy końcowe i przelotowe są zaprojektowane tak, aby umożliwić odprowadzanie wody z jak największego dachu przy jak najmniejszej ilości rur spustowych.
Zastosowanie opatentowanych zatrzasków Surefit znacznie skraca czas wykonania instalacji i ułatwia montaż, a zatrzaskowe obejmy na jedną śrubę ułatwiają instalację rury spustowej zwłaszcza na wysokich budynkach. Ponadto adaptory (R400) umożliwiają podłączenie rury w dowolnym miejscu rynny, także w przypadku modyfikacji istniejącego systemu). Prostota i dokładność wykonania elementów powodują, że rynny można założyć samodzielnie. Niezbędne narzędzia to: wiertarka, piłka, młotek i śrubokręt.

Wymienione produkty są zgodne z najnowszą europejską normą EN 607, polską PN-EN 607 oraz atestami krajowymi i zagranicznymi. 

Systemy orynnowania z u-PVC - zdjęcie 2Systemy półokrągłe charakteryzuje duży przepływ wody oraz system zatrzasków Surefit pozwalających na prostą i szybką instalację.
Kolory: czarny, szary, brązowy i biały

 

 

 

 

 

 

Systemy orynnowania z u-PVC - zdjęcie 3Systemy gzymsowe imitują gzyms, dzięki czemu rynna dobrze komponuje się z elewacją. Kolory: czarny, brązowy, biały, zielony i ceglasty

 

 

 

 

 

 


Systemy orynnowania z u-PVC - zdjęcie 4System wywijany - wywinięcie wzmacnia rynnę o dużym przepływie. System jest łatwy w montażu.
Kolor: brązowy

 

 

 

 

 

 

 

 Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Zdjęcia: Britex

Polecamy Ci również

Zobacz także