Systemy solarne i systemy izolacji nakrokwiowych - szkolenie

Systemy solarne i systemy izolacji nakrokwiowych - szkolenie

szkolenie dla dekarzySystemy solarne i systemy izolacji nakrokwiowych to temat przewodni podczas szkoleń organizowanych przez markę Braas. Dedykowane są dekarzom, instalatorom i fachowcom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy
i poznaniem tajników właściwego ich montażu.


Marka Braas specjalizująca się od lat
w całościowych systemach dachowych i jednocześnie ekspert w tej dziedzinie wprowadziła niedawno na rynek kompletne systemy solarne.
- Instalacja kolektorów słonecznych budzi coraz większe zainteresowanie. Być eko jest w modzie,
a alternatywne źródła energii idealnie wpisują się w ten trend. Połacie dachów bywają najczęściej dobrze doświetlone przez słońce a zacienienie, ze względu, na wysokość występuje bardzo rzadko. Dlatego tam właśnie najczęściej montuje się kolektory słoneczne, w szczególności na dachach skośnych krytych dachówką. Ale montaż systemów solarnych wymaga fachowej wiedzy
i wprawy - mówi Łukasz Grzywacz, Manager Produktu Systemy Solarne Braas.
montaż kolektorów słonecznychPytanie, w jaki sposób połączyć kolektory słoneczne z dachem, aby z jednej strony pracowały z najwyższą efektywnością, produkowały najwięcej energii, wykorzystując promieniowanie słoneczne i jednocześnie estetycznie wyglądały, zapewniały pełne bezpieczeństwo i trwałość dachu, przewija się najczęściej. Dodatkowe wątpliwości i niepewność budzi sam montaż systemów solarnych na dachu
w taki sposób, aby nie uszkodzić istniejących na nim elementów i zachować szczelność.
- Dlatego zdecydowaliśmy się zaproponować najlepszym w branży fachowcom, dekarzom, instalatorom wysokospecjalistyczne szkolenia. Jako ekspert chcemy uczyć jak te systemy prawidłowo - najlepiej, najbezpieczniej i najpewniej montować, tłumaczy Łukasz Grzywacz.

Dodatkowo eksperci Braasa dzielą się wiedzą, w jaki sposób zapewnić poprawną pracę systemów solarnych, dobrać odpowiednie, efektywne elementy systemu i poprawnie montować je pod kątem hydraulicznym.
- Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w pierwszym szkoleniu na temat systemów solarnych
i systemów izolacji nakrokwiowych organizowanych przez markę Braas. Działając od wielu lat na rynku w branży dekarskiej niestety dostrzegam ogromny problem, jakim jest brak wiedzy i przede wszystkim brak umiejętności przy montażu skomplikowanych systemów, a do takich zaliczyć można systemy solarne. Rodzi to ogromne problemy i skutkuje wieloma przykrymi konsekwencjami dla inwestorów - mówi Dariusz Kocaba, uczestnik ogólnopolskiego programu branżowego SUPERDEKARZ.
szkolenie BraasDoradcy techniczni podczas prowadzonych szkoleń odpowiadają na wszystkie pytania. Co ważne także, uczą w jaki sposób montować systemy solarne na dachach, zapewniając im szczelność i nie uszkadzając przy montażu połaci.
Każdy fachowiec uczestniczący w szkoleniu otrzymuje odpowiedni certyfikat, a także może liczyć na pomoc doradcy technicznego marki Braas przy pierwszym montażu instalacji solarnej.
Każdy zainteresowany dowie się także podczas szkolenia w jaki sposób starać się o dotacje na systemy solarne. Dzięki temu będzie mógł podpowiedzieć swoim klientom, jak mogą uzyskać nawet 45% zwrotu poniesionych kosztów takiej instalacji.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Braas

Polecamy Ci również

Zobacz także