Systemy solarne na dach

Systemy solarne na dach

Systemy solarne Ruukki są przeznaczone do produkcji ciepłej wody, która może być wykorzystywana w celach użytkowych oraz do wspomagania ogrzewania budynku.

Zastosowanie systemów solarnych, wprowadzanych na polski rynek przez Ruukki, pozwala zaspokoić nawet połowę rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę, zużywanej w gospodarstwie domowym.
– Wykorzystanie energii słonecznej może zmniejszyć koszty ogrzewania, emisję dwutlenku węgla oraz poprawić wydajność energetyczną budynku. Jeśli budynek jest wyposażony w systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii, wzrasta również jego wartość rynkowa. Nowoczesne budownictwo stale dąży do zwiększenia liczby zrównoważonych energetycznie obiektów bazując na dostępności wszystkich, w tym szczególnie odnawialnych źródeł energii.– mówi Grzegorz Pucek, Business Director, Ruukki Building Products.

zestaw solarny - system oparty na płaskich kolektorach słonecznych z zespołem pompowym i sterownikiemRuukki Classic Solar zintegrowany z pokryciem dachowym

Systemy solarne Ruukki tworzą trzy linie produktów, różniące się właściwościami i przeznaczeniem. Są to:

  • Gotowe zestawy solarne – to kompletne pakiety solarne, w skład których wchodzą wszystkie elementy niezbędne do funkcjonowania systemu. W zależności od powierzchni kolektora, dostępne są w trzech rozmiarach: 4, 6 i 8 m². Opcjonalne dostępny jest zbiornik na ciepłą wodę (pojemność 300 lub 400 l). Kolektory są odpowiednie do montażu na dachach o różnym pokryciu, zarówno podczas budowy dachu, jak i jego modernizacji.
    Gotowe zestawy przeznaczone są przede wszystkim do przygotowania ciepłej wody w domach jednorodzinnych.

Rozmiar systemu solarnego w zależności od liczby domowników

liczba osób 2-3 4 5 6+
powierzchnia kolektora 4 m² 6 m² 6 m² 8 m²
zbiornik wodny 300 l 300 l 400 l 400 l
  • Ruukki Classic® Solar – to dach solarny, opracowany z myślą o budynkach, którym stawiane są wysokie wymagania architektoniczne. W tym systemie kolektory są w pełni zintegrowane z dachem Ruukki Classic i prawie niewidoczne dla oka. Uwaga – system jest przeznaczony do montażu tylko z pokryciem na rąbek stojący Ruukki Classic i nie jest odpowiedni dla innych typów dachów. Elementy nośne do montażu systemu w konstrukcji dachu są dostarczane w pakiecie. System Ruukki Classic® Solar jest dostępny w rozmiarze 4 m². Opcjonalnie jest oferowany także zbiornik na ciepłą wodę (pojemność 300 l).

Rozmiar systemu solarnego w zależności od liczby domowników

liczba osób 2-4
powierzchnia kolektora 4 m²
zbiornik wodny 300 l
  • Zestawy solarne na zamówienie – przygotowywane są w oparciu o staranną analizę danego obiektu i jego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Pozwala to na optymalny dobór systemu do potrzeb. Systemy te są przeznaczone do domów jednorodzinnych wolnostojących (wytwarzanie ciepłej wody i ogrzewanie domu), w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, budynków wielorodzinnych, a także obiektów o większym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę (np. pływalnie).

zestaw solarny ze zbiornikiem na wodę - system oparty na płaskich kolektorach słonecznych wraz z zespołem pompowym i sterownikieRuukki Classic Solar zintegrowany z pokryciem dachowym - system ze zbiornikiem, zespołem pompowym i sterownikiemzestaw solarny na zamówienie - system oparty na płaskich kolektorach słonecznych ze zbiornikiem na wodę, zespołem pompowym i sterownikiem

Systemy solarne Ruukki są ekonomicznym rozwiązaniem, nie tylko efektywnie pozyskującym energię słoneczną, ale także wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji i utrzymania systemu.

Oceń artykuł
3,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także