Szkolenia dekarskie - Akademia Mocnego Dachu

Szkolenia dekarskie - Akademia Mocnego Dachu

hala warsztatowaW najstarszej w Łodzi szkole budowlanej "Budowlanka" przy ul. Kopcińskiego 5/11 Trelleborg stworzył halę warsztatową do praktycznych szkoleń dekarskich.

Celem projektu jest krzewienie dobrych praktyk montażowych w oparciu o dedykowane narzędzia, wspieranie jakościowego rzemiosła i kształcenie w zawodzie dekarz. Bazą do zajeć jest model dachu spadzistego znany z Budmy i Salonu Dekarskiego. Model został przystosowany do systemów dachówek Isola i Powertekk, co pozwoli doskonalić umięjętności w warunkach symulujących rzeczywiste.

Szkolenie w zakresie dachówek bitumicznych Isola obejmuje montaż dachówek na połaci i prawidłowe wykonanie wszystkich detali w oparciu o akcesoria okapowe, kalenicowe i koszowe. Szczególna uwaga będzie zwracana na przygotowanie poszycia, obróbki blacharskie, ułatwienia montażowe, wentylację połaci dachowej, dobór narzędzi i gwoździ oraz kryteria wyboru technologii montażu. Dodatkowo będą omawiane zagrożenia i konsekwencje często popełnianych błędów w kryciu dachów gontami bitumicznymi.

Warsztaty w zakresie dachówek metalowych Powertekk są poświęcone zrozumieniu cech różnicujących ten typ pokrycia w zakresie montażu, szczelności, żywotności i komfortu użytkowania. Program szkolenia obejmuje m.in. obróbkę materiału przy użyciu specjalistycznych narzędzi, organizację robót dekarskich i mocowanie okien połaciowych.

Partnerami projektu są Fakro (okna połaciowe), Lindab (okucia blacharskie i rynny stalowe) i DuPont Tyvek (membrany dachowe). Patronat objął oddział łódzki Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Trelleborg Industries Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także