Szkolenie dla dekarzy

W dniach 10-11 września 2010 r. w Żarach odbyło się szkolenie dla dekarzy. Główne tematy,  jakie zostały poruszone to miękka obróbka komina i wykonanie wolego oka oraz kosza dachowego.

Szkolenie odbyło się w Akademii Sztuki Dekarskiej, a poprowadzili je mistrzowie dekarstwa, Jerzy Ptak oraz Mieczysław Kuryłowicz. Pod ich okiem kilkunastu dekarzy z całej Polski poszerzało wiedzę oraz zdobywało nowe umiejętności dekarskie.

szkolenie dla dekarzyszkolenie dla dekarzy
Cenne doświadczenia
Szkolenie zorganizowane przez firmę Röben składało się z dwóch modułów. Podczas części teoretycznej, omówiono różnorodne narzędzia wykorzystywane w pracy dekarza oraz najnowsze techniki wykonywania poszczególnych elementów dachu. Natomiast część praktyczna była poświęcona  miękkiej obróbce komina, wykonaniu kosza dachowego oraz wolego oka. Szczególnie to ostatnie zadanie, ze względu na jego trudność, okazało się bardzo cennym fragmentem szkolenia. Czuwający nad przebiegiem prac Jerzy Ptak, wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Blacharzy, Dekarzy i Cieśli, zwracał uwagę uczestników szkolenia na konieczność cięcia dachówek poza dachem oraz na dokładne i czyste wykańczanie wszystkich elementów, twierdząc, że ocena pracy dekarza to w 51% poprawność techniczna, a w 49% estetyka. Spotkanie w Żarach było doskonałą okazją nie tylko do podniesienia kwalifikacji dekarskich, ale także do wymiany uwag o trudnościach pojawiających się w pracy na dachu z innymi uczestnikami szkolenia, co okazało się dla niektórych bardzo cennym doświadczeniem.

Wkrótce następne szkolenie
Wrześniowe szkolenie było pierwszym w tegorocznym cyklu spotkań organizowanych przez producenta dachówek ceramicznych. Ze względu na duże zainteresowanie, następne planowane jest na październik 2010. Chętni mogą zgłaszać się do firmy Röben poprzez wypełnienie ankiety.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Röben

Polecamy Ci również

Zobacz także