Szkolenie dla dekarzy Plannja

Plannja od lat prowadzi szkolenia dekarskie, obejmujące zagadnienia z zakresu nowych technologii materiałów oraz technik montażu pokryć dachowych. Szkolenia dotyczą także technologii rąbka stojącego.szkolenie dla dekarzy Plannja

Firma Plannja od kilku lat organizuje warsztaty mające na celu rozpowszechnienie nowych technologii dekarskich oraz wyszkolenie fachowców tego rzemiosła. W roku 2010 forma spotkań została wzbogacona o obszerną części praktyczną, w trakcie której przybliżany jest sposób montażu blachy na rąbek stojący. Skupienie się na tej technice wynika z rosnącego zainteresowania rynku. Ponownie bowiem staje się ona, ze względu na swoje właściwości, coraz chętniej wybieranym rodzajem pokrycia dachowego. Należy jednak pamiętać, że montaż blachy na rąbek stojący wymaga od dekarza szczególnych umiejętności.

Plannja dla dekarzy
Szkolenia „Akademii Plannja” skierowane są do pracowników firm wykonawczych, trudniących się montowaniem pokryć dachowych. Podczas szkolenia słuchacze uzyskują informacje na temat oferowanych przez szwedzkiego producenta materiałów dekarskich oraz ich parametrów technicznych i zastosowania.
Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonym Ośrodku Szkoleniowym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Pruszkowie.  Po zapoznaniu się z teorią uczestnicy przystępują do części zasadniczej – zajęć praktycznych prowadzonych przez eksperta z dziedziny rąbka stojącego, wiceprezesa ZG PSD Waldemara Pielę. Samodzielna praca na stelażach z wykorzystaniem materiałów Plannja i fachowy instruktarz umożliwiają uczestnikom wypracowanie swojego zawodowego warsztatu.      

akademia plannja akademia plannja
Pokrycia dachowe na rąbek stojący
Krycie dachów na rąbek stojący to metoda o wielowiekowej tradycji. Ze względu na swoją uniwersalność i niepowtarzalny efekt, jest chętnie stosowana na współczesnych obiektach. To jednak trudna technika, wymagająca od dekarza dużej wiedzy i doświadczenia. Mimo doskonałych materiałów, łatwo jest popełnić błąd, który zaważy na końcowym efekcie. W Polsce zlikwidowano wiele szkół zawodowych kształcących dekarzy, a istniejące placówki nie dysponują odpowiednim zapleczem technicznym pozwalającym na kompleksowe wykształcenie dekarzy. Szkolenia mają na celu podniesienie świadomości o konkretnym typie pokrycia dachowego i przekazanie umiejętności niezbędnych do jego montażu.

Szkolenia odbywają się co tydzień i trwają 2 dni – od czwartku do piątku. Zajęcia prowadzone są w małych, 10 - osobowych grupach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o przebytym kursie. Obecny harmonogram rozpisany jest do połowy czerwca. Aby dokonać zapisu należy skontaktować się z przedstawicielem handlowym Plannja, który uzgodni termin szkolenia. 

Dzięki szkoleniom Akademia Plannja każdy dekarz może poznać materiały, produkty, maszyny i techniki montażu pokryć dachowych w technologii rąbka stojącego. Zdobyta wiedza wzbogacona o praktyczne umiejętności znacznie podnosi jakość jego usług i pozwala sprostać wciąż rosnącym potrzebom rynku.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Plannja

Polecamy Ci również

Zobacz także