Szyba samoczyszcząca w oknach do poddaszy firmy Okpol

SGGBIOCLEAN to specjalna szyba samoczyszcząca stosowana w obrotowych oknach do poddaszy COMFORTBH oraz uchylno-obrotowych PERFECTBH, produkowanych przez firmę Okpol.

Efekt taki uzyskano w wyniku powleczenia czystej szyby przezroczystą warstwą fotokatalitycznego i hydrofilnego materiału mineralnego.  Powłoka zintegrowana z szybą zapewnia wysoki poziom trwałości. Mechaniczne, termiczne i akustyczne właściwości SGGBIOCLEAN są identyczne, jak w przypadku zwykłych szyb. Do skutecznej walki z brudem i trudno zmywalnymi zanieczyszczeniami (wysuszone zacieki, organiczne zanieczyszczenia z atmosfery, kurz i pozostałości po owadach) w oknach COMFORTBH i PERFECTBH stosuje się szybę z powłoką SGGBIOCLEAN, wykorzystującą działanie promieni słonecznych UV oraz deszcz.

Działanie samoczyszczące może się różnić w zależności od ilości i rodzaju brudu na oknach, stopnia ekspozycji szyby na światło słoneczne i deszcz oraz od kąta nachylenia szyby. Długość czasu wymaganego do oczyszczenia się szyby zależy także od pogody, pory roku oraz strony świata, w którą skierowane jest okno.

szyba zwykła - na szybie powstają brudne plamy deszczowe i zbierają się trudno zmywalne osady   etap pierwszy, fotokataliza - ekspozycja na promienie UV, emitowane w dzień, powoduje rozkład zanieczyszczeń organicznych i sprawia, że powierzchnia szyby staje się hydrofilna   etap drugi działanie hydrofilne - woda (deszcz) zmywa rozłożone zanieczyszczenia organiczne i mineralne
zdj.1 szyba zwykła - na szybie powstają brudne plamy deszczowe i zbierają się trudno zmywalne osady.
zdj. 2 - etap pierwszy, fotokataliza - ekspozycja na promienie UV, emitowane w dzień, powoduje rozkład zanieczyszczeń organicznych i sprawia, że powierzchnia szyby staje się hydrofilna.
zdj. 3 - etap drugi działanie hydrofilne - woda (deszcz) zmywa rozłożone zanieczyszczenia organiczne i mineralne.

  • Termin samoczyszczące oznacza, że czyszczenie szkła odbywa się w dużej mierze "siłami natury" (słońce i deszcz "myją" szyby). Samoczyszczące nie oznacza, że szkło nie wymaga konserwacji - zwłaszcza w przypadku silnych zabrudzeń lub dużego zanieczyszczenia atmosferycznego - w celu uzupełnienia konserwacji SGGBIOCLEAN należy zrosić szybę wodą o małej zawartości wapnia i przetrzeć miękką ściereczką.
  • W ciągu tygodnia od zamontowania zdolności samoczyszczące SGGBIOCLEAN uaktywniają się stopniowo pod wpływem działania promieni ultrafioletowych światła dziennego (nawet w przypadku braku bezpośredniego działania słońca).
  • Zdolności hydrofilne SGGBIOCLEAN pozostają aktywne również w nocy i nie dopuszczają do powstawania śladów kropel w przypadku deszczu.
  • W przypadku, gdy SGGBIOCLEAN jest osłonięty od deszczu proces fotokatalizy niszczy zanieczyszczenia organiczne i nadaje szybie zdolności hydrofilne, które ułatwiają mycie.

zwykła szyba     szyba samoczyszcząca SGGBIOCLEAN

Powstała w roku 1991 firma OKPOL, jest przedsiębiorstwem z całkowicie polskim kapitałem. Zatrudniający początkowo zaledwie kilka osób zakład, obecnie jest drugim co do wielkości polskim producentem drewnianych okien do poddaszy i akcesoriów oraz wyłazów kominiarskich.
Stale wprowadzane unikatowe rozwiązania techniczne plasują OKPOL w czołówce firm wyznaczających kierunek rozwoju branży.

W ofercie firmy znajdują się unikalne na skalę światową okna do poddaszy COMFORTBH i PERFECTBH z automatycznym nawiewnikiem oraz z szybą samoczyszczącą SGGBIOCLEAN.

Oceń artykuł
4,18 / 17 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Okpol Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także