TARGBUD 2005

W dniach 21-24 kwietnia odbyły się targi budownictwa TARGBUD 2005. Dwudziestą, jubileuszową edycję zorganizowano pod hasłem - najlepszym inwestorem jest klient indywidualny.


TARGBUD 2005 - zdjęcie 1TARGBUD 2005 - zdjęcie 2

Targi TARGBUD - edycja wiosenna adresowane były przede wszystkim do inwestora indywidualnego. Ponieważ cieszą się zasłużoną opinią  najważniejszej imprezy branżowej w regionie, przyciągnęły wielu gości: przede wszystkim inwestorów prywatnych, wykonawców, uczniów, studentów. Dodatkowym magnesem dla zwiedzających były równolegle odbywające się imprezy targowe, także powiązane z tematyką budowlaną: EcoDom - Międzynarodowe Targi Pomiaru, Oszczędności Ciepła i Źródeł Energii; Savex - Targi Technik Zabezpieczeń; Intereco - Targi Ekologiczne; Łazienka - Targi Wyposażenia Łazienek. 
W piątek 22 kwietnia licznie przybyli uczniowie śląskich szkół budowlanych. W sobotę i w niedzielę (23 i 24 kwietnia) Targi odwiedzali przede wszystkim budujący i remontujący - a więc główna grupa docelowa. Oczekiwania inwestorów były bardzo zróżnicowane, ale wszyscy chcieli dowiedzieć się jak najwięcej i zebrać możliwie kompleksowe informacje.

TARGBUD 2005 - zdjęcie 3TARGBUD 2005 - zdjęcie 4


Na Targach wystawiali się producenci i handlowcy, oferujący materiały wyposażenia wnętrz, łazienek, chemii, materiałów wykończeniowych i do prac montażowych, stolarki budowlanej, pokryć i konstrukcji dachowych, elewacji i izolacji budowlanych, konstrukcji budowlanych oraz producenci maszyn i narzędzi budowlanych. Licznie reprezentowane były pracownie projektowe, nie zabrakło też wydawnictw branżowych oraz prasy.


Medale i wyróżnienia
Podczas Targów, w piątek 22 kwietnia, ogłoszono wyniki obrad Komisji Konkursowej (w jej skład weszli członkowie Instytutu Techniki Budowlanej, Izby Architektów i Izby Inżynierów Budownictwa), która przyznała pięć medali i trzy wyróżnienia firmom wystawiającym się na Targach. Przyjęto trzy kryteria oceniania wyrobów: zakres zastosowania, funkcjonalność i użyteczność, jakość i estetyka.
Medale otrzymały firmy:
  • Global Tech - za energooszczędny system wentylacji z odzyskiem ciepła (współpraca centrali wentylacyjnej z gruntowym wymiennikiem ciepła);
  • Octopus Energi S.C. - za pompę ciepła Octopus (innowacyjne i proste w obsłudze urządzenie);
  • Hamer - za zagęszczarkę do gruntu Gepard 350;
  • Cebud - za płytę izolacyjną do wysokich temperatur;
  • Eko Bord - za uniwersalne obrzeże na bazie minerałów z recyklingu.

TARGBUD 2005 - zdjęcie 5TARGBUD 2005 - zdjęcie 6


Wyróżnienia otrzymały firmy: Het (farby), Sunżal (markizy) oraz Milewski (drzwi zewnętrzne).
Wydarzenia na Targach
Podczas Targów miało miejsce wiele ciekawych imprez branżowych - seminariów, prezentacji, pokazów. Największym uznaniem zwiedzających cieszyły się dwudniowe (22 i 23 kwietnia) I Mistrzostwa Śląska w Dekarstwie. Mistrzostwa organizowało Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy.

TARGBUD 2005 - zdjęcie 7TARGBUD 2005 - zdjęcie 8

Podczas Targów odbyły się też prezentacje i pokazy:
  • ustawienie modelu dachu z prezentacją najnowszych akcesoriów dachowych i dachówek;
  • pokazy obróbek dekarskich oraz systemów odwodnień;
  • prezentacje najnowszych systemów odwodnień z miedzi, tytan-cynku, stali, PVC;
  • prezentacje montażu okien dachowych.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także