Targi Budma 2009

Targi Budma 2009

Trwające w dniach 20-23 stycznia w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2009 odbyły się pod hasłem „inspirowane naturą” promując rozwiązania pro ekologiczne. Organizatorzy targów uważają tegoroczną edycję za bardzo udaną.

Targi Budma 2009"Jesteśmy zadowoleni z rezultatów, jakie przyniosły targi BUDMA, a także odbywające się jednocześnie Centrum Budownictwa Sportowego i Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech".

W tym roku na targach w Poznaniu, na powierzchni wystawienniczej 41 000 m², swoje produkty i usługi promowało blisko 1350 firm z 35 krajów świata, potwierdzając międzynarodowy charakter imprezy. Ekspozycję odwiedziło niemal 65 000 zwiedzających z kraju i zagranicy. Statystyki te są zbliżone do ubiegłego roku i mogą świadczyć o utrzymującej się dynamice sektora budowlanego w tej części Europy.

stoisko targoweDla różnych sektorów
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA to prezentacja firm, które swoją ofertę kierują m.in. do wykonawców, developerów, inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, zainteresowanych realizacją projektów budowlanych od fazy projektu aż po stan surowy zamknięty.

Patrząc z perspektywy jakości oraz różnorodności firm i marek, jakie można było spotkać na targach - oferta rynku wygląda w tym roku imponująco. Wystawcy pokazali swoje nowości w ramach kilku salonów tematycznych: Ściany i fasady, Okna, drzwi, bramy, Dachy, Drewno w budownictwie, Kamień w budownictwie, Drogi i chodniki, Informatyka dla budownictwa. Uczestnicy targów mieli okazję uczestniczyć w Centrum Budownictwa Sportowego z ciekawą ofertą do realizacji obiektów i infrastruktury sportowej. Równolegle odbyły się Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech, dostarczając cennej wiedzy do sektora produkcyjnego.

stoisko grupy e-budownictwo.plBogata oferta dla budownictwa
W tym roku wyjątkowym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nie tylko propozycje materiałów budowlanych, ale także produkty wystawców prezentujących się w ramach Centrum Budownictwa Sportowego i salonu Drogi i chodniki. Z relacji wystawców wiadomo, że szczególnie poszukiwane są dziś rozwiązania pozwalające budować z poszanowaniem ekologii i z myślą o oszczędnościach. Stąd zorganizowana na targach Wioska Domów drewnianych przeżywała prawdziwe oblężenie. Znajdujący się tam dom pasywny to przykład nowego trendu w budownictwie indywidualnym, który pozwala znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynków mieszkaniowych. Dopełnieniem wiedzy o nowoczesnych materiałach budowlanych była  targowa prezentacja Natura 2009, gdzie wystawcy promowali rozwiązania, które w praktyce pozwalają budować w duchu poszanowania środowiska naturalnego.

medal Międzynarodowych Targów PoznańskichPrestiżowe nagrody
Na poznańskich  targach budowlanych pokazano ponad 200 nowości produktowych. Trzynaście z prezentowanych na targach produktów zostało nagrodzonych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody znalazły się firmy: FAKRO Sp. z o.o., Arcadiasoft Chudzik sp.j., Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Handlowo-Usługowe AGAFIL, RUUKKI POLSKA Sp. z o.o., DREWBET S.J., Plastico Sp. z o.o., Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o., BART Import Poland Bartłomiej Skąpski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo-Usługowe FORMAT s.c., UNIWERSAL Sp. z o.o., BALEX METAL Sp. z o.o., ATHENASOFT Sp. z o.o., PRESTIGE S.A., KLAFS Sp. z o.o., HUCK POLSKA Sp. z o.o.

Podczas uroczystej gali wręczono także nagrody Acanthus Aureus, przyznawane są firmom za stoiska targowe, które w szczególny sposób odzwierciedlają strategię marketingową. Podczas targów BUDMA już po raz piąty odbyła się Gala Wręczania Nagród dla Budowlanej Marki Roku i Dystrybutora. W tegorocznym Rankingu łącznie wyróżnionych i nagrodzonych zostało 60 firm.

Wydarzenia w centrum uwagi
Ciekawej i bardzo zróżnicowanej ekspozycji poznańskich targów budowlanych towarzyszył interesujący program konferencji i spotkań, których w tym roku zorganizowano ponad 60. W ramach Dnia Inżyniera Budownictwa, w których uczestniczył minister Olgierd Dziekoński i inni przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, poruszano tematy związane z oceną energetyczną obiektów budowlanych. Frekwencja osób zainteresowanych tego rodzaju wiedzą przekroczyła oczekiwania, pozytywnie zaskakując organizatorów. Uczestników najbardziej interesowały kwestie zasad uzyskiwania świadectw energetycznych oraz sposoby pozyskiwania kredytów na termomodernizację.
Ważnym blokiem spotkań na targach okazał się Dzień Architektury, gdzie przedstawiciele SARP o Polskiej Izby Architektów mówili o roli krajobrazu i przestrzeni w architekturze. Wnioskiem spotkania był fakt, że architekt powinien spełniać także rolę doradcy w procesie realizacji projektu, biorąc pod uwagę aspekty ekologiczne i społeczne. Dzień Architektury otworzył wernisaż wystawy laureatów Nagród Roku SARP. Dzięki uprzejmości firmy KLAFS pokazano również interesujące prace w ramach wystawy zatytułowanej Roadshow Delta 115° - wizjonerska architektura urządzeń SPA. Podczas targów rozstrzygnięto III edycję Konkursu pod hasłem „Architektura Światła Sztucznego - realizacje wykorzystujące systemy oświetleniowe Firmy Philips”.

BUDMA i BUMASZ 2010
Kolejna edycja targów BUDMA w Poznaniu - już w dniach 19-22 stycznia 2010 roku, pod hasłem budownictwa zrównoważonego. Jednocześnie odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego BUMASZ. Jak zapowiadają organizatorzy – następna edycja poznańskiego „święta budownictwa” będzie jeszcze bardziej komplementarna i pełniejsza. W ofercie targowej pojawią się rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowo-drogowego i pomysły na realizację infrastruktury technicznej (elektrownie, gazociągi) oraz obiektów użyteczności publicznej.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także