Targi Budma 2010

W dniach 19-22 stycznia 2010r. w Poznaniu odbędą się Międzynarodow Targi Budownictwa BUDMA.

targi Budma 2010Tematem przewodnim tej edycji targów BUDMA będzie „Zrównoważone budownictwo”.
Zrównoważony rozwój jest jednym z ważniejszych i bardziej aktualnych zagadnień we wszystkich dziedzinach działalności człowieka i funkcjonowania gospodarki. Odpowiedzią na tę tendencję będzie hasło przewodnie przyszłorocznej, dziewiętnastej edycji targów BUDMA: „Zrównoważone budownictwo – ekonomia, ekologia, człowiek”. W tym samym czasie na terenie poznańskich targów odbędą się również Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ oraz Centrum Budownictwa Sportowego – Sport, Rekreacja, Wellness & SPA, a także Targi Branży Szklarskiej GLASS. Omówiona zostanie również kwestia projektowania w harmonii z kontekstem kulturowym i krajobrazowym.Zrównoważone budownictwo
„Zrównoważone budownictwo” to świadome kierowanie się zasadami ekonomii, ekologii i ergonomii w budownictwie, mające na celu optymalizację sprawności energetycznej budynku, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności użytkowej oraz zminimalizowanie skutków oddziaływania na środowisko naturalne. Istotne jest przy tym wykorzystanie surowców bezpiecznych i przyjaznych zarówno dla środowiska, jak i człowieka, które mają zredukować hałas, zakłócenia i ilość odpadów. Materiały muszą być biodegradowalne lub nadawać się do ponownego wykorzystania po rozbiórce.

Kompletna oferta
Podczas najbliższej Budmy rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego uzupełnione zostaną o ofertę obejmującą pozostałe sektory budownictwa. Ekspozycja będzie podzielona na  następujące segmenty:

  • Budownictwo mieszkaniowe, infrastruktury społecznej i użyteczności publicznej – fundamenty, ściany, izolacje, okna, drzwi, dachy, drewno, kamień, chemia, narzędzia
  • Budownictwo przemysłowe – posadzki, konstrukcje stalowe, hale
  • Budownictwo drogowe – projektowanie, geotechnika, kruszywa, nawierzchnie, infrastruktura drogowa.

Pierwszego dnia targów odbędzie się debata środowiska budowlanego organizowana przy współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej na temat polityki zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Udział w debacie zapowiedzieli posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury. Wraz z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa i Instytutem Badawczym Dróg i Mostów Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują także seminarium poświęcone infrastrukturze kolejowej.

stoisko targowePrzyjdź na warsztaty ciesielskie
Wymiana doświadczeń, poszerzenie wiedzy
Poznańskie targi budowlane to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych. Atrakcyjny program pozwala zdobyć wiedzę o najnowszych technologiach i trendach w sektorze budowlanym. Odbędą się seminaria, konferencje i wydarzenia specjalne w ramach Dnia Inżyniera Budownictwa, Dnia Architektury, Dnia Urbanisty, Dnia Dekarza. Na szczególną uwagę zasługują również: projekt BudShow – budowa modelowego domu, prezentacja firm oferujących rozwiązania dla budownictwa pasywnego oraz Wioska Domów Drewnianych.

BudShow
W ramach projektu BudShow na targach wybudowany zostanie modelowy dom spełniający wymogi zrównoważonego budownictwa, czyli ekologiczny, ergonomiczny, ekonomiczny, energooszczędny, zasilany energią odnawialną, niezanieczyszczający otoczenia i gwarantujący domownikom komfortowy wypoczynek i zdrowe warunki życia. Do budowy zastosowane zostaną tradycyjne materiały w połączeniu w nowoczesną technologią. Atrakcyjna formuła BudShow umożliwia wystawcom innowacyjną, dynamiczną formę prezentowania produktów, a zwiedzającym aktywny udział w projekcie, obserwację procesu powstawania domu, zapoznanie się z produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją oraz ocenę gotowej do zamieszkania części budynku.

Budownictwo pasywne
Domy pasywne są najnowszą generacją budynków energooszczędnych, w których komfortowy mikroklimat może być utrzymany bez oddzielnego aktywnego systemu ogrzewania, czy też klimatyzacji. Dom sam się ogrzewa i chłodzi, stąd nazwa "pasywny". Zalety domów budowy w idei zgodnej z zasadą zrównoważonego budownictwa będą prezentowane podczas Budmy w ramach specjalnej ekspozycji firm oferujących materiały i technologie stosowane w budownictwie pasywnym oraz dwudniowego cyklu seminariów i prezentacji Forum Budownictwa Pasywnego. Podczas forum przedstawione zostaną udane realizacje budynków wykonanych w tej technologii w różnych krajach Europy. Omówione zostaną także sposoby finansowego wspierania budownictwa pasywnego. Projekt „Budownictwo Pasywne" Międzynarodowe Targi Poznańskie realizują wraz z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego.

Wioska Domów Drewnianych
Drewno jako naturalny materiał budowlany ma w koncepcji zrównoważonego budownictwa miejsce szczególne. Budynki z drewna są w pełni biodegradowalne, a więc przyjazne dla środowiska. Przykłady najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w budownictwie drewnianym będzie można zobaczyć w ramach ekspozycji specjalnej Wioska Domów Drewnianych. Na głównym placu targów staną domy z drewna wybudowane w różnych technologiach.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także