Targi budownictwa w Katowicach

W dniach 20-22 kwietnia odbędą się XXII Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD 2007. Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Katowickie (MTK). Tegoroczne targi zlokalizowane będą na terenie MTK przy ul. Bytkowskiej.  TARGBUD to jedna z najważniejszych imprez branży budowlanej w południowej Polsce.

Międzynarodowe Targi KatowickieNa targach swoje produkty i usługi będzie prezentowało 200 wystawców z całej Polski, którzy zajmą w sumie 5 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Wśród nich producenci stolarki otworowej, pokryć dachowych, materiałów konstrukcyjnych, pieców ekologicznych, a także materiałów wykończeniowych. Równolegle, odbędą się Międzynarodowe Targi Pomiaru, Oszczędności  Ciepła i Źródeł Energii ECODOM 2007, Międzynarodowe Targi Ekologiczne INTERECO 2007 oraz Targi Roślin Ozdobnych i Architektury Ogrodów FLOWERTAG 2007.

TARGBUD to impreza, która gości w kalendarzu MTK najdłużej - stwierdza Piotr Kubica, prezes Międzynarodowych Targów Katowickich. Wystawcy z całego kraju spotykają się u nas już dwudziesty drugi raz - Mamy nadzieję, że z tegorocznego spotkania branży budowlanej będą zadowoleni zarówno wystawcy, jak i zwiedzający - dodaje Kubica.

Wystawcy będą rywalizować w konkursie na Najciekawszy Produkt Roku. Nagrodą będzie Medal Międzynarodowych Targów Katowickich, który zostanie przyznany w dziesięciu kategoriach. Ponadto, targom towarzyszyć będą seminaria tematyczne, m.in "Prawne i finansowe aspekty dotacji dla górnictwa" oraz "Energia z plantacji" w ramach spotkania ECODOM 2007. Swoje oferty zaprezentują również banki i towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące kredyty hipoteczne oraz ubezpieczenia nieruchomości.

W targach weźmie udział również Wydział Nauk o Ziemi  Uniwersytetu Śląskiego. Profesorowie przedstawią referaty na temat działań mających na celu ochronę środowiska  naturalnego. Atrakcją będą  również dwie wystawy fotografii:  Ryszarda Kulika "Gaja - nasz dom" oraz "Rośliny rzadkie i chronione" koła naukowego botaników DENTARIA.

Drugiego dnia targów o godz. 13 odbędzie się również aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na Fundusz Pamięci Ofiar Katastrofy w MTK. Przedmioty, które można licytować przekazali m.in Praktiker oraz Kominki DOVRE. Aukcję poprowadzi aktor Teatru Rozrywki, Jacenty Jędrusik.

Targom będzie towarzyszyło szereg imprez dla najmłodszych zwiedzających. Ich organizatorem będzie  Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka WYSPA z Chorzowa. Na scenie wystąpi zespół taneczno - wokalny "Apogeum" oraz "Mały dom o zielonych progach". Chorzowskie Towarzystwo zapewni dzieciom i młodzieży również wiele konkursów oraz warsztatów artystycznych.  Dzieci będą mogły również skorzystać z lekcji rysunków, które prowadzone będą pod okiem Mariana Wantoła, wieloletniego rysownika w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Przez cały czas trwania targów, swoje umiejętności prezentować będą także artyści ze szkoły tańca NOVA. Dorosłych zwiedzających zainteresują pokazy barmańskie.

Międzynarodowe Targi Katowickie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach to jedna z czołowych firm branży wystawienniczej w Polsce. Firma organizuje imprezy wystawiennicze o wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Od blisko 15 lat kalendarz targów MTK obejmuje od kilku do ponad 30 imprez targowych w roku. Obecnie firma skupia się ma organizacji 15 stałych tematów rocznie. Targi katowickie dysponują łącznie 25.100 m2 powierzchni wystawienniczej. Zaplecze techniczne pozwala realizować MTK specjalistyczne targi branżowe, jak i duże imprezy masowe.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Międzynarodowe Targi Katowickie

Polecamy Ci również

Zobacz także