Targi na miarę oczekiwań branży

stoisko na targachBUDMA architektom
BUDMA architektom Organizatorzy targów BUDMA przygotowali ciekawy program również i dla architektów, w tym Targowe Spotkania z Architekturą. Targi BUDMA i projekt ARCHISPACE były niezwykłą okazją, aby przekonać się o korzyściach płynących ze stosowania najnowocześniejszych systemów informatycznych opartych o technologię Building Information Modeling.

Na stoisku można przyjrzeć się procesowi projektowania i "wstawiania" konkretnego detalu do projektu budynku, możliwościom jego „obróbki” i realizacji najbardziej skomplikowanej wizji architektonicznej.

Innym ciekawym przedsięwzięciem była „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo", które poza wastwą podstawową, czyli pokazaniem publiczności na żywo jak powstaje projekt architektoniczny, miała na celu promocję współczesnej architektury polskiej, młodych projektantów oraz wizerunku architektury jako gałęzi sztuki. W imprezie wzięły udział młode pracownie architektoniczne i grupy projektantów z 9 miast Polski, m.in. GRUPA PROJEKTOWA KOMBINAT, ALTRA_ARCHITECTS, FTRONT ARCHITECTS, EASST.COM, NEOSTUDIO ARCHITEKCI. Ich zadaniem było stworzenie na żywo, pracując przy otwartych dla publiczności stanowiskach, projektu budynku. Temat, czyli program obiektu i konkretna lokalizacja, zostały wybrane w każdym mieście indywidualnie, tak aby był jak najciekawszy, zarówno dla projektantów, jak i dla widzów. Przez dziesięć godzin publiczność mogła obserwować, jak postępuje praca architektów - od wstępnych dyskusji i szkiców, po opracowanie makiet i wizualizacji.

Dla profesjonalistów
Targi BUDMA i BUMASZ 2008 obfitują również w wydarzenia skierowane do wyspecjalizowanych grup zawodowych związanych z budownictwem. Wśród tych ciekawych dla branżystów punktów programu były Dni inżyniera Budownictwa odbywające się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Tematem spotkania były podstawy technicznego ładu budowlanego, inwestycje drogowe w ramach programu „Infrastruktura i środowisko 2007-2013”, a także modernizacja linii kolejowych w Polsce i perspektywy budowy nowych linii przeznaczonych do dużych prędkości pociągów. Blok tematyczny skierowany był w szczególności do wspomnianej grupy zawodowej, ale także do projektantów, architektów, wykonawców, urbanistów oraz inwestorów.

Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat sektora budownictwa w Polsce nie mogo zabraknąć podczas Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa, której celem jest budowanie pomostu w obszarze rozwoju wiedzy  i technologii między nauką a przemysłem, a także między poziomem europejskim i narodowym. Odbywający się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury Dzień Urbanisty - to spotkanie profesjonalistów skierowane było przede wszystkim do architektów, urbanistów oraz przedstawicieli samorządów poświęcone zagadnieniom związanym z  urbanizacją. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady, panele dyskusyjne oraz prezentacje przykładów konkretnych rozwiązań.

Program BUDMA i BUMASZ

Nowości na BUDMIE

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także