Ukośnica - elektronarzędzia dla profesjonalistów

0
Ukośnica - elektronarzędzia dla profesjonalistów

Nowa ukośnica ustanawia nowe standardy komfortowej i precyzyjnej pracy. Innowacyjny mechanizm przesuwu zapewnia lżejszą pracę piłą oraz dodatkowo nie wymaga żadnych czynności konserwacyjnych. Natomiast precyzja cięcia jest gwarantowana przez wbudowany podwójny laser oraz tarczę „Top Precision”.

profesjonalne narzędziaDzięki zastosowanym w niej innowacyjnym rozwiązaniom ukośnica GCM 12 GDL Professional firmy Bosch ułatwia pracę
i podnosi jakość wykonywanych zadań. Największą zaletą urządzenia jest całkowicie nowy i innowacyjny mechanizm przesuwu piły polegający na tym, że jest ona prowadzona
z wykorzystaniem ramienia wykonanego
z wytrzymałego odlewu aluminium, a nie prowadnicy saneczkowej, jak ma to miejsce
w większości tego typu urządzeń. Ramię osadzone w łożysku kulkowym jest całkowicie bezobsługowe i gwarantuje komfort pracy przez cały okres eksploatacji narzędzia. Wyeliminowanie prowadnicy saneczkowej daje użytkownikom także możliwość wygodniejszego niż dotychczas ustawiania urządzenia tuż przy ścianie, ponieważ elementy prowadnicy saneczkowej już nie wystają z tyłu poza obrys urządzenia.

ukośnicaPrecyzyjna piła dla wszystkich branż demontażowych

Ukośnica może być wykorzystywana do większości popularnych zadań, takich jak przycinanie profili drewnianych, z tworzyw sztucznych oraz aluminiowych, cięcie deski podłogowej, paneli ściennych i sufitowych oraz dopasowywanie elementów konstrukcyjnych na budowie. Urządzenie może wykonywać cięcia pod kątem, ukośne oraz szczelinowe. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 341 mm, zaś jego maksymalna wysokość – 104 mm – zależna jest od wybranego kąta cięcia
i nachylenia tarczy. Szerokość maksymalna może być jednak zwiększona do 110 mm po zastosowaniu elementu dystansowego, dostępnego jako wyposażenie dodatkowe.

narzędzia dla profesjonalistówFunkcjonalność wyposażenia pomaga osiągnąć precyzję

Nowy model jest wyposażony w wydajny silnik o mocy 2 000 W. Wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego gwarantuje łagodny start maszyny i tym samym chroni przed przeciążeniem inne urządzenia elektryczne, pracujące w tym samym czasie.
Aby ułatwić użytkownikowi wykonanie precyzyjnych cięć, przebieg każdego  z nich wskazywany jest przez podwójną linię lasera – każda z linii wskazuje krawędź cięcia przez lewą i prawą krawędź tarczy pilarskiej. Wszystkie elementy obsługowe ukośnicy umieszczono z przodu urządzenia co dodatkowo podnosi komfort pracy. Ponadto ukośnica posiada dwie wysuwane po bokach przedłużki, które umożliwiają stabilną obróbkę dłuższych elementów, a także przyłącze do odkurzacza i zintegrowany uchwyt transportowy ułatwiający przenoszenie urządzenia.

Osprzęt

W wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się tarcza „Top Precision Best for Wood“ firmy Bosch, która wyróżnia się wysoką skutecznością tłumienia drgań i hałasu, dużym tempem pracy i wysoką jakością cięcia. Natomiast użytkownikom, którym zależy na mobilności, Bosch oferuje stół roboczy GTA 2500 W Professional, dostępny oddzielnie.

Sugerowana cena detaliczna brutto (wrzesień 2011): 4919 zł

Dane techniczne Bosch GCM 12 GDL Professional
Moc nominalna 2000 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia 3800 min-1
Ø nominalna tarczy 305 mm
Maks. szerokość cięcia 341 mm
Maks. wysokość cięcia 104 mm / 110 mm z osprzętem
Wydajność cięcia przy 0°/0° 104 x 341 mm
Wydajność cięcia przy 0°/45° 51 x 341 mm
Wydajność cięcia przy 45°/0° 104 x 240 mm
Wydajność cięcia przy 45°/45° 51 x 240 mm
Ustawienie kąta 52° L do 60° P
Ustawienie nachylenia 47 ° L do 47° P
Ciężar 32,1 kg


Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także