Urodzinowe nurkowanie bez barier z TECHNONICOL!

0
Urodzinowe nurkowanie bez barier z TECHNONICOL!

W Płotkach nieopodal Piły w miniony weekend na unikalnej na skalę europejską pływającej platformie spotkało się ponad 40 nurków z różnymi niepełnosprawnościami, którzy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów szlifowali swoje umiejętności. W ten sposób TECHNONICOL postanowił uczcić swoją 15 rocznicę obecności firmy w Polsce i wesprzeć finansowo to wydarzenie.

Do akcji zostały zaproszone ważne organizacje pozarządowe, które wsparły pomysł TECHNONICOL od strony organizacyjnej. Podziękowania należą się Fundacji Polska Bez Barier, z którą firma współpracuje do wielu lat i która z wielkim zaangażowaniem pomaga realizować nietuzinkowe i ważne społecznie projekty. Trzeba również podkreślić, że organizacja wydarzenia jest możliwa tylko dzięki zgodnemu współdziałaniu wielu organizacji. Stowarzyszenie To Ma Sens, Fundacja Mniejszy Błękit, Stowarzyszenie Krok po Kroku HSA, Fundacja Tacy Sami, Nautica Travel and Adventure, Fundacja Przeżyj to Sam oraz wielu zaangażowanych wolontariuszy i wolontariuszek sprawili że wyjazd był dopięty na przysłowiowy ostatni guzik.

Przyjęło się mówić, że bariery są tylko w głowach. To nieprawda. Niedostępna infrastruktura i brak dostatecznych środków ogranicza zarówno prozaiczne codzienne aktywności, jak i równy dostęp do sportu. Dlatego głośno trzeba mówić o tym, jak cenne i wartościowe są kooperacje biznesu i organizacji pozarządowych. Warto też wspomnieć o miejscach, takich jak baza nurkowa Stowarzyszenia „Krok po Kroku HSA” ze specjalnie przystosowaną platformą, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami mogą bezpiecznie i komfortowo nurkować. Synergia, mądre wsparcie, wyszkolona kadra to bezpieczeństwo i szerokie uśmiechy.

Warto podkreślić, że takie spotkania to również okazja do integracji, wymiany doświadczeń i poznawania świata z innej perspektywy.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: TECHNONICOL

Polecamy Ci również

Zobacz także