Urodziny Fakro - 25 lat polskiego producenta okien dachowych

0
Urodziny Fakro - 25 lat polskiego producenta okien dachowych

W dniach 22-24 stycznia br w Hotelu Warszawianka w Jachrance firma Fakro obchodziła swoje 25-lecie. Na uroczystości pojawiło się prawie 500 gości, a wśród nich przedstawiciele 31 krajów świata, partnerzy handlowi, architekci i dziennikarze.

Fakro swoje urodziny rozpoczęło konferencją pod hasłem „25 lat innowacyjności” a wieczorem odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa.

Herman Konings

Wykład na temat bieżących trendów budowlanych w Europie i na świecie.

Fakro
Konferencja Fakro

FAKRO świętuje swoje 25-lecie.

Fakro
Jacek Walkiewicz

Wystąpienie Pana Jacka cieszyło się wielkim uznaniem.

Fakro
Krzysztof Sarnecki

Na konferencji jubileuszowej przemawiał m.in.Krzysztof Sarnecki.

Fakro
Prezentacje produktów firmy Fakro

Dla gości z Polski i z zagranicy przygotowano szereg atrakcji.

Fakro
Fakro 25 lat

Przez cały czas jubileuszowych obchodów goście chętnie odwiedzali sale ekspozycyjne, poznając najnowsze produkty FAKRO.

Fakro
Jacek Walkiewicz

Psycholog, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Od dwudziestu lat aktywnie uczestniczy w rozwoju edukacji dorosłych.

Fakro
Budynek hotelu, w którym odbyły się 25 urodziny Fakro

Hotel w Jahrance

Fakro
Prowadzący uroczystość urodzinową

Anna Popek i Roman Młodkowski - prowadzący Galę Jubileuszową

Fakro
Uroczyste spotkanie z okazji urodzin Fakro

Galę Jubileuszową poprowadzili znani dziennikarze telewizyjni Anna Popek i Roman Młodkowski.

Fakro
Tort urodzinowy dla firmy Fakro

Uroczyste urodziny firmy Fakro.

Fakro
Herman Konings

Herman Konings poprowadził inspirujący wykład na temat bieżących trendów budowlanych w Europie i na świecie.

Fakro
Urodziny Fakro

Między Konferencją a Galą

Fakro
Logo Fakro

Przez cały czas jubileuszowych obchodów goście chętnie odwiedzali sale ekspozycyjne

Fakro
Dla gości przygotowano szereg atrakcji

Wystąpienia Jacka Walkiewicza oraz Krzysztofa Sarneckiego zostały odebrane z entuzjazmem i miały na celu zmotywowanie przybyłych do zawodowego i osobistego rozwoju.

Fakro

Firma przygotowała szereg atrakcji dla zaproszonych gości – panele tematyczne prowadzone przez ekspertów z branży m.in.: Jacka Walkiewicza, Krzysztofa Sarneckiego, Hermana Koningsa, który mówił na temat bieżących trendów budowlanych w Europie i na świecie. Prezes Ryszard Florek wspólnie z Januszem Komurkiewiczem, członkiem zarządu przedstawili strategię rozwoju FAKRO. Celem jest zwiększenie udziału w rynku globalnym oraz rozbudowanie oferty produktowej, zgodnie z misją firmy, nieprzerwanie dbając o komfort mieszkania klientów na całym świecie. W 2016 roku firma Fakro zamierza wprowadzić nowe rozwiązania w dziedzinie okien dachowych, okien do dachów płaskich oraz – dotychczas nieprodukowane w FAKRO – okna pionowe.

Galę Jubileuszową poprowadzili znani dziennikarze telewizyjni Anna Popek i Roman Młodkowski. Najbardziej zaangażowanym partnerom wręczono statuetki „Partner 25-lecia”, symbolicznie dziękując za dotychczasową współpracę i zaufanie. A na koniec wystąpili artyści teatru ruchu „Ocelot” który wykonał performance w ramie okna FAKRO. Gwiazdą wieczoru był zespół Kombi.

To o FAKRO warto wiedzieć

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację. Dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych.

Jej współzałożycielem i obecnym prezesem jest Ryszard Florek – pomysłodawca i główny realizator uruchomienia produkcji okien dachowych w Polsce. Dzisiaj FAKRO jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najprężniej rozwijających się firm w Polsce. W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Produkty FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie – wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Sprzedaż na eksport stanowi 70 proc. ogólnej sprzedaży.

FAKRO nie zamyka się w świecie własnego biznesu

Innowacyjne produkty polskiego producenta okien dachowych to nie jedyny sposób, w jaki firma z Nowego Sącza buduje siłę polskiej gospodarki.

W 2010 roku, Ryszard Florek, Prezes FAKRO powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, której celem jest zainteresowanie Polaków gospodarką. Mówimy o potrzebie budowy wspólnoty ekonomicznej, wpływie każdego obywatela na kondycję naszej gospodarki. Każdy z nas jest ambasadorem polskiej gospodarki – mówił podczas spotkania Janusz Komurkiewcz, Członek Zarządu FAKRO

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także