Uszczelnianie pod kontrolą

Firma Soudal wprowadziła na rynek nowoczesną wężykową piankę montażową Extra 66%. Dzięki nowej formule i ulepszonemu aplikatorowi jej wydajność jest większa około 66% w stosunku do standardowych produktów obecnych na polskim rynku. Nowa piana firmy Soudal jest bardzo łatwa w stosowaniu - może być aplikowana pod dowolnym kątem i z powodzeniem używana przez osoby nie mające doświadczenia. Przy tym Soudal Extra 66% to produkt dokładny i precyzyjny. Kontrolowane zwiększanie objętości Soudal Extra 66% eliminuje możliwość wystąpienia deformacji delikatnych profili okiennych, a tym samym pozwala uniknąć kłopotów niedoświadczonym montażystom, a tym samym pozwala osiągnąć efekty podobne do pian pistoletowych, bez potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu.

Uszczelnianie pod kontrolą - zdjęcie 1Dzięki nowej formule chemicznej i specjalnej budowie aplikatora wężykowego piankę Soudal Extra 66% dozuje się w sposób kontrolowany. Osiągnięty efekt można porównać z rezultatem pracy przy użyciu profesjonalnego pistoletu.

Pianka wypływa powoli, rozpręża się zaraz po wypuszczeniu z puszki i bardzo szybko osiąga objętość bliską objętości docelowej. Tak więc już w momencie aplikacji nawet początkujący majsterkowicz z łatwością oszacuje ilość pianki potrzebnej do uszczelnienia wybranej przestrzeni. Ta cecha powoduje, że straty w użyciu produktu są minimalne. Unika się obcinania zbędnych naddatków powstających często po rozprężeniu standardowej piany, pozwala uniknąć kłopotów niedoświadczonym montażystom.

Uszczelnianie pod kontrolą - zdjęcie 2Uszczelnianie pod każdym kątem
Do tej pory standardowe puszki zawsze musiały być skierowane zaworem do dołu. Tylko takie ustawienie gwarantowało, że gaz spieniający nie wydostawał się z pojemnika przedwcześnie. Przy uszczelnianiu miejsc trudno dostępnych zdarzało się, że w puszce pozostawała pozbawiona gazu piana, nie nadająca się już do wykorzystania.

W przeciwieństwie do zwykłych pian Soudal Extra 66% działa wydajnie przy każdym ustawieniu puszki. Ułatwia to pracę w miejscach trudno dostępnych, na przykład przy uszczelnianiu podbitek dachowych, w miejscu złączenia ścian i sufitów. Ponieważ puszkę można ustawić pod dowolnym kątem, łatwe staje się manewrowanie wężykiem, obserwowanie miejsca aplikacji i precyzyjne nałożenie produktu. Aby pianka spełniła swoje zadanie, musi nie tylko zwiększyć swoją objętość, ale także osiągnąć odpowiedni stopień utwardzenia. Dopiero wtedy można przystąpić do ostatecznej obróbki.

Czas utwardzania Soudal Extra 66% został skrócony do około 25 minut w warunkach pokojowych. Po tym czasie można rozpocząć obcinanie ewentualnych naddatków lub nakładanie kolejnej warstwy pianki. Ma to niebagatelny wpływ na szybkość prac montażowych.
Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także