Velux na Targach BUDMA 2005

Velux na Targach BUDMA 2005

balkon dachowyPoznańskie Targi Budownictwa BUDMA 2005 będą miejscem pierwszych prezentacji wielu nowych produktów. Tegoroczna BUDMA pod względem innowacyjności i rozwoju koncepcji mieszkalnego poddasza będzie wyjątkowa.

Do grona najciekawszych i innowacyjnych produktów prezentowanych na targach dołączy piętnaście nowych produktów firmy Velux Polska. Należą do nich między innymi: balkon dachowy, świetlik tunelowy, okno z klamką zamocowaną w dolnej części okna, okno z podwójnym systemem otwierania.

Balkon dachowy

Jest to system elementów okiennych i drzwiowych, tworzących dowolnie szeroki balkon, po którym można chodzić. Instalacja balkonu dachowego nie wymaga dodatkowych prac budowlanych, a jego konstrukcja pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię poddasza. Widziany od wewnątrz, wygląda jak szeregowe połączenie okien do poddaszy z pionowymi oknami kolankowymi. Takie ułożenie zapewnia nieograniczony widok z pomieszczenia na zewnątrz budynku i znacznie podnosi estetykę wnętrza.

Świetlik tunelowy

Rozwiązanie przeznaczone jest do pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania jakichkolwiek okien. Nowy produkt pozwala na doprowadzenie światła dziennego przez warstwę pokrycia dachu i nieużytkowego poddasza, do ciemnych pomieszczeń położonych niżej, np. garderoby, korytarza czy łazienki. Część pozostająca na dachu, wyglądem przypomina okno. Świetlik skupia światło słoneczne a dzięki zastosowaniu światłonośnego tunelu światło kierowane jest do pomieszczenia.

Okno GZL 1054 B z dolnym otwieraniem

Spośród innych okien wyróżnia je sposób otwierania. Zamiast uchwytu listwowego umieszczanego w górnej części skrzydła ma  zamocowaną klamkę w dolnej części okna. Ułatwia to otwieranie okien umieszczonych wysoko na połaci dachu. Model ten znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ze względu na wysoką ściankę kolankową umieszczenie okna na optymalnej wysokości jest trudne.
Rama okna jest wykonana z klejonego warstwowo drewna sosnowego. Okno jest wyposażone w moduł wentylacyjny pozwalający na wymianę powietrza bez potrzeby otwierania oraz w energooszczędną szybę o współczynniku przenikania ciepła 1,2.

okna obrotowe GPLOkno obrotowe z podwójnym systemem otwierania GHL, GPL

Wprowadzając okno z dolnym otwieraniem, Velux Polska skompletował w ofercie wszystkie systemy otwieranie okien do poddaszy: poza oknami z górnym i dolnym otwieraniem produkuje także dwa modele okien z podwójnym systemem otwierania, w tym wprowadzony modele GHL i GPL.
Klamka w dolnej części okna pozwala unieść całe skrzydło: w modelu GHL do kąta 30 stopni, a w modelu GPL do kąta 45 stopni. Uchwyt u góry skrzydła – zintegrowany z modułem wentylacyjnym - służy do otwierania okna w tradycyjny sposób, korzystając z zawiasów obrotowych zamocowanych w połowie wysokości okna.

Wyłaz dachowy

Poza oknami do pomieszczeń mieszkalnych, Velux zaprezentuje również nowy wyłaz dachowy Velta o większych rozmiarach niż dotychczas (45 x 73 cm). Velta to produkt przeznaczony do nieogrzewanych pomieszczeń na poddaszu, w których wymagany jest stabilny, łatwy i bezpieczny wyłaz do obsługi technicznej dachu.

Akcesoria

Wśród nowości firmy Velux znajdzie się również wiele akcesoriów przeciwsłonecznych. Najliczniejszą grupę stanowią elektrycznie zasilane rolety, markizy i żaluzje. Jednym z ciekawszych produktów jest markiza wykonana z polichlorku winylu, która do tej pory wymagała ręcznej obsługi. Teraz można obsługiwać ją za pomocą pilota.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Velux Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także