Velux planuje nowe inwestycje w Polsce

Velux planuje nowe inwestycje w Polsce

Velux planuje nowe inwestycje w Polsce, które mają powiększyć moce produkcyjne fabryki w Namysłowie. Zbudowanych zostanie dodatkowych pięć hal produkcyjnych o łącznej powierzchni około 20 000 m², po zakończeniu budowy metraż fabryki powiększy się prawie dwukrotnie.

Obecnie łączna powierzchnia produkcyjna fabryk w Gnieźnie i Namysłowie wynosi około 76 000 m². Będzie to największa rozbudowa w Namysłowie od czasu powstania fabryki VELUX w roku 2003. Powodem tej decyzji jest rynkowa potrzeba zwiększenia produkcji. Prace budowlane rozpoczną się na jesieni 2006 roku, a zakończenie inwestycji przewidywane jest pod koniec roku 2007. Rekrutacja nowych pracowników rozpocznie się w połowie 2007 roku.

hale produkcyjne„Inwestycja ta ma wielkie znaczenie dla Namysłowa i dla całego naszego regionu – powiedział Burmistrz Namysłowa Krzysztof Kuchczyński. – Rozbudowa fabryki nie tylko zapewni pracę wielu mieszkańcom Namysłowa i okolicznych miejscowości, ale także zwiększy potencjał ekonomiczny i atrakcyjność naszego regionu dla nowych inwestorów.”

„Już w 2005 roku kapitał zainwestowany w Polsce wzrósł o 32% w porównaniu z poprzednim rokiem. Osiągnął on wartość w przybliżeniu 274 milionów złotych – mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, członek Zarządu i Dyrektor Generalny Velux Polska Sp. z o.o. - dobre wyniki finansowe Velux oraz rosnący popyt lokalny przekonują nas, że potrzebne są dalsze inwestycje w zwiększanie mocy produkcyjnych. Namysłów jest dla nas idealnym miejscem do lokalizacji fabryki, zarówno pod względem położenia geograficznego, jak i dostępnej wykwalifikowanej siły roboczej.”

okna dachowe VeluxOgłoszone niedawno przez Velux wyniki finansowe za 2005 rok wykazują, że obroty NB Polska Sp. z o.o., czyli zakładów produkcyjnych w Gnieźnie i Namysłowie, wynoszą 331 milionów złotych, co stanowi 6,7% wzrost w porównaniu z 2004 rokiem. W tym samym roku obroty  Velux Polska Sp. z o.o., firmy handlowej, wyniosły w przybliżeniu 68 milionów złotych.VKR Holding A/S, właściciel Velux Group, osiągnął na całym świecie obrót netto 7 360 milionów złotych w 2005 roku. Zysk przed opodatkowaniem na koniec zeszłego roku był wyższy o 20% w stosunku do 2004 roku i wyniósł 1 348 milionów złotych.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także