Wełna szklana Uni-Mata

W październiku 2008r. ISOVER Polska wprowadza na rynek dwa nowe produkty: Uni-Mata flex i Uni-Mata komfort, rozszerzając tym samym linię produktową ISOVER Uni-Mata.

nowoczesna wełna szklanaUni-Mata flex  i Uni-Mata komfort  powstały z myślą o wykonawcach stosujących Uni-Matę ISOVER w swojej codziennej pracy. Unikalne właściwości mechaniczne nowych produktów wpływają na  polepszenie komfortu i jakości montażu wełny, co bezpośrednio przekłada się na efektywność pracy wykonawcy.

Innowacyjne rozwiązania  opracowane i zastosowane  przez ekspertów ISOVER  w nowych produktach  to odpowiedź na wymagania rynku oraz potrzeby i oczekiwania  użytkowników. Wprowadzenie innowacji, dotyczących zarówno samych produktów, jak i podniesienie jakości ich montażu, umożliwiła nowa linia produkcjii wełny szklanej, uruchomiona w czerwcu tego roku w Gliwicach – mówi Sławomir Szpunar, Dyrektor Marketingu ISOVER Polska

W czerwcu 2008 roku  ISOVER uruchomił w Gliwicach drugą, bardzo nowoczesną linię do produkcji wełny szklanej. Zastosowana technologia pozwala na wyprodukowanie niezwykle sprężystego i trwałego produktu, o doskonałych parametrach izolacyjnych.

Uni-Mata flex λ = 0,039
montowana na lekki wcisk, nie wymaga zastosowania dodatkowych mocowań i zabezpieczeń dzięki zaburzonemu układowi włókien, który wpływa na parametry mechaniczne produktu. Przekłada się to wprost na efektywność montażu, zarówno pod względem jego czasochłonności, jak i  kosztów.

Uni-Mata Uni-Mata komfort λ = 0,039
posiada welon znacznie podnoszący walory użytkowe produktu, zapewniający komfort podczas  montażu.

Zalecane zastosowanie

  • Izolacja cieplna i akustyczna :
    - dachów skośnych pomiędzy krokwiami,
    - poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
    - podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami,
    - ścian zewnętrznych o konstrukcji szkieletowej drewnianej i stalowej.

Wprowadzenie nowych produktów na rynek umocni ISOVER na pozycji lidera na rynku materiałów izolacyjnych w Polsce.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Isover Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także