Większe okna dachowe - więcej możliwości

Większe okna dachowe - więcej możliwości

Któż nie marzy o dużej ilości światła i przestrzeni na poddaszu, o świeżym powietrzu i niesamowitych widokach. Nowe, duże okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky to rozwiązanie spełniające wszystkie oczekiwania, ponieważ w jednej ramie umieszczone są dwa skrzydła.

Większe okna dachowe - więcej możliwości - zdjęcie 1

Innowacyjne górne skrzydło ma podwyższoną oś obrotu. Po otwarciu z łatwością można podejść do krawędzi okna otwieranego obrotowo. Dolne skrzydło nie jest otwierane i w efekcie nawet dzieci mogą bezpiecznie oglądać otaczający świat.

Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky umożliwia komfortowe użytkowanie poddasza. Jest to okno dwuskrzydłowe. Skrzydło górne jest otwierane obrotowo, a oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Dzięki unikatowej konstrukcji okuć łączy zalety okna klapowego oraz obrotowego. Dolna część górnego skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe doświetlenie. Podniesiona oś obrotu sprawia, że nawet wysoka osoba może swobodnie podejść do krawędzi okna. Zawiasy są przesunięte do góry o 15 - 20 cm w zależności od wysokości okna. Skrzydło przy obrocie o kąt 0° - 45° jest podtrzymywane przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte okno w dowolnej pozycji w tym zakresie.

W przypadku mycia skrzydło jest blokowane przy kącie 160° przez zasuwkę podobnie jak okno obrotowe.Dolne skrzydło jest nieotwierane. Można przez nie swobodnie patrzeć nawet w pozycji siedzącej. Zastosowano w nim pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną, co umożliwia dzieciom bezpieczne oglądanie otoczenia. Montaż okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky odbywa się w standardowy, łatwy sposób, jak wszystkich okien FAKRO. W tym rozwiązaniu większą powierzchnię przeszklenia osiągnięto przez zwiększenie długości a nie szerokości.

Większe okna dachowe - więcej możliwości - zdjęcie 2
Standardowe zespolenie pionowe Okno FDY-V Duet proSky z naświetlem dolnym

Okno FDY-V Duet proSky o wymiarze 94x206 cm daje większą powierzchnię doświetlenia niż okno o wymiarze 134x140 cm, a dodatkowo mieści się pomiędzy krokwiami. Nie ma więc konieczności wprowadzania kosztownych zmian w konstrukcję dachu. Należy również zaznaczyć, że im wyżej okno jest zamontowane, tym lepiej doświetla pomieszczenie. Dotychczas prawidłowe zaprojektowanie doświetlenia pomieszczenia za pomocą okien dachowych możliwe było wyłącznie przy wykorzystaniu zespolenia pionowego dwóch okien dachowych. Stworzone przez FAKRO okna dachowe o wysokości powyżej 160 cm umożliwiają osiągnięcie prawidłowego doświetlenia za pomocą jednego okna, które może mieć wysokość do 250 cm.

Okno FDY-V Duet proSky to jedyne okno dachowe na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 30˚- 43˚ spełnia wymagania normy DIN 5034-1, zgodnie z którymi dolna krawędź okna ma być na wysokości do 95 cm, a górna na wysokości min. 220 cm od podłogi. Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky jest wykonane w systemie wzmocnienia konstrukcji topSafe i wyróżnia się podwyższoną odpornością na włamanie.

Okno ma automatyczny nawiewnik V40P, który niezależnie od różnicy ciśnień oraz wielkości podmuchu wiatru, wpuszcza do pomieszczenia zawsze tę samą, optymalną ilość powietrza. Nawiewnik V40P zapewnia zdrowy mikroklimat, chroni przed wychłodzeniem pomieszczenia, co znacznie zmniejsza koszty ogrzewania.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także