Wielofunkcyjny impregnat do drewna Boramon 170

Wielofunkcyjny impregnat do drewna Boramon 170

Boramon 170 to wielofunkcyjny impregnat do drewna produkowany przez poznański Altax. Zapobiega rozwojowi i zwalcza grzyby domowe, pleśniowe i glony. Zabezpiecza przed owadami - technicznymi szkodnikami drewna oraz bakteriami. Trwale łączy się
z drewnem, nie podnosi stopnia palności drewna, nie powoduje korozji stali.

Jest przeznaczony do impregnacji drewna budowlanego, w tym więźby dachowej. Nie nadaje się do zabezpieczania drewna egzotycznego i gatunków trudno poddających się impregnacji na przykład dębu. W jego skład wchodzą czwartorzędowe sole amoniowe, związki boru, woda i substancje modyfikujące.

Sposób użycia
Koncentrat należy rozcieńczyć wodą w proporcjach 1:9. Nanosić przez dwu-, trzykrotne smarowanie powierzchni drewna pędzlem, przez natrysk, bądź też w drodze minimum 30-minutowej kąpieli. Boramon 170 można też aplikować metodami ciśnieniowo-próżniowymi lub kąpieli gorąco-zimnej, jednak impregnację tymi metodami należy powierzyć specjalistycznemu zakładowi.
Preparat wiąże się z drewnem (zjawisko wymiany jonowej) po upływie 2-3 dni od momentu naniesienia. Staje się wówczas praktycznie niewymywalny i zaimpregnowane nim drewno można użytkować na zewnątrz. Jednak do czasu utrwalenia należy zapobiegać wypłukaniu środka przez deszcz.

Użytkowanie

wydajność 170 m² z opakowania 5 litrowego
barwa zielony barwnik kontrolny
okres przechowywania 24 miesiące
sposób przechowywania preparat przechowywać w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach, w temperaturze od +5°C do +35°C, chronić przed mrozem
opakowania handlowe koncentrat 5 litrowy - 50 litrów roztworu, koncentrat w beczce 200 litrowej - 2000 litrów roztworu

Atesty:

  • Atest PZH B-674/95
  • Aprobata Techniczna ITB AT-15-2238/96
  • Certyfikat IPTiF nr 1/E/98
Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Altax Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także