Wolmanit CX-H 200

Wolmanit CX-H 200 to preparat przeznaczony do impregnacji drewna budowlanego metodą zanurzeniową. Służy do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego I, II i III klasy zabezpieczenia. Chroni przed grzybami domowymi i owadami (technicznymi szkodnikami drewna).

Wolmanit CX-H 200 ma postać płynnego koncentratu barwy granatowo-niebieskiej i łagodny zapach związków organicznych. Zaimpregnowane drewno po wyschnięciu przybiera barwę zielonkawą. Jest produkowany na bazie kwasu borowego i związków miedzi, nie zawiera chromu, ani jego związków. Jest wodorozcieńczalny i niewymywalny (utrwala się w ciągu 7 dni). Służy do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego I, II i III klasy zabezpieczenia (I klasa to drewno użytkowane pod dachem, II klasa - użytkowane pod dachem, ale narażone na zawilgocenie, III klasa - użytkowane na zewnątrz bez kontaktu z gruntem), także przejściowo wystawionego na działanie opadów, np. do więźby dachowej i konstrukcji domów szkieletowych. Elementy zabezpieczone tym środkiem mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności pod warunkiem uniemożliwienia bezpośredniego kontaktu użytkowników i produktów z zaimpregnowanym drewnem.

Sposób użycia
Wolmanit CX-H 200 jest przeznaczony do impregnacji zanurzeniowej, nie nadaje się natomiast do malowania, natryskiwania ani ciśnieniowego nasycania drewna. Powinien być używany do drewna konstrukcyjnego o wilgotności przekraczającej 20%. Minimalne stężenie roztworu: 5%; minimalne zużycie środka: I i II klasa zagrożenia - 50 g koncentratu soli na m² drewna, III klasa zagrożenia - 75 g koncentratu soli na m² drewna.

Podczas wykonywania prac impregnacyjnych należy:

  • używać odzieży ochronnej, rękawic i okularów
  • nie spożywać posiłków ani napojów i nie palić papierosów
  • ewentualne zatrucie impregnatem zgłosić do lekarza
  • zabrudzone oczy lub skórę przemyć dużą ilością bieżącej wody
  • w przerwie i po zakończeniu pracy umyć twarz i ręce ciepłą wodą z mydłem
  • opróżnionych opakowań nie używać do przechowywania innych materiałów
  • bezwzględnie unikać skażenia gruntu, studni i wód otwartych.

Producent: Dr. Wolman GmbH (Niemcy)
Dystrybutor: Bastex sp. z o.o.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także