Wyłazowe okna połaciowe

Wyłazowe okna połaciowe

Wyłazowe okna połaciowe oraz wyłazy świetnie doświetlają poddasze, dają możliwość przewietrzania go oraz zapewniają bezpieczne i wygodne wychodzenie na dach na czas prac konserwacyjnych.

wyłaz dachowyWyłaz dachowy Roto WDA 315 H/K
Komfortowy wyłaz dachowy Roto WDA 315 w wersji z drewna (H) lub PVC (K) dostosowany jest do wszystkich typów dachów o nachyleniu 15°-85°. Skrzydło wyłazu otwiera się na bok w zależności od zamówienia - na prawo lub lewo. Zastosowany siłownik pneumatyczny ułatwia z jednej strony otwieranie skrzydła, z drugiej zaś stabilnie zabezpiecza je przed przypadkowym zatrzaśnięciem, otwierając bezpieczną drogę na dach. Wyłaz z powodzeniem może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych dzięki takim samym parametrom izolacyjnym jak w standardowych oknach dachowych. W wyłazie zastosowano energooszczędną szybę AlpineStart. Wyłaz dostępny jest również z blokiem termoizolacyjnym. Dzięki wysokiej estetyce wykończenia do wyłazu można również dobrać akcesoria takie jak wewnętrzne rolety, żaluzje i rolety plisowane, dzięki czemu wyłaz może służyć jako pełnowartościowe okno w mieszkaniu na poddaszu.

dachowy wyłaz bezpieczeństwaWyłaz bezpieczeństwa WSA 847 H/K
Wyłaz bezpieczeństwa WSA 847 H/K jest polecany do pomieszczeń mieszkalnych. Jest on wyposażony w dwa siłowniki pneumatyczne, które w razie niebezpieczeństwa uchylają skrzydło o 60° i umożliwiają ewakuację przez otwór o wysokości 1,20m. Wietrzenie odbywa się poprzez dwustopniową szczelinę lub uchylenie skrzydła o 25°. Bardzo dobre parametry izolacyjne osiągnięto dzięki zastosowaniu szyby energooszczędnej AlpineKlima wew. hartowanej oraz możliwości zamówienia wyłazu z blokiem termoizolacyjnym.

okno wyłazoweWyłazowe okna Lucarno 219/210 H 
Wyłazowe okna połaciowe Lucarno 219/210 H  to niezwykle atrakcyjna oferta cenowa. Dostępne w trzech rozmiarach okno, wyposażone jest w szybę zespoloną (Lucarno 210) lub energooszczędną (Lucarno 219). Wyłaz może otwierać się na bok lub do góry, co umożliwia wyjście na dach, np. w celu przeprowadzenia okresowych prac konserwacyjnych. Lucarno jednak to przede wszystkim sposób na doświetlenie i przewietrzenie pomieszczeń niemieszkalnych np. na strychu. Intensywność wietrzenia możemy regulować przez trzy możliwe położenia klamki, którą w razie potrzeby, dla ułatwienia dostępu na dach, można też całkowicie odłączyć. Bardzo łatwe w montażu, dostosowane jest do wszystkich typów dachów o nachyleniu 15-65°.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Roto Frank

Polecamy Ci również

Zobacz także