Wyłazowy zawrót głowy

Użytkownicy pomieszczeń pod skośnymi dachami otrzymają w tym roku możliwość zamontowania trzech nowych modeli wyłazów dachowych. Wyłaz ewakuacyjny przeznaczony jest do nieogrzewanych pomieszczeń na poddaszu, ma blokadę uniemożliwiającą samoczynne zatrzaśnięcie.

Wyłazowy zawrót głowy - zdjęcie 1Ościeżnica jest wykonana z drewna sosnowego, skrzydło stanowi szyba zespolona w profilu aluminiowym. Wymiary otworu wyjściowego wynoszą 80,8 x 80,8 cm i spełniają określone przepisami budowlanymi normy ustanowione dla wyjść ewakuacyjnych z budynków.

Nowy wyłaz dachowy – GVK – ma ościeżnicę wykonaną z czarnego poliuretanu. Skrzydło wyłazu otwiera się zarówno w lewo jak i w prawo, po odchyleniu do kąta 90° następuje blokada uniemożliwiającą zatrzaśnięcie. Specjalnie do ogrzewanych pomieszczeń powstał tzw. „ciepły wyłaz”, okno i jednocześnie wyłaz - GXL. Otwieranie na lewą lub prawą stronę ułatwia siłownik gazowy. Ma takie same parametry termoizolacyjne jak inne okna Velux i może być instalowany w komplecie z oknami obrotowymi. Podobnie jak inne okna Velux, wyłaz GXL wyposażony jest w klapę wentylacyjną oraz posiada możliwość zamontowania rolet wewnętrznych.
W swojej ofercie firma posiada również inne wyłazy, które z sukcesem sprzedawane są na rynku do lat. Wyłazy typu VELTA przeznaczony jest do nieużytkowych pomieszczeń na poddaszu. Może być otwierany do góry lub na bok, ma blokadę w pozycji do wietrzenia. Ościeżnica wykonana z drewna sosnowego, skrzydło - szyba zespolona o grubości 15 mm w profilu aluminiowym.

Niezwykle łatwy w montażu dzięki zintegrowanemu kołnierzowi. Inna propozycją do nieogrzewanych pomieszczeń jest wyłaz GVT. Wykonane z aluminium skrzyło można otwierać na lewą lub prawą stronę wyposażoną w blokadą umożliwiającą zatrzaśniecie. Ościeżnica wykonana z czarnego poliuretanu jest wyposażona w antypoślizgowy stopień. Do pomieszczeń użytkowych Velux oferuje również okno ewakuacyjne GTL, posiada wszystkie zalety okna obrotowego Velux GGL, a dodatkowo zostało wyposażone w dźwignie awaryjną, po której uruchomieniu skrzydło okna podnosi się samoczynnie do kata 70 stopni.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Velux Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także