Wymiana starego pokrycia dachowego

Klimat się zmienia. Potwierdzeniem tego są coraz bardziej gwałtowne i niszczycielskie
w skutkach zjawiska atmosferyczne. Burze i silne wiatry  powodują coraz większe zniszczenia dachów. W odpowiedzi powstają coraz bardziej zaawansowane technologicznie produktu budowlane - jednym z nich jest dachówka Decra®.

Pierwsza wersja hybrydy Decra® zadebiutowała w firmie Icopal blisko 30 lat temu. Dzisiaj korzystają z niej nie tylko kraje skandynawskie, które są narażone na surowe warunki klimatyczne. Dlaczego? Chodzi o spokój, czyli posiadanie sprawdzonego dachu.

Z badań*, w których wzięto pod uwagę następujące koszty:

  • nowe pokrycie dachowe,
  • konstrukcja,
  • usunięcie starego pokrycia,
  • wartość złomu,
  • wymiana pokrycia
  • odsetek kosztów naprawy na cykl życia,

Wynika, że w 60-letnim okresie użytkowania Decry®, jej koszt jest najmniejszy w porównaniu z innymi wybranymi pokryciami.

koszt montażu i eksploatacji wybranych pokryć dachowych
*Instytut Davis Langdon ‘s extensiv National Cost Database dokonał obliczeń w oparciu o dane uzyskane z Building Cost Information Serwis (BCIS), SPON’s  Architects Price Book 2004 i Departamentu Handlu i Przemysłu. Do arkusza kalkulacyjnego z  tymi obliczeniami wprowadzone zostały  nakłady rzeczowe sporządzone przez  Instytut Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej.

Dla osób, którym przeszkadza dudnienie opadów deszczu na dachu, hybryda jest bezszelestnym rozwiązaniem. Efekt ten uzyskany jest przez pokrycie wierzchu ceramiką (Decra® Classic, Stratos, Oberon) lub w przypadku Decry® Elegance Acoustic Power - połączenia ze sobą dwóch rdzeni (patrz rysunek)

budowa Decry® Classic, Stratos  budowa Decry® Elegance Acoustic Power


Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także