XIX Dekarskie Mistrzostwa Świata

XIX Dekarskie Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy będą rozgrywane na terenie Centrum Targowego Chemobudowa S.A. w Krakowie przy ul. Klimeckiego 14 w dniach 15-17 listopada 2006 r. Patronem medialnym jest m.in. nasz serwis oraz kwartalnik „Przegląd Dachowy”.

układanie dachówkiMistrzostwa Świata Młodych Dekarzy rozgrywane są w dwóch konkurencjach: dach płaski i dach kalenicowy. W każdej konkurencji są do wykonania dwa zadania obowiązkowe i jedno zadanie dowolne, które nie jest oceniane przez sędziów. Jury składa się z mentorów drużyn startujących w zawodach. Mentorzy dokonują oceny prac zawodników na specjalnych formularzach z pominięciem własnej drużyny. Wyniki konkursu ogłaszane są ostatniego dnia w trakcie Wielkiej Gali Dekarskiej. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymują pamiątkowe Certyfikaty potwierdzające ich udział w zawodach.

W konkurencjach udział wezmą drużyny reprezentujące wszystkie organizacje zrzeszone w Światowej Federacji Dekarskiej IFD. Zaproszeni zostaną także przedstawiciele organizacji ubiegających się o członkostwo w IFD – jednak ich prace nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji Mistrzostw Świata. Drużyny biorące udział w Mistrzostwach składają się z dwóch dekarzy oraz mentora. Podstawowym kryterium kwalifikacji uczestników prócz znajomości fachu dekarskiego jest wiek nie przekraczający 25 lat.

Konkurencje mistrzostw zostały pogrupowane na zadania ze ściśle określonymi wskazaniami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami i harmonogramem zawodów:

  • Zadanie pierwsze -  Pokrycie dachu stromego -XIX Dekarskie Mistrzostwa Świata - zdjęcie 2 więcej informacji
  • Zadanie drugie -  Pokrycie dachu dachówką cementową BRAAS i ceramiczną Ruppceramika - XIX Dekarskie Mistrzostwa Świata - zdjęcie 2 więcej informacji
  • Zadanie dowolne -  Krycie modelu z koszem i bocznymi zakończeniami i połączeniami przy wykorzystaniu produktów firmy firmy PREFA -  więcej  informacji
  • Kategoria -  Pokrycie dachy płaskiego -XIX Dekarskie Mistrzostwa Świata - zdjęcie 2 więcej informacji

Sponsorzy: Euronit, Balex Metal, Galeco, Lindab, Rathscheck Schiefer, Roto, ZM Silesia.

Sponsorzy strategiczni: Blachy Pruszyński, Braas, Dorken, Fakro, FDT Polska Technologie Dachów Płaskich, Koramic, Plastmo, Prefa, RuppCeramika, Vedag, Velux.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: PSD

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także