Zabezpieczenia przeciw ptakom

0
Zabezpieczenia przeciw ptakom

Na co dzień wielu z nas boryka się z uciążliwym problemem jakim jest obecność ptaków na domach i wynikającymi z tego „pobytu” konsekwencjami. Ptasie odchody brudzą i niszczą powierzchnię domu nie wspominając już o względach estetycznych. Uzasadnione jest więc odstraszanie ich od naszych domów.

  
Często już po kilku tygodniach lub miesiącach odnowienia elewacji widoczne są na niej ślady obecności ptaków. Wkrótce potem do elementów estetyczno -wizualnych dochodzą kwestie zdrowotne - na gołębiach i gniazdach żerują pasożyty, które roznoszą groźne choroby.

Aby zapobiec niepożądanym skutkom należy zaopatrzyć się w zabezpieczenia przed gromadzeniem się ptaków. Oferowane produkty, nie ranią ptaków, nie wpływają na obniżenie ich liczebności, a tylko wymuszają na ptakach zmianę przyzwyczajeń. Zabezpieczenia mocuje się na dachach, parapetach, gzymsach, obrzeżach okiennych itp.

Typy zabezpieczeń:

  • kolce - o średnicy 1,3 mm i długości 10 cm, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, przymocowane w rozstawie co 1 cm do sztywnej, przezroczystej listwy z poliwęglanu. Segmenty są w odcinkach po 31 cm, pozwala to na wykorzystywanie ich w różnych długościach, płaszczyznach i kształtach;
  • ruchome pręty - produkt ten służy głównie do zabezpieczenia parapetów i barierek balkonowych. Składa się z dwóch metalowych, równoległych ( w odstępie 5 cm) prętów umocowanych na dwóch podstawach oddalonych od siebie o 50 cm. Gdy ptak próbuje usiąść na powierzchni zabezpieczonej przez pręty, wtedy uginają się i obracają, uniemożliwiając ptakom siadanie w tym miejscu;
  • siatki - wykonane z polietylenu o różnych gęstościach oczek (19 i 50 mm) ochraniają duże płaszczyzny oraz powierzchnie pofałdowane (np. płaskorzeźby). Są również bardzo popularnym zabezpieczeniem balkonów.
Oceń artykuł
3,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Staszczyk

Źródło: Jacopic

Polecamy Ci również

Zobacz także