Zabezpieczenia przeciw ptakom

Na co dzień wielu z nas boryka się z uciążliwym problemem jakim jest obecność ptaków na domach i wynikającymi z tego „pobytu” konsekwencjami. Ptasie odchody brudzą i niszczą powierzchnię domu nie wspominając już o względach estetycznych. Uzasadnione jest więc odstraszanie ich od naszych domów.

  
Zabezpieczenia przeciw ptakom - zdjęcie 1Często już po kilku tygodniach lub miesiącach odnowienia elewacji widoczne są na niej ślady obecności ptaków. Wkrótce potem do elementów estetyczno -wizualnych dochodzą kwestie zdrowotne - na gołębiach i gniazdach żerują pasożyty, które roznoszą groźne choroby.

Aby zapobiec niepożądanym skutkom należy zaopatrzyć się w zabezpieczenia przed gromadzeniem się ptaków. Oferowane produkty, nie ranią ptaków, nie wpływają na obniżenie ich liczebności, a tylko wymuszają na ptakach zmianę przyzwyczajeń. Zabezpieczenia mocuje się na dachach, parapetach, gzymsach, obrzeżach okiennych itp.

Typy zabezpieczeń:
  • Zabezpieczenia przeciw ptakom - zdjęcie 2kolce - o średnicy 1,3 mm i długości 10 cm, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, przymocowane w rozstawie co 1 cm do sztywnej, przezroczystej listwy z poliwęglanu. Segmenty są w odcinkach po 31 cm, pozwala to na wykorzystywanie ich w różnych długościach, płaszczyznach i kształtach;
  • ruchome pręty - produkt ten służy głównie do zabezpieczenia parapetów i barierek balkonowych. Składa się z dwóch metalowych, równoległych ( w odstępie 5 cm) prętów umocowanych na dwóch podstawach oddalonych od siebie o 50 cm. Gdy ptak próbuje usiąść na powierzchni zabezpieczonej przez pręty, wtedy uginają się i obracają, uniemożliwiając ptakom siadanie w tym miejscu;
  • siatki - wykonane z polietylenu o różnych gęstościach oczek (19 i 50 mm) ochraniają duże płaszczyzny oraz powierzchnie pofałdowane (np. płaskorzeźby). Są również bardzo popularnym zabezpieczeniem balkonów.
Oceń artykuł
3,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Staszczyk

Źródło: Jacopic

Polecamy Ci również

Zobacz także