Zielona Stopa Filantropa

0
Zielona Stopa Filantropa

Fundacja Nasza ZiemiaModernizacja wyposażenia Rodzinnych Domów Dziecka, a przez to obniżenie rachunków za prąd oraz poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci - oto główne cele proekologicznej akcji społecznej „Zielona Stopa Filantropa”. Program Fundacji Nasza Ziemia, który wspiera firma Monier, rozpoczął się 11 maja br.

BraasProgram „Zielona Stopa Filantropa”, który postanowiła wesprzeć firma Monier, ma na celu poprawę efektywności energetycznej placówek dziecięcych m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energetycznej oraz wymianę tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne. Urządzenia AGD, zwłaszcza wysokiej klasy energooszczędności, to inwestycja, na którą rodzinne domy dziecka zwykle nie mają środków w swoich budżetach. Zakup ich przez Fundację Nasza Ziemia przy wsparciu Monier przyczyni się do unowocześnienia tych placówek, dając ich wychowankom uśmiech, a jednocześnie chroniąc przy tym środowisko. Program i działania w nim podejmowane przyczynią się także przede wszystkim do ograniczenia kosztów związanych z ich comiesięczną eksploatacją.

Program „Zielona Stopa Filantropa” z jednej strony promuje i zwiększa efektywność energetyczną oraz wspiera zagospodarowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a z drugiej strony jest prostą i atrakcyjną formułą na zmniejszanie „carbon footprint'u”. To ciekawe narzędzie dla firm i instytucji, które chcą by ich „ekologiczny odcisk stopy” stawał się mniej „carbon”, a bardziej „green" - powiedział Sławek Brzózek, wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Grzegorz Barycki, Dyrektor Marketingu Monier stwierdził: Zdecydowaliśmy się na wsparcie projektu Fundacji Nasza Ziemia, ponieważ zależy nam na podejmowaniu kompleksowych działań na rzecz środowiska naturalnego. Wierzymy także, że ten wyjątkowy projekt pomoże w znaczący sposób zwiększyć komfort życia dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka.

Wymiana starego sprzętu i tradycyjnych żarówek to również duża korzyść dla środowiska naturalnego przyczynia się bowiem do ograniczenia zużywanej energii elektrycznej oraz dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. To z kolei pomoże powstrzymać niekorzystne zmiany klimatu. Kolejną korzyścią płynącą z programu jest ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci  - głównie telefonów komórkowych - oraz gdy to możliwe powtórne wprowadzenie ich do obiegu. Pomoże to ograniczyć ilość elektrośmieci oraz zmniejszyć wykorzystanie nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: Monier

Polecamy Ci również

Zobacz także