Zapytanie ofertowe

Bastex Sp. z o.o. Wolman Division

Producenci / Importerzy

ul. Krzywickiego 34, 02-078 Warszawa, mazowieckie

Bastex Sp. z o.o. Wolman Division
Oceń firmę
4,40 / 5 głosów
Dodany 15.01.2009, 14:33
Oferta Opis

Środki ochrony drewna oferowane przez firmę Dr. Wolman służą do:

  • impregnacji ciśnieniowo-próżniowej,
  • impregnacji zanurzeniowej drewna budowlanego,
  • zabezpieczania przed sinizną.

Kierunki działania:

  • impregnacja ciśnieniowo-próżniowa,
  • zwalczanie organizmów niszczących drewno,
  • impregnacja drewna budowlanego,
  • zabezpieczanie przed sinizną,
  • ponowne zabezpieczanie,
  • ochrona tworzyw drzewnych,
  • ochrona przeciwpożarowa.

Wolmanit CX-10 Preparat do zabezpieczania drewna metodą ciśnieniowopróżniową. Jest to środek oparty na miedzi HDO; doskonale impregnuje drewno: skutecznie chroni elementy drewnianej architektury ogrodowej przed biologicznymi czynnikami degradacji drewna. Znalazł zastosowanie w wielu polskich zakładach posiadających urządzenia do ciśnieniowo-próżniowej impregnacji drewna (autoklawy). Ma niezbędne atesty, tak krajowe jak i zagraniczne: Atest Higieniczny HK/B/0916/01/2000; Aprobatę Techniczną ITB AT-15-4347/2000.

Wolmanit CX-H 200 Do zabezpieczania drewna metodą kąpieli. Podobnie jak Wolmanit CX-10 oparty na miedzi HDO, szczególnie polecany do zabezpieczania drewna budowlanego. Jest niewymywalny. Ma Atest Higieniczny B-432/97 oraz Aprobatę Techniczną ITB AT-15-4352/2000.

Wolsin FL 35 Rozpuszczalny w wodzie koncentrat do zabezpieczania drewna przed sinizną i innymi grzybami przebarwiającymi drewno. Zdobył już znaczące miejsce na rynku pewnie zabezpieczając świeżo przetarte drewno. Ma Atest Higieniczny B - 1387/97/A.

Sinesto B Rozpuszczalny w wodzie koncentrat do zabezpieczania drewna przed sinizną i innymi grzybami przebarwiającymi drewno. Znajduje uznanie u producentów palet i wszędzie tam gdzie można wykorzystać dopuszczenie do kontaktu z żywnością zabezpieczonego drewna. Jest stosowany w 20 krajach, stosują go najwięksi producenci palet tacy jak: Chep, Satim i Crofton. Ma Atest Higieniczny 1220/B - 793/92/A.

zdjęcie 1Historia firmy Dr. Wolman - światowego lidera w dziedzinie środków ochrony sięga 1903 r. Pierwszy zakład, Górnośląska Spółka Impregnacji Drewna, powstał na ziemiach polskich w Ligocie pod Katowicami. Założycielem firmy był dr Karl Heinrich Wolman - pionier w dziedzinie ochrony drewna. Od 1950 r. siedzibą firmy jest Sinzheim koło Baden-Baden. Od 1980 r. spółka należy w całości do grupy BASF. Ten mariaż stworzył niepowtarzalne możliwości korzystania z potencjału badawczoozwojowego BASF w dziedzinie substancji czynnych i formulacji. Firma Dr. Wolman została również włączona w globalną sieć marketingu i sprzedaży BASF.

Od 100 lat głównym przedmiotem działalności firmy jest przemysłowa impregnacja drewna. Wszystkie produkty przed wprowadzeniem na rynek są wszechstronnie badane zarówno we własnych (znajdujących się w siedzibie) laboratoriach jak i w niezależnych instytutach. Dbamy nie tylko o wysoką jakość produkowanych przez nas impregnatów, lecz także o odpowiednie ich stosowanie. Nasze produkty dostarczamy bezpośrednio do zakładów impregnujących drewno, a ich pracownikom zapewniamy bezpłatne doradztwo techniczne i opiekę technologiczną. Przedstawiciele Dr. Wolmana pomagają dobrać impregnat do danego profilu produkcji, szkolą personel techniczny i nadzorują impregnację. Dr. Wolman wyposaża także zakłady produkcji drzewnej w urządzenia pozwalające utrzymać właściwe stężenie roztworu impregnacyjnego.

Nowoczesne środki ochrony drewna firmy Dr. Wolman są synonimem bezpieczeństwa w zakresie impregnacji. Są skuteczne, wydajne i przyjazne dla człowieka oraz jego środowiska naturalnego. Od 1989 r. żaden z impregnatów produkowanych przez firmę Dr. Wolman nie zawiera związków chromu.

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
GLOBE SP. Z O.O.

Producenci / Importerzy

Adres

Królewska 27

00-060 Warszawa

mazowieckie

KLOBER Polska Sp. z o.o.
KLOBER Polska Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

ul. 17 Stycznia 45b

02-146 Warszawa

mazowieckie

Firma KLÖBER powstała w Niemczech w roku 1964. Rozpoczynała…

BREJ S.C.

Producenci / Importerzy

Adres

Gromodzka 21

05-504 Runów

mazowieckie

Zobacz także