Zapytanie ofertowe

BLACHY PRUSZYŃSKI - Zakład produkcyjny

Producenci / Importerzy

ul. Sokołowska 32B, 05-806 Komorów, Sokołów, mazowieckie

BLACHY PRUSZYŃSKI - Zakład produkcyjny
Oceń firmę
3,45 / 47 głosów
Dodany 15.01.2009, 14:31
Oferta Opis Galeria Instrukcje

zdjęcie 1Blachodachówki
Materiały blaszane nie wymagają zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby, a w przypadku renowacji starych dachów - więźba nie wymaga wzmacniania. Są one jednymi z najlżejszych wśród materiałów dekarskich; 1 m² pokryć blaszanych waży około 4,7 kg (dla przykładu: płyt włóknocementowych 20 kg/m², pokryć ceramicznych 50 kg, a dachówki karpiówki może dojść nawet do 70 kg). Blachodachówki nadają się na wszystkie rodzaje dachów o nachyleniu od 14% (8º). Spełniają one tzw. funkcję architektoniczną, ponieważ ich wygląd rzutuje na estetykę i charakter całego budynku, a zatem są akceptowane także w wyrafinowanych projektach budownictwa jednorodzinnego. Ułożenie pokryć blaszanych należy do jednych z najtańszych i najszybszych. Nasze blachodachówki mają 10-15 lat gwarancji, a ich żywotność wynosi od 25 lat (blachy ocynowane) do 40-50 lat (powłoki wielowarstwowe, mające powłokę typu pural). Montaż pokrycia jest bardzo szybki dzięki temu, że blachodachówka jest wytwarzana na dowolna długość i dopasowywana do konkretnych płaszczyzn, co pozwala na ograniczenie odpadów do minimum.

zdjęcie 2Oferta blachodachówek

Blachy trapezowe
Służą do krycia powierzchni zewnętrznych dachów jak również ścian budynków przemysłowych lub też użytkowych, wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, garaży, wiat i małych obiektów handlowych. Profile o wysokim przetłoczeniu są elementami konstrukcyjnymi i z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość stosowane są na dachach o dużych rozpiętościach. W ofercie produkcyjnej firmy znajdują się blachy trapezowe T92 i T135 o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych z tego powodu też wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych i handlowych. Blachy te mogą być stosowane w konstrukcjach nośnych o dużych rozpiętościach oraz do wykonywania stropów. Na wytrzymałość profili trapezowych duże znaczenie ma nie tylko wysokość przetłoczenia, grubość zastosowanej blachy, ale również rozstaw podpór, co powinien szczegółowo określać projekt. Pomocą przy projektowaniu i montażu blach trapezowych są tabele obciążeń oraz instrukcje montażu opracowane przez naszą firmę.

Oferta blach trapezowych

zdjęcie 3zdjęcie 4Łaty stalowe
Produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej lub powlekanej o grubościach od 0,5 do 0,7 mm w gatunkach S280 GD lub S350 GD. Stosuje się je najczęściej jako elementy, do których mocowane są okładziny zewnętrzne jak również możliwe jest również stosowanie ich jako zamiennik dla łat drewnianych przy montażu blachodachówki czy też blach trapezowych. Produkowane są w trzech wysokościach: - Omega 20 - Omega 30 - Omega 50. Ich największą zaletą jest wysoka sztywność i wytrzymałość, trwałość i niewielki ciężar konstrukcji oraz idealna płaszczyzna rusztu. Minimalna długość profili wynosi 0,5 metra, a maksymalna 6 metrów.

Oferta łat stalowych

Obróbki blacharskie
zdjęcie 5Obróbki blacharskie są jednym z najważniejszych elementów systemu. Wykonuje się je z blachy płaskiej najczęściej w takim samym kolorze, co pokrycie dachu. Prawidłowe i fachowe zamontowanie obróbek zapewni szczelność i odpowiednią estetykę pokrycia. Wymiary i ich wygląd zależą od kształtu i specyfiki dachu, co oznacza, że ostateczne decyzje na ogół podejmowane są w porozumieniu z wykonawcą. Oczywiście firma nasza w swojej ofercie posiada standardowe obróbki w długościach od 2 do 6 m.b. i grubościach od 0,5 do 2 mm. Obróbki standardowe: - Obróbki przyścienne - Kalenice baryłkowe (małe i duże) - Rynny koszowe - Pasy nadrynnowe - Kalenice proste - Kalenice stożkowe - Pasy podrynnowe - Wiatrownice górne - Bariery śniegowe - Wiatrownice boczne. Firma Blachy Pruszyński realizuje również zamówienia na obróbki nietypowe jak również na obróbki przemysłowe przeznaczone do budynków wielkokubaturowych.

Oferta obróbek blacharskich

Systemy rynnowe
zdjęcie 6System rynien stalowych proponowany przez naszą firmę jest kompletnym systemem odwadniania - idealnym dla każdego dachu. Wszystkie elementy produkowane są z materiałów najwyższej jakości w oparciu o szwedzką technologię ze stali grubości 0,6 mm ocunkowanej powlekanej obustronnie plastisolem. Dzięki zastosowaniu takich materiałów mamy pewność, że uzyskujemy stabilność kolorów, gładkość powierzchni a także wysoką odporność na wodę i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. System ten nie wymaga konserwacji zaleca się jednak dokonanie profilaktycznego przeglądu najlepiej po zimie tak, aby oczyścić rury spustowe i odpływowe. W chwili obecnej dostępne są trzy rozmiary rynien w następujących kolorach: - brąz - wiśnia - czerń - biel (dostępne w rozmiarze 100/75; 125/90 i 150/100 mm) oraz cegła i grafit (dostępne w rozmiarze 125/90 i 150/100 mm). Na kompletny system firma udziela 10 lat gwarancji pod warunkiem stosowania się do warunków zawartych w druku gwarancji.

Oferta rynien stalowych

Profile Z i C
zdjęcie 7Zimnogięte profile konstrukcyjne typu "Z" i "C" produkowane są ze stali zimnowalcowanej. Duże zróżnicowanie parametrów wytrzymałościowych kształtowników pozwala na optymalne dobranie ilości potrzebnego materiału. Grubość taśmy stalowej, z której profilowane są kształtowniki może mieć od 1,50 mm do 3,00 mm. Typowe wykorzystanie profili najczęściej obejmuje konstrukcję ścian osłonowych i działowych, konstrukcję belek stropowych i okapowych, rygli ścian czy też płatwi dachowych. Kształtowniki są idealnym uzupełnieniem oferty obejmującej system lekkiej zabudowy oraz krycia hal zarówno przemysłowych, jak i handlowo-usługowych. Elementem ułatwiającym montaż są otwory montażowe, dzięki którym możliwe jest sztywne i trwałe łączenie kształtowników za pomocą śrub lub nitów. Otwory mogą być standardowe lub w formie oliwki. Mając na uwadze możliwość rozmontowania konstrukcji w celu ponownego jej zmontowania w innym miejscu zalecamy stosowanie śrub zamiast nitów. Materiałem z którego profilowane są kształtowniki typu Z i C jest taśma stalowa (gatunek S280 GD lub S350 GD) ocynkowana.

Oferta profili

zdjęcie 8Akcesoria dachowe
Do prawidłowego funkcjonowania dachu niezbędne jest zastosowanie akcesoriów dekarskich. W ich skład wchodzą między innymi wkręty lub gwoździe dekarskie, uszczelki, kołnierze uszczelniające, kominki wentylacyjne czy też bariery śniegowe. Ich przeznaczenie i sposób zastosowania szczegółowo opisane jest w instrukcjach montażu poszczególnych profili dachowych.

Oferta akcesoriów dachowych

W ofercie firmy Blachy Pruszyński są również kasetony elewacyjne oraz panele elewacyjne.

Firma Blachy Pruszyński powstała w 1985 roku i od początku swej działalności zajmowała się produkcją akcesoriów z metalu. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nastąpił dynamiczny rozwój firmy oraz ostateczne ukierunkowanie profilu działalności firmy jako producenta pokryć dachowych i elewacyjnych. Od początku działalności Zarząd zdecydowanie stawiał na ciągłe unowocześnianie zaplecza produkcyjnego jak również podnoszenie kwalifikacji personelu. Taką samą zasadę stosujemy przy doborze naszych dostawców. Zaopatrujemy się w materiał wsadowy jedynie u renomowanych producentów takich jak ThyssenKrupp, Myriad, Ruukki czy też Huta im. Tadeusza Sendzimira. Rozwiązania takie dają gwarancję, że produkt finalny czy to w postaci blach dachówkowych czy blach trapezowych będzie spełniał wszelkie wymagania jakościowe i użytkowe, a jego trwałość zapewni długi okres eksploatacji u klienta końcowego.

Przyjęte założenia skutkują systematycznym wzrostem produkcji oraz zdobywaniem coraz większego grona odbiorców. Firma Blachy Pruszyński rozwija się w sposób ciągły rozbudowując swoją sieć dealerską jak również inwestując w oddziały firmowe, które znajdują się już w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Krakowie i Gdańsku. Od 2000 roku w strukturze firmy znalazły się dwa inne podmioty gospodarcze firma Metkol Pruszyński i Punto Pruszyński. Pierwsza z nich zajmuje się sprzedażą metali kolorowych takich jak miedź, cynk-tytan oraz aluminium natomiast firma Punto Pruszyński zajmuje się produkcją wysokiej jakości paneli aluminiowych i stalowych oraz konstrukcje szkieletowe z blachy ocynkowanej i narożniki aluminiowe perforowane do systemów gipsowo-kartonowych. Cała Grupa Pruszyński jest jednym z głównych dostawców największej sieci hurtowni budowlanych Grupy PSB.

Pozycja firmy Blachy Pruszyński nieustannie rośnie, co widać po rankingach przedsiębiorstw publikowanych w Dzienniku Rzeczpospolita czy też tygodniku Polityka, które klasyfikują naszą firmę wśród pierwszej pięćsetki wszystkich firm w Polsce. Również dziennik finansowy Puls Biznesu pozytywnie ocenił nasze działania przyznając nam po raz drugi tytuł Gazeli Biznesu doceniając dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa, wiarygodność oraz skalę poczynionych inwestycji. W 2003 roku blachodachówki Szafir zostały nagrodzone Godłem Promocyjnym Teraz Polska w XIII edycji natomiast w 2005 roku blachodachówki Kron zdobyły Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2005. Firma Blachy Pruszyński od kwietnia 2005 roku funkcjonuje w systemie zarządzania jakością ISO 9001.

Płyty dachowe
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Ravago Building Solutions

Producenci / Importerzy

Adres Opis

ul. Brechta 7

03-472 Warszawa

mazowieckie

Ravago Building Solutions Poland to największy w Europie dystrybutor…

Soprema Polska
Soprema Polska

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Stefana Batorego 7

05-870 Błonie

mazowieckie

SOPREMA Group założona w 1908 roku jako firma rodzinna, specjalizuje…

Luxbud Sp. z o.o.
Luxbud Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

ul. Warszawska 50

05-092 Łomianki

mazowieckie

Firma LUXBUD działa na polskim rynku od 1991 roku, oferując systemy...

Zobacz także