Zapytanie ofertowe

BLACHY PRUSZYŃSKI - Zakład produkcyjny

Producenci / Importerzy

Sokołowska 32B, 05-806 Komorów, Sokołów, mazowieckie

BLACHY PRUSZYŃSKI - Zakład produkcyjny
Oceń firmę
3,55 / 56 głosów
Dodany 15.01.2009, 14:31
Oferta Opis Galeria Filmy

Blachodachówki

Materiały blaszane nie wymagają zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby, a w przypadku renowacji starych dachów - więźba nie wymaga wzmacniania. Są one jednymi z najlżejszych wśród materiałów dekarskich; 1 m² pokryć blaszanych waży około 4,7 kg (dla przykładu: płyt włóknocementowych 20 kg/m², pokryć ceramicznych 50 kg, a dachówki karpiówki może dojść nawet do 70 kg).

Blachodachówki nadają się na wszystkie rodzaje dachów o nachyleniu od 9º. Spełniają one tzw. funkcję architektoniczną, ponieważ ich wygląd rzutuje na estetykę i charakter całego budynku, a zatem są akceptowane także w wyrafinowanych projektach budownictwa jednorodzinnego. Ułożenie pokryć blaszanych należy do jednych z najtańszych i najszybszych. Nasze blachodachówki mają 30-50 lat gwarancji.

zdjęcie 1

Oferta blachodachówek

Blachy trapezowe

Służą do krycia powierzchni zewnętrznych dachów jak również ścian budynków przemysłowych lub też użytkowych, wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, garaży, wiat i małych obiektów handlowych. Profile o wysokim przetłoczeniu są elementami konstrukcyjnymi i z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość stosowane są na dachach o dużych rozpiętościach. W ofercie produkcyjnej firmy znajdują się blachy trapezowe T92 i T135 o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych z tego powodu też wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych i handlowych.

Blachy te mogą być stosowane w konstrukcjach nośnych o dużych rozpiętościach oraz do wykonywania stropów. Na wytrzymałość profili trapezowych duże znaczenie ma nie tylko wysokość przetłoczenia, grubość zastosowanej blachy, ale również rozstaw podpór, co powinien szczegółowo określać projekt. Pomocą przy projektowaniu i montażu blach trapezowych są tabele obciążeń oraz instrukcje montażu opracowane przez naszą firmę.

zdjęcie 2

Oferta blach trapezowych

Łaty stalowe

Produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej lub powlekanej o grubościach od 0,5 do 0,7 mm w gatunkach S280 GD lub S350 GD. Stosuje się je najczęściej jako elementy, do których mocowane są okładziny zewnętrzne jak również możliwe jest stosowanie ich jako zamiennik dla łat drewnianych przy montażu blachodachówki czy też blach trapezowych.

zdjęcie 3

Produkowane są w trzech wysokościach: - Omega 20 - Omega 30 - Omega 50. Ich największą zaletą jest wysoka sztywność i wytrzymałość, trwałość i niewielki ciężar konstrukcji oraz idealna płaszczyzna rusztu. Minimalna długość profili wynosi 0,5 metra, a maksymalna 6 metrów.

Oferta łat stalowych

zdjęcie 4

Obróbki blacharskie

Obróbki blacharskie są jednym z najważniejszych elementów systemu. Wykonuje się je z blachy płaskiej najczęściej w takim samym kolorze, co pokrycie dachu. Prawidłowe i fachowe zamontowanie obróbek zapewni szczelność i odpowiednią estetykę pokrycia. Wymiary i ich wygląd zależą od kształtu i specyfiki dachu, co oznacza, że ostateczne decyzje na ogół podejmowane są w porozumieniu z wykonawcą. Oczywiście firma w swojej ofercie posiada standardowe obróbki w długościach od 2 do 6 m.b. i grubościach od 0,5 do 2 mm. Obróbki standardowe:

 • Obróbki przyścienne 
 • Kalenice baryłkowe (małe i duże) 
 • Rynny koszowe
 • Pasy nadrynnowe
 • Kalenice proste
 • Kalenice stożkowe
 • Kalenice trapezowe
 • Pasy podrynnowe
 • Wiatrownice górne
 • Wiatrownice zaciągane
 • Bariery śniegowe
 • Wiatrownice boczne
 • Rynienki odpływowe
 • Opaski górne
 • Kalenice Omega

Firma Blachy Pruszyński realizuje również zamówienia na obróbki nietypowe jak również na obróbki przemysłowe przeznaczone do budynków wielkokubaturowych.

Oferta obróbek blacharskich

Systemy rynnowe

zdjęcie 5

System rynien stalowych proponowany przez naszą firmę jest kompletnym systemem odwadniania - idealnym dla każdego dachu. Wszystkie elementy produkowane są z materiałów najwyższej jakości w oparciu o szwedzką technologię ze stali grubości 0,6 mm ocynkowanej powlekanej obustronnie plastisolem. Dzięki zastosowaniu takich materiałów mamy pewność, że uzyskujemy stabilność kolorów, gładkość powierzchni a także wysoką odporność na wodę i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. System ten nie wymaga konserwacji zaleca się jednak dokonanie profilaktycznego przeglądu najlepiej po zimie tak, aby oczyścić rury spustowe i odpływowe. Na kompletny system firma udziela 15 lat gwarancji pod warunkiem stosowania się do warunków zawartych w druku gwarancji.

Oferta rynien stalowych

Profile Z, C i Σ

zdjęcie 6Zimnogięte profile konstrukcyjne typu "Z", "C" i "Σ" produkowane są ze stali zimnowalcowanej. Duże zróżnicowanie parametrów wytrzymałościowych kształtowników pozwala na optymalne dobranie ilości potrzebnego materiału. Grubość taśmy stalowej, z której profilowane są kształtowniki może mieć od 1,50 mm do 3,00 mm. Typowe wykorzystanie profili najczęściej obejmuje konstrukcję ścian osłonowych i działowych, konstrukcję belek stropowych i okapowych, rygli ścian czy też płatwi dachowych. Kształtowniki są idealnym uzupełnieniem oferty obejmującej system lekkiej zabudowy oraz krycia hal zarówno przemysłowych, jak i handlowo-usługowych. Elementem ułatwiającym montaż są otwory montażowe, dzięki którym możliwe jest sztywne i trwałe łączenie kształtowników za pomocą śrub lub nitów. Otwory mogą być standardowe lub w formie oliwki. Mając na uwadze możliwość rozmontowania konstrukcji w celu ponownego jej zmontowania w innym miejscu zalecamy stosowanie śrub zamiast nitów. Materiałem z którego profilowane są kształtowniki typu Z, C i Σ jest taśma stalowa (gatunek S280 GD lub S350 GD) ocynkowana.

Oferta profili

Akcesoria dachowe

Do prawidłowego funkcjonowania dachu niezbędne jest zastosowanie akcesoriów dekarskich. W ich skład wchodzą między innymi wkręty lub gwoździe dekarskie, uszczelki, kołnierze uszczelniające, kominki wentylacyjne czy też bariery śniegowe. Ich przeznaczenie i sposób zastosowania szczegółowo opisane jest w instrukcjach montażu poszczególnych profili dachowych.

zdjęcie 7

Oferta akcesoriów dachowych

Płyty warstwowe

Obecnie trudno sobie wyobrazić budownictwo, szczególnie halowe użyteczności publicznej, przemysłowe i rolnicze (przechowalnie, chłodnie, mroźnie, pomieszczenia dla zwierząt hodowlanych)  bez obudowy (ściany osłonowe, dachy) w postaci płyt warstwowych, zwłaszcza z płyt w okładzinach metalowych. 
Lekkie płyty warstwowe są konstrukcjami złożonymi z dobranych w sposób racjonalny i odpowiednio połączonych ze sobą materiałów konstrukcyjnych i izolacyjno – konstrukcyjnych. Składają się z warstw zewnętrznych (okładzin) o wysokich właściwościach mechanicznych w sposób ciągły połączonych z warstwą środkową (rdzeniem) o pomijalnej sztywności giętnej, lecz o korzystnej izolacyjności termicznej.

zdjęcie 8

Oferta płyt warstwowych

Kasetony elewacyjne

zdjęcie 9

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów firma Blachy Pruszyński wprowadziła na rynek system zabudowy elewacji w pełni spełniający najwyższe wymagania jakościowe, charakteryzujący się uniwersalnością oraz bogatą różnorodnością. Bogata kolorystyka oferowanych kasetonów pozwala na operowanie efektem wizualnym i tworzenie elewacji korzystnie wyróżniających się w otoczeniu. Proces produkcji oraz system kontroli jakości zapewniają wysoką precyzję wykonania, dokładne utrzymanie wymiarów, co wydatnie wpływa na dokładność oraz prostotę montażu.

 • System kasetonów Pruszyński dostępny jest w wersji standardowej (typ K1 z zamkiem prostym i typ K2 z zamkiem skośnym) z przeznaczeniem do montażu w poziomie.
 • Jako materiał produkcyjny stosuje się blachy ocynkowane powlekane o grubości 1 mm do 1,5 mm lub blachę aluminiową w grubości 1,2 mm.
 • System mocowań został tak opracowany, aby przy zachowaniu trwałości i szczelności połączeń między poszczególnymi elementami zachować możliwie największą łatwość i szybkość montażu.

Ze względu na duże możliwości indywidualnej adaptacji informacji dotyczących montażu i realizacji projektu udziela Dział Inwestycji, który pomaga i nadzoruje każdą inwestycję na wszystkich stopniach jej realizacji. 

Oferta kasetonów elewacyjnych

Panele elewacyjne

zdjęcie 10

Okładziny listwowe typu panel PS są doskonałym produktem służącym do obudowy ścian i fasad budynków przemysłowo-usługowych, supermarketów oraz hal magazynowych. Spełnia funkcje ochronne i dekoracyjne. Charakteryzuje się prostym kształtem, co wydatnie ułatwia szybki montaż. Dodatkowym atutem jest łatwość jego obróbki oraz dostępność dużej palety kolorów. Taka charakterystyka produktu zapewnia dostosowanie oferty dla szerokiej rzeszy odbiorców uwzględniającą ich indywidualne oczekiwania.

 • Maksymalna długość paneli może wynosić do 8 metrów natomiast minimalna nie może być mniejsza niż 1 metr.
 • Grubość blachy, z jakiej produkowane są panele może mieć od 0,5 do 0,7 mm.

Ze względów technologicznych konieczne jest przeprowadzenie montażu uwzględniającego wypukłość powierzchni czołowej paneli w celu skompensowania powstających naprężeń. Brak wypukłości może spowodować zjawisko „falowania” powierzchni czołowej. Szczegóły znajdziecie Państwo w instrukcji montażu paneli listwowych PS.

Oferta paneli elewacyjnych

Firma Blachy Pruszyński została założona w 1985 roku. Jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie na rynku stalowych lekkich obudów – pokryć/przekryć dachowych oraz elewacji sprawił, że obecnie stoi na czele Grupy Pruszyński. Skupia ona ponad 20 podmiotów działających w kraju i za granicą, między innymi w Czechach, Rumunii, Niemczech oraz na Węgrzech i na Ukrainie.

zdjęcie 1

Sukces produkcji

Można do nich zaliczyć systematyczny wzrost sprzedaży i ciągłe powiększanie przewagi nad konkurencją, a przede wszystkim ogromną rozpoznawalność marki Blachy Pruszyński jako lidera rynku stalowych pokryć dachowych. Asortyment oferowany przez spółkę jest niezwykle różnorodny. Poza tym, dzięki bardzo rozbudowanemu parkowi maszynowemu, firma na indywidualne zamówienie produkuje niestandardowe wyroby.

Lider rynku

Grupa Pruszyński była dostawcą materiałów przy realizacji największych i bardzo prestiżowych projektów w kraju i za granicą. O pozycji lidera polskiego rynku blaszanych pokryć dachowych świadczy kilkudziesięcioprocentowy udział materiałów oferowanych przez firmę w łącznej sprzedaży na rynku polskim oraz liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą. Firma może poszczycić się między innymi Godłem Teraz Polska, Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, Medalami Europejskimi BCC, statuetkami Top Builder przyznawanymi przez miesięcznik Builder oraz tytułem Budowlana Marka Roku 2019 przyznawanym na podstawie badania ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku. Otrzymywane nagrody i wyróżnienia świadczą o wysokiej jakości proponowanych produktów i zadowoleniu coraz liczniejszej rzeszy klientów.

Firma Blachy Pruszyński ma zaszczyt współpracować z największymi inwestorami i wykonawcami w Polsce. Jej produkty wykorzystano między innymi przy inwestycjach takich jak: fabryka Toyoty w Wałbrzychu, zakład Volkswagena we Wrześni, fabryka Hyundaia w Czechach, nowy Port Lotniczy Okęcie w Warszawie, Port Lotniczy w Modlinie, tor kolarski w Pruszkowie oraz hipermarkety Leroy Merlin, Auchan, Decathlon, Galeria Mokotów, Fort Wola, Maximus, Blue City, Manufaktura w Łodzi, Silesia w Katowicach.

zdjęcie 2

Konsolidacja rynku

Na początku marca 2018 r. spółka Blachy Pruszyński przejęła 100% akcji firmy Florian Centrum - to producent między innymi blachodachówek, blach trapezowych, płyt warstwowych oraz akcesoriów budowlanych. Firma jest obecna głównie w centralnej oraz północno-wschodniej części Polski.

Osiedle-obok-Komorowa-Panel-dachowy-na-rąbek-Blachy-Pruszyński Dworek-Lipowy-Most-w-Supraślu,-Panel-dachowy-REGLE-Blachy-Pruszyński dom-w-okolicach-Staszowa-Blachodachówka-OPTIMA,-system-rynnowy-NIAGARA-Blachy-Pruszyński Dom-w-okolicach-Maramuresz-Panel-dachowy-REGLE,-system-rynnowy-NIAGARA-Blachy-Pruszyński Dom jednorodzinny, panel dachowy REGLE fragment bliźniak-w-Tarnowie-Blachodachówka-panelowa-REN,-system-rynnowy-NIAGARA-Blachy-Pruszyński Blachodachówka-panelowa-LOARA-Blachy-Pruszyński-(fragment) BlachodachówkaOPTIMA Blachy Pruszyński fragment Blachodachówka SZAFIR Blachy Pruszyński blachodachówka panelowa MODUS Blachy Pruszyński Blachodachówka OPTIMA Blachy Pruszyński blachodachowka-PŁASKA,-system-rynnowy-NIAGARA-Blachy-Pruszyński
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
DERBIGUM Imperbel S.A.

Producenci / Importerzy

Adres

Łucka 20 lok19

00-845 Warszawa

mazowieckie

ModernHome

Producenci / Importerzy

Adres Opis

11 Listopada 5

07-410 Ostrołęka

mazowieckie

Rozwój techniki solarnej sprawił, że koszty systemów zasilających…

KAMI Plegel Roof Poland Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres

Wspólna 6

05-090 Raszyn-janki

mazowieckie

Zobacz także