Zapytanie ofertowe

DACHY BAWARII - BOGEN

Firmy handlowe / dystrybutorzy, Wykonawcy, Producenci / Importerzy

Ostrowska 50a, Ociąż, 63-460 Nowe Skalmierzyce, wielkopolskie

DACHY BAWARII - BOGEN
Oceń firmę
3,65 / 17 głosów
Dodany 30.09.2013, 14:05
Oferta Opis Galeria Instrukcje

Mister Budownictwa 2012 w Lęborku z dachem pokrytym dachówkami Premium Głęboka FalaDachówki z tradycjami

Marka Bogen to producent dachówek z wielkimi tradycjami. Już od ponad 100 lat ceramiczne wyroby Bogen kształtują dachowe krajobrazy Bawarii oraz znacznej części Europy. Przejęcie fabryk w 2006 roku przez koncern Wienerberger Niemcy dodatkowo wzmocniło pozycję zakładów na rynkach europejskich gdzie, obok Austrii, Polska jest głównym i największym odbiorcą bawarskich pokryć dachowych, stanowiących znaczący udział w eksporcie całego koncernu.

Corocznie za pośrednictwem firmy Dachy Bawarii, generalnego partnera koncernu Wienerberger, do Polski dostarczanych jest ponad 6 mln dachówek, pochodzących z trzech bawarskich zakładów w Bogen, Straubing i Langenzenn. Taka ilość sprawia, że Dachy Bawarii zaliczają się do czołówki importerów pokryć dachowych na terenie naszego kraju, z coroczną tendencją wzrostową.

Innovo 12 – jej układanie to przyjemność

Dachówki z Bawarii znalazły swoje uznanie wśród wykonawców pokryć dachowych – cieśli oraz dekarzy, którzy doceniają techniczną wartość i zalety podczas układania naszego standardowego produktu, czyli produkowanej w zakładzie w Bogen dachówki Innovo 12. Dachówka ta została zaprojektowana i wyprodukowana w ścisłej współpracy z fachowcami z branży ciesielskiej i dekarskiej. Dzięki temu charakteryzuje się cechami, które dowodzą swojej przydatności zarówno podczas krycia nowych obiektów, jak i przede wszystkim przy wykorzystaniu jej do renowacji i wymiany pokryć dachowych. Olbrzymia tolerancja przesuwu w górnych i bocznych zamkach oraz ich głębokość sprawiają, że jak mówią sami dekarze – układanie tej dachówki to przyjemność.

dachy Kalwarii Zebrzydowskiej pokryte dachówkami Bogendachy Kalwarii Zebrzydowskiej pokryte dachówkami Bogen

Kościół św. Jakuba w Toruniu – dachy pokryte mnichem-mniszkąInnovo 10 – optymalna pod każdym względem

Drugim produktem cieszącym się dużą popularnością wśród dekarzy i inwestorów to ekonomiczna wielkoformatowa dachówka Innovo 10, produkowana w zakładach w Straubing. Jeden z najlepszych projektów mistrza Michaela Christiana Ludovici oferuje dzięki swemu kształtowi i gabarytom (tylko ok. 10 sztuk na metr kwadratowy pokrycia) niewątpliwe zalety, łącząc estetykę z szybkością układania. Czynniki te mają ogromne znaczenie dla odpowiednich wyników ekonomicznych, czasu i kosztów wykonania pokrycia dachowego.

Poza dwoma powyższymi modelami bawarskie cegielnie Bogen, Straubing i Langenzenn dostarczają do Polski wiele innych modeli dachówek ceramicznych o różnych kształtach, które również znacząco wpływają na wygląd polskich dachów – najlepiej wiedzą to zadowoleni z wyboru naszych produktów odbiorcy indywidualni.

Klamry SturmFIX

Dodatkowo dachówki wyposażone są w doskonały system ochrony przeciwwiatrowej "SturmFIX", który znacznie zabezpiecza pokrycie przed szkodliwym działaniem burz, nawałnic oraz wiatrów, jakie coraz częściej nękają obiekty budowlane.

Doskonały serwis, 30-letnie gwarancje produktowe, ciągłość dostaw, stała dostępność naszych produktów – wszystko to sprawia, że pozycja firmy Dachy Bawarii – Bogen będzie się stale umacniać. Bawarskimi dachówkami pokryto dotąd liczne prestiżowe obiekty, w tym np.:

  • kościół św. Jakuba w Toruniu (mnich-mniszka),
  • Kalwaria Zebrzydowska (marsylka Mondo 12),
  • wole oka na budynkach jednorodzinnych – obiekty wykonane przez mistrza dekarskiego Herberta Wernera (Innovo 12),
  • zabytkowa przepompownia wody w Ostrowie Wlkp. (karpiówka),
  • dom mieszkalny, który zdobył tytuł „Mister Budownictwa 2012 Lęborka i powiatu lęborskiego” (Głęboka Fala Premium) oraz wiele innych.

Te wykonane przez doskonałych fachowców dachy przynoszą nam ogromną satysfakcję i zadowolenie z faktu, że nasze produkty znajdują zastosowanie na tak różnych dachach.

fabryka dachówekDachówka ceramiczna na przestrzeni lat

Trzej przemysłowcy z branży tekstylnej utworzyli w 1899 r. "Bayerische Thonwarenfabrik Bogen GmbH" (Bawarską Fabrykę Produktów Ceramicznych). Od tego czasu przedsiębiorstwo zdobyło silną pozycję na rynku jako firma z tradycjami. Już na początku istnienia firmy rozpoczęto inwestowanie w nowe wynalazki, jak np. w 1920 r. w urządzenie uszlachetniające z silnikiem Diesla. W latach 20-tych zmieniono nazwę firmy na "Bayerische Dachziegelwerke Bogen GmbH" (Bawarska Fabryka Wyrobów Ceramicznych GmbH). Kiedy firmą zarządzała druga generacja, w przedsiębiorstwie było już zatrudnionych 135 pracowników, którzy osiągnęli 1,6 mln marek obrotu. W połowie lat 90-tych wykonano wiele innych inwestycji, takich jak nowoczesny piec tunelowy, robot produkcyjny oraz nowe maszyny wydobywcze, co przyczyniło się do polepszenia procesów produkcyjnych blisko stuletniej firmy oraz do nieustannego podnoszenia jakości.

Dachówki z Bogen

Dobrowolna kontrola zewnętrzna oraz ciągła kontrola wewnętrzna

Zgodnie z wymaganiami DIN EN 1304 dachówki niemieckich producentów należy w przypadku pierwszej kontroli poddać nie tylko kontroli wewnętrznej, ale również kontroli zewnętrznej przeprowadzonej przez zarejestrowane instytucje kontrolne. Co najmniej raz w roku, dodatkowo do kontroli wewnętrznej przeprowadzanej w ramach kontroli jakości, należy przeprowadzić kontrolę zewnętrzną.

W obydwu przypadkach należy podczas kontroli zewnętrznej pobrać próbki materiału.

Kontrola zewnętrzna jakości dachówek jest specyficzna dla Niemiec i będzie kontynuowana mimo coraz luźniejszych europejskich przepisów kontroli jakości.

30 lat gwarancji

Na wszystkie nasze dachówki ceramiczne udzielamy 30-letniej gwarancji.

dachówka na budynku hotelowym dach hotelu kolor dachu dachówki nowoczesny dach dachówki domek tradycyjny dom o ciekawej bryle dom z dachem wielospadowym dom jednorodzinny brązowa dachówka pokrycie dachowe dom wypoczynkowy budowa dachu pokrycie dachu dachówkami dachówki ceramiczne kolorystyka dachu kolor dachu szara dachówka nowoczesny dom wykończenie dachu dom jednorodzinny wykończony dach dach pokryty dachówką dachówka dach wielospadowy nowoczesny dach pokrycie dachowe pokrycie dachowe pokrycie dachowe - kolor miedziany dachówka pokrycie dachu pokrycie dachu wielospadowego dachówka - głęboka czerń
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
ZAOPATRZENIE BUDOWLANE

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres

Kościuszki 31

Ostrzeszów

wielkopolskie

Tadel Bogumił Tadel

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Stara Krobia

63-840 Stara Krobia

wielkopolskie

blacharstwo-dekarstwo

LECH-POL II

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres

Poznańska

Pniewy

wielkopolskie

Zobacz także