Zapytanie ofertowe

DuPONT POLAND Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

ul. Powązkowska 44c, 01-797 Warszawa, mazowieckie

DuPONT POLAND Sp. z o.o.
Oceń firmę
3,63 / 8 głosów
Dodany 02.02.2010, 08:41
Oferta Opis Instrukcje

zdjęcie 1DuPont zapewnia ochronę budynków i ich mieszkańców poprzez stosowanie unikalnego i zaawansowanego technologicznie materiału Tyvek®. Jednocześnie produkty DuPont chronią środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń, ponieważ dachy i ściany wykonywane z użyciem produktów Tyvek® są niezwykle efektywne - obniżają zużycie energii, koszty ogrzewania oraz emisję gazów cieplarnianych, czym przyczyniają się do zmniejszenia globalnego zagrożenia efektem cieplarnianym.

Firma DuPont odnosi sukcesy jako rzetelny producent, od lat troszczący się o zrównoważony wzrost, wytwarzający produkty spełniające konkretne wymagania wszystkich klientów z tej branży, np. architektów, projektantów, handlowców, wykonawców.

Tyvek® - wysokoparoprzepuszczalna membrana Tyvek® zwana także folią dachową lub folią wstępnego krycia dostępna jest na polskim rynku od 1997 roku. Membrany Tyvek® wynalezione i opatentowane zostały przez koncern DuPont. Stosowane są na świecie od ponad 25 lat. Dostępne w Polsce membrany Tyvek® występują w kilku typach : Tyvek® Supro, Tyvek® Pro, Tyvek® Solid, Tyvek® Metall, Tyvek® Soft oraz paroizolacja Tyvek® VCL. Różnią się od siebie, m.in. grubością, stopniem paroprzepuszczalności i zastosowaniem. Membrany Tyvek® stosowane są jako membrany wstępnego krycia na dachy głównie w budownictwie jednorodzinnym oraz jako membrany na ściany w konstrukcjach domów szkieletowych.

Dzięki mikroporowatej strukturze membrany wysokoparoprzepuszalne zapobiegają kondensacji pary wodnej i chronią dach przed wilgocią. Stosowanie membran Tyvek® umożliwia "oddychanie domu" - odprowadzanie wilgoci i mniejsze straty ciepła oraz oszczędność kosztów ogrzewania. Membrany dachowe Tyvek® mogą zastępować tradycyjne deskowanie, chroniąc krokwie i izolacje termiczną przed wilgocią. Biorąc pod uwagę koszt materiałów i robocizny stwierdzono, że stosowanie membran Tyvek® jest nawet 3 razy bardziej opłacalne niż metody stosowane w konstrukcjach tradycyjnych.

Tyvek® jest materiałem wyjątkowo lekkim, co znacznie ułatwia transport i montaż. Membrany Tyvek® nie rozprzestrzeniają ognia. Mogą być stosowane (w zależności od typu) w temperaturach -73 do +100ºC. Są odporne na działanie promieni UV. Dachy i ściany pokryte membranami Tyvek® mogą pozostawać bez pokrycia przez cztery miesiące. Należy jednak chronić je przed bezpośrednim działaniem preparatów chemicznych do zabezpieczania drewna. Szczegółowe dane techniczne i zalecenia użytkowe są dostępne u dystrybutora. Membrany Tyvek® cechuje bardzo wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, a badania laboratoryjne potwierdzają ich 50-letnią trwałość. Wszystkie typy wysokoparoprzepuszczalnych membran Tyvek® mają rekomendacje światowej sławy instytutów i organizacji.

Tyvek® Solid
Tyvek® Pro
Tyvek® Metal
Tyvek® VCL

Tyvek® Supro

Tyvek® Enercor
DuPont®Airguard


Więcej informacji o rodzinie membran dachowych Tyvek®

Koncern DuPont jest producentem paroprzepuszczalnych membran dachowych Tyvek oraz dostarcza wiele innych produktów, rozwiązań oraz usług z dziedziny rolnictwa, budownictwa, komunikacji i transportu, dla lepszego, zdrowszego i bezpieczniejszego życia ludzi na całym świecie.

Od chwili swojego powstania w 1802 roku koncern DuPont jest pionierem nowych zastosowań nauki i stał się najbardziej dynamiczną firmą naukową na świecie. Unikalna oferta innowacyjnych rozwiązań, opracowywanych przez ponad 4000 naukowców z 75 Centrów Badawczych, obecna jest we wszystkich gałęziach polskiego przemysłu: od rolnictwa poprzez motoryzację, energetykę, elektronikę i dobra konsumpcyjne, aż po budownictwo.

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Blachotrapez Spółka z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Powstańców 1

05-870 Błonie

mazowieckie

Firma Blachotrapez należy do czołowych producentów pokryć dachowych…

Adres Opis

ul. Ostrobramska 79

04-175 Warszawa

mazowieckie

Producent elementów ceramicznych - dachówek, cegieł, pustaków - do budowy domu.

Elektryk Milanówek

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Słowackiego 7

05-822 Milanówek

mazowieckie

Elektryk instalacje elektryczne, przyłącza, pomiary elektryczne i…

Zobacz także