Pfleiderer Grajewo S.A.

Producenci / Importerzy

ul. Wiórowa 1, 19-203 Grajewo, podlaskie

Pfleiderer Grajewo S.A.
Oceń firmę
3,80 / 10 głosów
Dodany 28.07.2010, 12:07
Oferta Opis Galeria Instrukcje

Wszechtronna i innowacyjna płyta budowlana MFP
M
OCNA. FUNKCJONALNA. PRAKTYCZNA.


zdjęcie 2PŁYTA WIELOFUNKCYJNA MFP - INNOWACYJNA I UNIWERSALNA

Budowlana płyta wiórowa MFP o klasie emisji E-1 i odpornym na wilgoć sklejeniu to produkt zaawansowany technologicznie. Jej budowa - długie i cienkie wióry ułożone w różnych kierunkach i sklejone najwyższej jakości żywicami z melaminą sprawiają, że jest stabilna i wytrzymała na obciążenie w obu kierunkach (poprzecznym i podłużnym, 20 MPa). Budowie płyty zawdzięczamy możliwość stosowania jej bez kontroli kierunku ułożenia wiórów względem płyt już położonych. To jedyny taki produkt na rynku. W porównaniu do normy OSB/3, która jako maksymalny współczynnik spęcznienia wyznacza 15%, płyta MFP osiąga 10%. Jest wyjątkowo odporna na wilgoć. Doskonałe wyniki w testach na rozciąganie, zginanie, rozwarstwianie oraz pęcznienie powodują, że płytę MFP można wykorzystywać wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wysoką jakość płyty MFP potwierdza znak CE dla materiałów budowlanych według normy EN 312 i zgodność z normą EN 13501-1 określającą jej klasyfikację ogniową jako Ds2-d0. To produkt bezpieczny, nowoczesny i uniwersalny.

WIELOFUNKCYJNA PŁYTA BUDOWLANA MFP
JEDNA PŁYTA - WIELE ZALET
Płytę MFP można stosować podczas budowy i remontu domu. Oba te przedsięwzięcia pociągają za sobą szereg decyzji związanych z wyborem materiałów, jakie chcemy zastosować.
Dlatego też warto przyjrzeć się płycie MFP, która doskonale nadaje się jako sztywne poszycie pod pokrycia dachowe, nośny podkład podłogowy (także w piwnicach) bądź jako posadzka, pokrycie stropów, a nawet posadzka ogrodowych altanek. Płyta sprawdzi się też przy okładaniu ścian podczas prac budowlanych i wykończeniowych - dodatkowo ma przyjemną barwę i estetyczny wygląd naturalnego drewna.


Płytę MPF wykorzystuje się na etapie budowy Powierzchnię płyt można wykończyć na wiele sposobów - na podłodze ułożyć i wykańczania domu czy mieszkania. wykładzinę, panele, kafle, a np. ścianę działową okleić efektownym laminatem HPL Duropal.

Wysoka spoistość i jednorodność płyty MFP sprawia, że jej piłowanie i frezowanie oraz wiercenie w niej otworów nie jest trudne i odbywa się tak, jak w przypadku masywnego drewna. Gwoździe, śruby oraz zaciski pozostają stabilnie umocowane nawet przy brzegu, przy czym ich minimalny odstęp od krawędzi płyty musi wynosić 15 mm. Nanoszenie oznaczeń podczas montażu nie stwarza problemów, bo na płycie łatwo się pisze. Łatwo się też ją zmywa - bez ryzyka odbarwień. Wyszlifowana powierzchnia płyty umożliwia swobodne klejenie, a także efektowne wykończenie powierzchni poprzez oklejanie lub malowanie, co pozwala osiągnąć dodatkowe walory dekoracyjne. Natomiast zalety użytkowe docenimy, układając płytę na stropie - wygłuszy odgłos kroków. Podobnie zachowa się w roli okładziny ściennej, bo dobrze tłumi też dźwięki przestrzenne. Jako podkład pod posadzką zniweluje skrzypienie drewna.

JEDNA PŁYTA - WIELE MOŻLIWOŚCI
Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów, firma Pfleiderer oferuje płyty MFP w czterech wymiarach w wersji z prostą krawędzią. Parametry mocowania są zgodne z francuskim standardem CB 71 i zostały przetestowane przez Instytut CTBA (Centre Technique du Bois et
del- Ameublement). Istnieje też możliwość wyliczenia dopuszczalnej wartości mocowania zgodnie z Eurocode 5. Dzięki temu łatwo wyliczyć potrzebną ilość materiału.

zdjęcie 5

zdjęcie 6OBSZARY ZASTOSOWANIA:

 • poszycia dachowe,
 • pokrycia podłóg, stropów i ścian,
 • ogrodzenia placów budowy,
 • konstrukcje sklepowe i targowe,
 • wykańczanie pomieszczeń,
 • produkcja opakowań.

KUPUJĄC PŁYTĘ WYBIERASZ:

 • doskonałą wytrzymałość na obciążenia we wszystkich kierunkach;
 • wysoką odporność na wilgoć;
 • niezrównaną stabilność mocowań wkrętów, gwoździ, śrub, kołków;
 • idealną plastyczność i łatwość obróbki oraz estetyczny wygląd;
 • produkt o najlepszym na rynku wskaźniku jakość/cena.


NORMY I ATESTY

zdjęcie 7

zdjęcie 8W SŁUŻBIE EKOLOGII
Firma Pfleiderer jest członkiem Gütegemeinschaft Spanplatte (Stowarzyszenie Jakości Płyt Wiórowych) oraz FSC (Forest Stewardship Council) zrzeszających między innymi przedsiębiorstwa wytwarzające produkty drzewne z zasobów uprawianych z zachowaniem warunków ochrony przyrody i praw ludności związanej z obszarami leśnymi. Wszystkie jej produkty spełniają najwyższe standardy, w tym także ekologiczne - zgodnie z normą DIN EN.
Do produkcji płyt stosowane jest wyłącznie drewno z certyfikowanych plantacji, które prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną; oferują zrębki drzewne, wióry tartaczne oraz drewno z cięć pielęgnacyjnych.

PFLEIDERER - dostawca nowoczesnej płyty wiórowej MFP dedykowanej branży budowlanej.
Od lat konsekwentnie realizuje filozofię firmy, na którą składają się "Doświadczenie Jakość Partnerstwo". Jest to połączenie wartości, które przyświecają wszelkim działaniom firmy, począwszy od zastosowania najnowszych technologii, po ekologiczną produkcję, a skończywszy na najwyższych standardach obsługi Klienta. Pfleiderer niezmiennie oferuje wysoką jakość produktów, a także nowoczesne wzornictwo.

kuchnia - aranżacja blat w kuchni blat kuchenny blat łazienkowy Umywalka nablatowa blat do kuchni stojak na wino aranżacja kuchni blat do kuchni Blat duna w łazience Blat marron
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
DACH-CENTER

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Piłsudskiego 19

19-200 Grajewo

podlaskie

Jesteśmy specjalistami od pokryć dachowych. Nasze motto brzmi:…

EkoDachPol

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Żwikiele

16-515 Puńsk

podlaskie

Dachy ? jesteśmy bezpośrednimi producentami oraz wykonawcami…

Blachy Łuczaj

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Łyski, ul. Warszawska 26

16-070 Choroszcz

podlaskie

Główną działalnością Naszej firmy jest produkcja blachodachówki,…

Zobacz także