Zapytanie ofertowe

Protec

Producenci / Importerzy

ul. Korfantego 43, 46-080 Chróścice, opolskie

Protec
Oceń firmę
3,79 / 29 głosów
Dodany 21.01.2009, 09:38
Oferta Opis Galeria

zdjęcie 1NAJWIĘKSZY POLSKI PRODUCENT SYSTEMU ODWODNIENIA DACHU Z METALI OFERUJE :

  1. KOMPLETNE SYSTEMY RYNNOWE Z : Miedzi, Tytan-cynku, Ocynku
  2. OPIERZENIA I OBRÓBKI BLACHARSKIE
  3. OZDOBY I WYKOŃCZENIA                           

Odprowadzenie wody z połaci dachowej.

Przez ostatnie dziesięciolecie obserwowaliśmy okres fascynacji systemami rynnowymi wykonanymi z tworzyw sztucznych. Jednak warunki klimatyczno-pogodowe Polski dość skutecznie weryfikują tego rodzaju rozwiązanie. Rynny i rury wykonane z tego materiału są podatne na uszkodzenia mechaniczne, zsuwający się z dachów śnieg lub  lód zalegający podczas zimy.
Alternatywą dla opisanych materiałów są stosowane coraz częściej w budownictwie blachy tytanowo-cynkowe i miedziane oraz blachy ocynkowane.

W jaki sposób dobrać orynnowanie ?

Właściwy dobór orynnowania należy rozpocząć od analizy obiektu, a w szczególności od analizy połaci dachowej: jej powierzchni, pochylenia i kształtu.  Orynnowanie zazwyczaj jest elementem widocznym, należy więc dołożyć starań, by jego kształt i gabaryty nie zakłóciły architektonicznego rytmu i porządku. Decydując się na zastosowanie do konstrukcji systemu orynnowania i obróbek blacharskich z blach ocynkowanych, cynkowych lub miedzianych należy, uwzględniając kształt i powierzchnię połaci dachowej, styl i formę budynku czy budowli, dokonać wyboru asortymentowego tych elementów. Najistotniejszym krokiem w tej mierze jest właściwe dopasowanie przekroju rynien i rur spustowych. Pomocnym w tym powinien być niżej zamieszczony wykres przyporządkowujący powierzchni dachowej odpowiednie średnice rynien i rur spustowych.
    Znając te parametry można zdecydować się na rynny i rury o przekroju okrągłym   ( najczęściej stosowane ) lub o przekroju prostokątnym. Nie bez znaczenia jest w tym momencie fakt, iż oferta dotycząca akcesorii i osprzętu do rynien i rur okrągłych jest zdecydowanie bogatsza niż dotycząca przekrojów prostokątnych. Z doborem średnic rynien i rur wiąże się dobór pozostałych elementów orynnowania: haków rynnowych, uchwytów do rur, naczyń zbiorczych i wszystkich innych elementów przejściowych i łączących.

Ważny jest fakt, iż oferowane systemy rynnowe z blach tytanowo-cynkowych i miedzianych, a szczątkowo także z blach ocynkowanych, wykonywane są na nowoczesnych maszynach, które zapewniają odpowiednią jakość i 100 procentową powtarzalność elementów. Ręczne wykonanie tych samych elementów zabiera mnóstwo czasu, nie gwarantuje powtarzalności i estetyki wykonania. To czy rynna dachowa lub rura spustowa montowane są z odcinków 1 metrowych  czy np. 3 lub 5 metrowych widoczne jest gołym okiem – te dłuższe, wykonane właśnie maszynowo z jednego kawałka blachy, eliminują progi, uskoki i załamania, a czas montażu ( a więc i jego koszt ) skraca się  zdecydowanie. Różnice cenowe pomiędzy systemami w porównaniu z ich trwałością działają zdecydowanie na korzyść systemów rynnowych wykonanych z blach tytanowo-cynkowych i miedzianych.

zdjęcie 2

Odprowadzenie wody z balkonu i tarasu

Specyficzna konstrukcja obydwu tych coraz częściej budowanych elementów powoduje że prawidłowe zabezpieczenie tarasu i balkonu przed wpływem wilgoci opadowej jest zadaniem trudnym  . Trudnym z wielu powodów – i balkon i taras są najczęściej integralną częścią budynku , stanowiącą albo część płyty posadzkowej lub stropowej albo przedłużenie płyty posadzkowej lub stropowej poza obręb murów , istnieje więc realne niebezpieczeństwo iż w momencie nieszczelności i przenikania wody do płyty nośnej nastąpi jej zawilgocenie a w ekstremalnych warunkach zalanie części budynku . Aby tego uniknąć należy zadbać o to by zarówno taras jak i balkon miały należycie wykonaną izolację i odprowadzenie wody . Jak tego dokonać ? Przede wszystkim izolacja takiego elementu budowli nie powinna być jednowarstwowa – przed laty  płytę balkonową przykrywano po prostu papą na lepiku i to musiało wystarczyć . I wystarczało na krótko , czego przykładem są kruszące się a i często spadające ( bo stalowe zbrojenie tego elementu pod wpływem wilgoci po prostu przerdzewiało ) balkony  . Poza tym niezwykle istotnym elementem   zabezpieczenia balkonu i tarasu przed wilgocią , jest właściwe wykonanie opierzeń przy murowych i krawędziowych oraz samo odprowadzenie wody . Opierzenie przy murowe musi mieć nie tylko odpowiedni kształt ale musi też być odpowiedniej wysokości uwzględniającej strefę klimatyczną i intensywność opadów w tym też grubość pokrywy śnieżnej co jest szczególnie istotne dla terenów górskich . Opierzenie murowe  powinno przewyższać gotową nawierzchnię górną tarasu czy balkonu o co najmniej 12 cm a jego zakończenie ( górna krawędź ) musi być tak uformowana by ściekająca po ścianie woda ( co jest nie do uniknięcia przy silnych , zasiekających opadach deszczu ) nie miała żadnych możliwości dostania się pod opierzenie . Najpewniejszym rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednio uformowana listwa zamykająca założona na ścianę przed nałożeniem warstwy tynku bądź wcięta w tynk i odpowiednio uszczelniona . Opierzenie krawędzi płyty balkonowej lub tarasowej powinno  spełniać dwa zadania – zabezpieczyć czoło płyty balkonowej lub tarasowej przed wpływem wilgoci oraz zabezpieczyć płytę przed możliwością podsiąkania wody na styku izolacji i okapu . Najlepszym rozwiązaniem jest takie uformowanie opierzenia krawędziowego by całe czoło płyty nośnej było zakryte , blacha kończyła się zagięciem a połączenia poszczególnych odcinków są na pewno szczelne , chyba że decydujemy się na odprowadzenie wody rynienką . Rynienka odprowadzająca wodę może być wykonana w systemie klasycznym to znaczy standardowa rynna  zawieszona zostanie na tradycyjnych hakach rynnowych , z blachą krawędziową spełniającą jednocześnie rolę pasa nadrynnowego .  Jeśli jednak rynienka ma odprowadzić wodę z niewielkich powierzchni nie przekraczających 12 m² , czyli jej normatywny przekrój dla profilu półokrągłego wynosił będzie 8 cm a prostokątnego 7 cm , możemy zastosować rynienkę zintegrowaną z blachą opierzeniową .

Z czego elementy te wykonać ? Na pewno jednym z najlepszych materiałów jest blacha miedziana . Miedź jest trwała , łatwo  pozwala się formować , znamy skuteczne sposoby łączenia tego metalu poprzez spawanie i lutowanie . Raczej nie powinna to być blacha cynkowa chyba że zadbamy o to by cynkową blachę odizolować od bezpośredniego kontaktu z zaprawami cementowymi i wapiennymi oraz innymi materiałami o odczynie nieobojętnym . Coraz też częściej do wykonania skutecznych i trwałych elementów opierzeniowych stosuje się blachy ze stali nierdzewnej przy czym trzeba tu pamiętać o tym  że nie do końca znamy i nie do końca mamy dostęp do właściwych technik łączenia ( spawania , zgrzewania ) tych blach .  Wybierzmy więc to co sprawdzone i zadbajmy o to by wykonawstwo i montaż wykonane zostały prawidłowo .

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
W roku 2006 Spółka została wyróżniona Medalem Europejskim BCC oraz nagrodą Opolska Marka w kategorii Eksport. W roku 2007 Państwowy Inspektorat Pracy w Opolu wyróżnił kierownictwo Spółki tytułem "Pracodawca, organizator pracy bezpiecznej" za nakłady poniesione za poprawę warunków socjalnych pracowników poprzez budowę nowego zaplecza sanitarno-socjalnego.

zdjęcie 3zdjęcie 4zdjęcie 5

Spółka uzyskała również wyróżnienie regionalne Pulsu Biznesu, zyskując tytuł Gazeli Biznesu,
a na targach w Kielcach zdobyła Medal.

zdjęcie 6zdjęcie 7zdjęcie 8

zdjęcie 1Szanowni Państwo!

Kiedy w 1991 roku wykonano pierwszą prototypową serię elementów systemu rynnowego, haków rynnowych, nikt nie przypuszczał, że po kilku latach oferta Spółki PROTEC właśnie tu, w Chróścicach, będzie pod względem produkowanego asortymentu największa. A tak właśnie się stało. Lata pracy i doświadczeń, ciągła modernizacja cyklu produkcji, nowe rozwiązania techniczne i technologiczne oraz ciągłe wprowadzanie nowych elementów do produkcji spowodowało iż możemy Państwu przedstawić najszerszy asortymentowo system rynnowy z metali – system rynnowy PROTEC.
Jest on wykonywany zgodnie z obowiązującymi w tej materii normami
PN-B-94701, PN-B-94702, PN-EN 516, PN-EN 517 i PN-EN 612.

system rynnowyNASZA OFERTA OBEJMUJE :

  • NAJWIĘKSZY ASORTYMENT RYNIEN I RUR
  • WSZYSTKIE NIEZBĘDNE OBRÓBKI I AKCESORIA DO SKUTECZNEGO ODPROWADZANIA WODY Z DACHÓW WYKONANE Z BLACH :  MIEDZIANYCH, CYNKOWO-TYTANOWYCH I OCYNKOWANYCH.

Posiadany park maszynowy umożliwia nam zaproponowanie Państwu  rynny i rury w standardowych długościach 2 - 5 m , a realizujemy również zamówienia na indywidualne długości.
Stosujemy tylko atestowane blachy i taśmy najlepszych polskich 
i zagranicznych producentów.


blacha miedziana

Gwarantujemy, iż nasze wyroby produkowane są zawsze z blach odpowiedniej  grubości: miedziane 0,6 mm, cynkowe 0,7 mm i 0,65mm oraz  ocynkowane 0,55 mm z powłoką cynku min. 275 g/m².

Dysponujemy również dużymi możliwościami wykonania elementów  indywidualnych takich jak : wieżyczki, chorągiewki, wimple, gzymsy, sterczyny czy lukarny. Rekonstruujemy stare elementy blacharskie z obiektów zabytkowych. Pozwala nam to na coraz szerszą i aktywniejszą obecność na polskim rynku budowlanym, ku zadowoleniu naszych klientów.

W ostatnich latach Spółka poszerzyła profil działalności o produkcję haków, uchwytów i różnego rodzaju mocowań do kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, elementów konstrukcji, instalacji elektrycznych i hydraulicznych, itp.
Produkujemy również różnego rodzaju elementy montażowe lub konstrukcyjne na podstawie dostarczonych wzorów lub rysunków klienta.

PROTEC Budowa Prototypów i Technika Wytłaczania Sp. zo.o.
46-080 Chróścice, Korfantego 43
Fax. 774278108, Tel. 774278116, 774278118
e-mail: sklep@protec.pl, sprzedaz@protec.pl
www.protec.pl

system rynnowy rynna miedziana akcesoria i rynny dachowe akcesoria dachowe akcesoria dachowe system rynnowy Protec asortyment produktowy firmy Protec produkty firmy Protec rura rynnowa element rynny element odwodnienia dachu rynna miedziana rynna system rynnowy akcesoria dachowe
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Megamaszyny

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Cegielniana 3

49-306 Brzeg

opolskie

Postaw na dobre, nowatorskie rozwiązania nasza oferta pomoże Ci…

Adres Opis

Damrota10

45-064 Opole

opolskie

TON"INTERWIEDZA" oferuje kursy i szkolenia: Operatorzy maszyn…

Klopfer Polska Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres

Niemodlińska 19

45-710 Opole

opolskie

Zobacz także