Zapytanie ofertowe

RATHSCHECK SCHIEFER

Producenci / Importerzy

Barbarastrasse 3, D-5672 Mayen, zagranica

RATHSCHECK SCHIEFER
Oceń firmę
3,92 / 13 głosów
Dodany 15.01.2009, 15:50
Oferta Opis

Dachy z łupka naturalnego (mozelskiego?)
Są bardzo eleganckie, a jednocześnie odwołują się do trendów proekologicznych. Znak rozpoznawczy wysokiej jakości surowca to naturalny, jedwabisty połysk. Dzięki niemu budowla wyróżnia się ze swego otoczenia oryginalnością i naturalnym pięknem. Szeroki wybór sposobów pokrycia sprawia, że łupek jest doskonałą propozycją dla inwestora niezależnie od jego wymagań estetycznych.

prostokątne
staroniemieckie
uniwersalne
dzikie

Dachy z łupka można wykonać w nowoczesny, a jednocześnie niedrogi sposób dzięki pokryciu prostokątnemu. Ta młoda sztuka krycia dachów wyróżnia się jednością formy i funkcji. Pozwala na bardzo szybkie układanie dużych powierzchni. Pokrycie prostokątne jest popularne nie tylko ze względu na eleganckie zwieńczenie wyrazistych, nowoczesnych budynków, ale też dzięki łatwemu utrzymaniu fasad i dachów oraz ich trwałości i odporności na warunki pogodowe.

Alternatywą łukowatą do prostoliniowego pokrycia prostokątnego jest pokrycie uniwersalne. Za pomocą indywidualnie ciosanych, lekko zaokrąglonych dachówek można stworzyć wyjątkową kopułę także na przytulnym domu jednorodzinnym.

"Królem pośród wszystkich sposobów krycia" jest pokrycie staroniemieckie, przeznaczone raczej dla inwestorów obdarzonych wyszukanym gustem. Główną cechą pokrycia staroniemieckiego jest różna wielkość kamieni, które prezentują się szlachetnie nawet na najbardziej skomplikowanych dachach. Pokrycie staroniemieckie jest popularne wśród architektów i inwestorów, którzy chcą nadać domom szczególny szlachetny charakter.

Prawdziwa "sztuka na dachu" to pokrycie dzikie. Aby mogło powstać, potrzebne są dwa elementy: szczególnie cenne łupki mozelskie i najwyższe zdolności manualne dekarzy. Nie ma dwóch takich samych dachówek - łupki są obrabiane ręcznie. Każda dachówka wykonywane jest indywidualnie i ostatecznie kształtowana dopiero na dachu. Pokrycie dzikie jest najbardziej kosztowne. Jednak dla wielu inwestorów najważniejszy jest tu aspekt estetyczny oraz unikatowy charakter budynku.

Ogólnie obowiązuje zasada: im prostszy jest sposób krycia i im mniej kamienia jest potrzebne na metr kwadratowy, tym szybciej kładzie się dach i tym tańszy jest on dla inwestora.

zdjęcie 5zdjęcie 6zdjęcie 7zdjęcie 8

System solarny a łupek
Dzięki nowym rozwiązaniom firmy Rathscheck można zaprojektować i wykonać dach prawdziwie ekologiczny. Najnowsze rozwiązania (SolarSklent®) w estetyczny sposób integrują pokrycie z łupka z systemem solarnym. Odpowiedni system izolacyjny ThermoSklent® firma Rathscheck umożliwia bezpośrednie mocowanie łupka i innych płytek dachowych. Drogie wstępne krycie (deskowanie) nie jest już potrzebne. Takie wykonanie charakteryzuje się też dobrym zabezpieczeniem przed hałasem.

zdjęcie 9Jakość Rathscheck
Firma Rathscheck przeprowadza ciągle kontrole jakości wydobycia i produkcji, które potwierdzane są certyfikatami i badaniami. Sortowanie i znakowanie dostaw łupka przeprowadzane są zgodnie z normami europejskimi, wyklucza to niepożądane domieszki z innych złóż. Firma cechuje się stabilnością, nawet w przypadku dostaw większej ilości materiału. Łupek z kopalni firmy utrzymuje się na dachach - co udowodniono - często ponad 250 lat.

Szkolenia i serwis
Jako firma specjalizująca się wyłącznie w dostawie produktów dachowych i ściennych, Rathscheck Schiefer planuje w Polsce zakrojoną na szeroką skalę akcję edukacyjną dla dekarzy, którzy zainteresowani są pokryciami z łupka. Obecnie firma należy (jako członek wspierający) do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Prowadzone będą specjalne szkolenia na temat wykonania dachów z łupka. Zainteresowani dekarze będą mogli pod fachowym okiem zdobyć wiedzę i umiejętności.

Firma planuje także wydanie podręcznika dla dekarzy pracujących z łupkiem, z wszystkimi technicznymi i specjalistycznymi poradami na temat kładzenia łupka na dachach i fasadach: "Doradca firmy Rathscheck Schiefer do spraw techniki pokrywania dachów".
Obecnie inwestor może skorzystać z porad i wskazówek doradcy technicznego na Polskę.

Wytwórnia łupków dachowych firmy RathscheckRathscheck Schiefer to przedsiębiorstwo o ponad dwustuletniej historii. Firma została założona w 1793 roku przez Johann'a Baptist'a Rathscheck, który przyjął jako nazwę i markę firmy swoje nazwisko. W 1904 roku firma została przejęta przez Wilhelm Werhahn KG. W ostatnim dziesięcioleciu firma zyskała pozycję lidera na rynku europejskim.

W Niemczech Rathscheck Schiefer przoduje na rynku łupka i wyróżnia się wyraźnie wśród konkurencji. Mimo dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwo zachowuje charakter fimy średniej i taką chce pozostać.

W Polsce rośnie zainteresowanie łupkiem jako nowoczesnym, eleganckim i proekologicznym pokryciem dachowym. Dlatego Rathscheck wzmacnia i rozwija działalność w naszym kraju. Powstała już sieć dystrybucyjna i serwisowa, która jest intensywnie rozbudowywana.

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
TONDACH Česká republika s.r.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Bělotínská 722

753 18 Hranice

zagranica

Producent dachówek ceramicznych i ceramicznych dodatków oraz…

TRANSSTAL

Producenci / Importerzy

Adres Opis

B. Khmelnitsky str. 106

79024 Lwów, Ukraina

zagranica

Oferujemy pokrycia dachowe i ogólnych prac budowlanych o dowolnej…

Metal-Well

Producenci / Importerzy

Adres Opis

NO.518, GANGSHAN Rd

KAOHSIUNG CITY 820, TAIWAN GANGSHAN DIST.

zagranica

Tajwański producent elementów złącznych. W gamie produktów…

Zobacz także