Zapytanie ofertowe

RoofLITE Polska Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

ul. Puławska 405a, 02-801 Warszawa, mazowieckie

RoofLITE Polska Sp. z o.o.
Oceń firmę
3,29 / 31 głosów
Dodany 03.06.2009, 13:29
Oferta Opis Galeria

W styczniu 2010 roku w ofercie RoofLITE skierowanej na polski rynek pojawiła się nowa platforma produktów. Podstawową różnicą w stosunku do produktów powszechnie już znanych na polskim rynku jest zmiana sposobu montażu okien dachowych oraz różnice konstrukcyjne, które przy wciąż niezwykle atrakcyjnej cenie produktów sytuują je na zdecydowanie wyższej półce techniczno-
-użytkowej.

zdjęcie 1Okna dachowe RoofLITE z nowej platformy produktowej są montowane głęboko w dachu - tak, że płaszczyzna wierzchu skrzydła jest praktycznie wylicowana z płaszczyzną zewnętrzną typowego profilowanego pokrycia dachowego. Korzyści płynące z takiego sposobu montażu są niezwykle istotne: okno zatrzymuje zdecydowanie mniej zanieczyszczeń (np. liści), a zimą stanowi znacząco mniejszą barierę dla śniegu, który może łatwiej przemieszczać się w kierunku okapu dachu. Konsekwencją zmiany sposobu montażu jest również zmiana kolorystyki osłon i kołnierzy uszczelniających - nowy RoofLITE jest w kolorze stalowo-szarym, RAL 7043. Ta kolorystyka jest nie tylko uniwersalna w stosunku do typowych kolorów pokryć dachowych, ale sprawia również, że okno wygląda zdecydowanie szlachetniej w połaci dachu.

W ofercie RoofLITE znajdują się okna typu AAX, AVX oraz AAX 510. Poszczególne typy okien różnią się między sobą konstrukcją ościeżnicy, wykończeniem związanym z zastosowaniem okien i rozwiązaniem dopływu powietrza do pomieszczenia. Wszystkie typy okien wykonane są z tych samych surowców i z wykorzystaniem tych samych technologii produkcji. Identyczne są również podstawy konstrukcyjne produktów oraz sposoby montażu okna w różnych typach pokryć dachowych.

zdjęcie 2Założenie wyznaczające konstrukcję okien dachowych RoofLITE można wyrazić następującym stwierdzeniem: okna są wykonane ze starannie dobranych, najwyższej jakości surowców i umiejętnie łączą w sobie nienaganną jakość produktu z jego przystępną ceną.

Zasadniczym surowcem do produkcji okna jest selekcjonowane drewno pozyskiwane z lasów Półwyspu Skandynawskiego. Sosna nordycka jest bowiem optymalnym surowcem do zastosowania w oknie dachowym - jest mało nasiąkliwa, twarda i doskonale nadaje się do klejenia warstwowego. Sezonowane drewno jest w procesie produkcji okna impregnowane i odgrzybiane ciśnieniowo. Wykończenie powierzchni to jedna warstwa bezbarwnego, wodnego lakieru akrylowego.

W przypadku okna AAX 510 - przeznaczonego do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności - jako warstwę wykończeniową drewna zastosowano biały wodoodporny lakier akrylowy. Należy zaznaczyć, że drewno do produkcji okien dachowych jest pozyskiwane z certyfikowanych, odnawialnych zasobów leśnych (PEFC). Ochrona środowiska naturalnego była, jest i będzie dla RoofLITE zagadnieniem priorytetowym.

zdjęcie 3W oknie jest zastosowana zespolona, jednokomorowa, niskoemisyjna szyba EnergyPlus. Między dwiema szybami o grubościach 4 mm (niskoemisyjna) oraz 3 mm znajduje się wypełniona argonem przestrzeń o grubości 17 mm. Wartość współczynnika przenikania ciepła dla szyby wynosi 1,1 W/(m²·K). Zewnętrzny profil SlimLine mocujący szybę zespoloną zapewnia nie tylko odpowiednią estetykę okna, ale również większą w stosunku do innych profili efektywną powierzchnię przeszklenia. Profil jest malowany na ten sam kolor co osłony kołnierza i sam kołnierz uszczelniający.

Skrzydło okna jest ryglowane klamką usytuowaną w dolnej części. Klamka jest wykonana z formowanego cynku. Zaczep klamki umożliwia całkowite zaryglowanie skrzydła lub pozostawienie go w jednej z dwóch pozycji rozszczelnienia (tzw. mikrouchył), zapewniających przepływ powietrza przez okno.

W skrzydle okna typu AVX zastosowano dodatkowo nawiewnik o przepływie powietrza od 10 do 22 m³/h - dostarczanie powietrza do pomieszczenia ma miejsce przy całkowicie zaryglowanym skrzydle.

Okno jest wyposażone w niewymagający smarowania zawias, którego konstrukcja umożliwia niezwykle łatwe i szybkie wypięcie skrzydła.


Do uszczelnienia okna jest zastosowana uszczelka grzebieniowo-przylgowa wykonana z kauczuku syntetycznego EPDM. Uszczelka zapewnia wodoszczelność oraz gwarantuje przepływ powietrza przez okno przy zaryglowanym skrzydle okna nie większy niż wynikający z klasy przepuszczalności powietrza.

Okno dachowe RoofLITE jest wyposażone dodatkowo w dwie uszczelki: dolną uszczelniającą styk skrzydła z dolną osłoną kołnierza i boczne - uszczelniające styk osłon skrzydła z osłonami bocznymi kołnierza. Wyposażenie okna dachowego łącznie w trzy uszczelki sprawiło, że produkt skuteczniej broni się przed podwiewaniem drobin wody i śniegu pod osłony kołnierza. Inaczej mówiąc okno jest bardziej szczelne.

Do połączenia okna z pokryciem dachowym stosowany jest kołnierz uszczelniający. Konstrukcja kołnierza gwarantuje całkowitą wodoszczelność.

RoofLITE wzbogacił ofertę kołnierzy uszczelniających oraz znacząco zmienił ich konstrukcję. Do pokryć płaskich o grubościach 0-16 mm stosuje się kołnierz SFX. Boczne elementy tego kołnierza mają budowę segmentową, ułatwiającą montaż kołnierza z elementami płaskiego pokrycia dachowego. Do pokryć profilowanych o grubościach 16-50 mm stosuje się kołnierz TFX. Ofertę uzupełnia kołnierz UFX do pokryć wysokoprofilowych o grubościach 16-120 mm. Kołnierze TFX i UFX są wyposażone w gąbkowy klin uszczelniający oraz wykonany z podwójnej blachy aluminiowej dolny pas, który dostosowuje się kształtem do profilu pokrycia dachowego. Surowiec wykorzystany do konstrukcji pasa dolnego to również krok w stronę ekologii - RoofLITE zrezygnował z zastosowania jako surowca ołowiu (materiału zdecydowanie bardziej uciążliwego dla środowiska naturalnego).

Istnieje możliwość łączenia ze sobą okien w poziomie i w pionie - w ofercie RoofLITE znajduje się tzw. kołnierz kombi UCX. Wszystkie kołnierze wykonane są z grubej, oksydowanej blachy aluminiowej. Zarówno w kołnierzu, jak i w osłonach kołnierza profile są zamknięte. Szczegóły konstrukcji i sposób montażu dopracowano tak, aby wyeliminować możliwość mechanicznego uszkodzenia osłon kołnierza.

Materiał stosowany do produkcji łączników kołnierza i osłon jest tak dobrany, aby wykluczyć ewentualność wystąpienia korozji.

Z uwagi na wysoką jakość stosowanych surowców oraz sprawdzoną, niezawodną konstrukcję, okna RoofLITE objęte są 10-letnią gwarancją producenta.

Różnice między poszczególnymi typami okien są następujące:

  • okna AAX, AVX i AAX 510 mają w stosunku do okna DPX większą o 28,3 mm szerokość ościeżnicy. Skutkuje to lepszym współczynnikiem przenikania ciepła dla całego okna: 1,6 W/(m²·K) dla okna DPX i 1,5 W/(m²·K) dla okien AAX, AVX i AAX 510
  • okno AVX (o takiej konstrukcji ościeżnicy jak okna AAX i AAX 510) jest dodatkowo wyposażone w nawiewnik o wydajności od 10 do 22 m³/h;
  • okno AAX 510 jest wykończone białym wodoodpornym lakierem akrylowym - do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Okna RoofLITE są produkowane w najczęściej stosowanych, typowych rozmiarach: C2A - 55 x 78 cm, F6A - 66 x 118 cm, M4A - 78 x 98 cm, M6A - 78 x 118 cm, M8A - 78 x 140 cm, S6A - 114 x 118 cm.

Do każdego rozmiaru okna dachowego dostępne są pojedyncze kołnierze uszczelniające w trzech wykonaniach SFX, TFX i UFX. Dodatkowo rozmiary M6A i M8A można ze sobą łączyć w poziomie i w pionie w zestawy kombi - kołnierze UCX dostępne do pokryć profilowanych.

Okna RoofLITE montuje się w dachach o nachyleniach od 15º do 90º. Okno jest montowane do łat przy użyciu kątowników montażowych. Przejrzysta instrukcja montażu jest dołączona do każdego okna i zawiera szczegółowe wskazówki dotyczące montażu zarówno okna, jak i kołnierza uszczelniającego. Typowa i sprawdzona konstrukcja kołnierzy uszczelniających oraz łatwość i "przyjazność" montażu okna dachowego znalazły wysokie uznanie wśród dekarzy.

Ofertę produktów RoofLITE uzupełniają wyłazy dachowe i akcesoria. Wyłazy dachowe Fenstro przeznaczone są do stosowania na nieogrzewanych poddaszach. Doświetlają i wentylują poddasza, a także umożliwiają wyjście na dach w czasie dekarskich lub kominiarskich prac konserwacyjnych. Ościeżnica wykonana jest z klejonego warstwowo drewna sosny nordyckiej. Z kolei do konstrukcji skrzydła i zintegrowanego z oknem wyłazowym kołnierza uszczelniającego wykorzystano oksydowaną blachę aluminiową zabezpieczoną od strony zewnętrznej powłoką ochronną PVDF w kolorze RAL 7043 - identycznym jak kolorystyka okien dachowych. Kołnierz uszczelniający umożliwia zastosowanie okna wyłazowego w pokryciach dachowych o grubościach 0-120 mm. Oszklenie okna wyłazowego stanowi zespolona szyba jednokomorowa o strukturze 3-9-3 z przestrzenią międzyszybową wypełnioną powietrzem. Uszczelnienie stanowi uszczelka przylgowa z kauczuku syntetycznego EPDM, która uszczelnia połączenie skrzydła i ościeżnicy. Uszczelka jest zamocowana do wewnętrznej strony skrzydła. Wykonany ze stali uchwyt do otwierania skrzydła umożliwa zablokowanie go w jednym z dwóch położeń pośrednich lub całkowite zaryglowanie. Równocześnie konstrukcja uchwytu i zawiasów umożliwia zmianę sposobu otwierania okna wyłazowego z otwierania skrzydła do góry (klapowego) na rozwieranie boczne (na prawą stronę). Wyłazy dachowe Fenstro można instalować w dachach o pochyleniach od 20o do 60o.

W ofercie RoofLITE dostępne są następujące rozmiary wyłazów dachowych: 45 x 55 cm, 45 x 73 cm, 48 x 90 cm, 90 x 48 cm.

Ostatni z wymienionych rozmiarów jest wykonywany - w odróżnieniu od pozostałych - wyłącznie z opcją otwierania do góry. Wyłazy dachowe Fenstro objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Gama akcesoriów do okien dachowych RoofLITE obejmuje rolety zaciemniające RUR, rolety przyciemniające RAR oraz markizy zewnętrzne MIR. W przypadku rolety RUR 100-procentowy efekt zaciemnienia osiągnięto poprzez zastosowanie specjalnej tkaniny, która nie przepuszcza światła oraz bocznych aluminiowych prowadnic. Roletę można zatrzymać w dowolnej pozycji. Roleta RAR daje efekt przyciemnienia. Roletę zatrzymuje się w jednej z trzech pozycji wynikających z usytuowania haczyków blokujących roletę. Materiał rolet RUR i RAR jest odporny na ścieranie i zabrudzenia.

Markiza MIR spełnia funkcję zatrzymywania ciepła i ograniczania nagrzewania się zewnętrznej szyby, a co za tym idzie - pomieszczenia. W markizie zastosowano materiał z włókna szklanego pokryty powłoką z PVC. Gwarantuje on odporność markizy na czynniki atmosferyczne. W okresie kiedy nie ma konieczności stosowania markizy, można ją wypiąć z dolnego mocowania i zwinąć do kasety usytuowanej w górnej części okna dachowego.

Wszystkie akcesoria do okien dachowych RoofLITE są łatwe w montażu, który upraszcza przejrzysta instrukcja. Akcesoria są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

Należy dodać, że wszystkie produkty RoofLITE: okna dachowe, wyłazy dachowe i akcesoria są objęte certyfikacją CE, co oznacza zgodność produktów z obowiązującymi w Unii Europejskiej normami jakościowymi i technicznymi.

zdjęcie 1RoofLITE rozpoczęła działalność w lutym 2001 roku. Jest spółką należącą do duńskiego holdingu VKR lidera na europejskim rynku rozwiązań umożliwiających wykorzystanie światła dziennego w budynku. Firma powstała jako odpowiedź grupy na rosnące zapotrzebowanie na najwyższej jakości okna dachowe w segmencie niskokosztowym. Jej głównym celem jest dostarczanie okien dachowych odbiorcom, którzy są zainteresowani zakupem w pełni funkcjonalnego produktu po najniższej cenie nominalnej.

Firmie udaje się utrzymać niską cenę, nie rezygnując z doskonałej jakości produktów, poprzez:

  • ciągłe innowacje w technologii produkcji,
  • eliminację kosztów łańcucha dystrybucji,
  • silną platformę e-business,
  • strategiczne partnerstwo z odbiorcami.

RoofLITE koncentruje się na produkcji wyłącznie produktów w standardowych rozmiarach oraz eliminuje dużą część kosztów związanych z marketingiem i administracją. Okna dachowe RoofLITE produkowane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie, w należącej do grupy, posiadającej certyfikat ISO 9001 fabryce usytuowanej na Węgrzech.

Okna dachowe
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
BORGA O/Płock

Producenci / Importerzy

Adres

Morelowa 2

09-410 Płock

mazowieckie

Blachotrapez Ciechanów

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Kolonijna 2a

06-400 Ciechanów

mazowieckie

Blachodachówka ceny producenta. Posiadamy w sprzedaży:…

INWEN BirdSystem Kompleksowa ochrona obiektów przed gołębiami
Adres Opis

Aleja Krakowska 28

05-820 Piastów

mazowieckie

Firma INWEN od roku 2000 z sukcesem oferuje rozwiązania pozwalające na…

Zobacz także